Trešnje platio glavom
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Trešnje platio glavom

Buduća legenda Alekasandar3 (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    muški
    Second Star to the Right and Straight on 'Til Morning
    Tekstova u blogu
    80
    Reputaciona moć
    743

Podrazumevano Trešnje platio glavom

SAMO da su mi ga ostavili živog. On je bio jedina uzdanica u mom životu i neko na koga sam mogao u starosti da se oslonim. A otišao je da nabere mlađem bratu i sestrama malo trešanja. Muka nas je strašna snašla.
    Grcajući priča Jon Luka, otac Georgija (13), kojeg su dvojica maloletnika svirepo ubila u subotu po podne u selu Grebenac nadomak Bele Crkve.
    Kršeći ruke, izmučenog lica, otac ispred stare i trošne kuće. Pristiže rodbina i prijatelji. Izjavljuju saučešće. A, iz sobe, u kojoj se nalazio beli sanduk, čuli su se samo bolni krici dečakove majke. Tek pokoji put proviri u dvorište. Pogleda u zapaljene sveće i dodirne vence. Onda ga je ispratila na večni počinak.
    - Ne znam otkud on sa njima - pali cigaru i umornom rukom odmahuje Jon. - Mislim da se nikada nisu družili. Stvarno mi nije jasno. Kada sam u subotu došao kući, mislio sam da je Georgije otišao da spava kod drugara. To je često radio. U nedelju rano ujutru, međutim, zvao me je kum i rekao da su ga pronašli i da su mu slomljene noge. Bože, nisam ni znao da je mrtav. Pa, nikad mi ni ružnu reč nije rekao.
    Došli drugari iz škole. Sa direktorkom i razrednim starešinom. Da se pozdrave od odličnog đaka i prijatelja.
    Pričaju kako je bio najmlađi član seoskog šah kluba. Mladi talenat za metamatiku, ali i sport - fudbal.
    - To mi je najpametnije dete, nesreća je takva da su mi ostala deca bolesna - govori nam Georgijev otac, čije su se oči pomutile od bola i suza. - Znao je sve da mi pomaže oko kuće, a kad ne ide u školu, sa mnom je čuvao krave. Tuga. Pre nego što je izašao tog crnog dana, kao da je osetio da će mu se nešto desiti. Poljubio je braću i sestre i zauvek zatvorio vrata ovog doma.
    Telo dečaka pronašao je u nedelju ujutru na svojoj njivi Josika Negovan. Kada je primetio beživotno telo dečaka, pozvao je policiju. Inspektori MUP odmah su priveli G. K. (16) i Lj. S. (16). Njima je sudija Okružnog suda u Pančevu odredila pritvor do 30 dana.
    - Njega su i mrtvog tukli - pokazuje Negovan mesto gde je pronašao telo. - Bio je krvav i crn. Ležao je na stomaku, a glava mu je bila razbijena. Bio je samo u gaćicama, a nedaleko odatle pronađene su patike. Majica je bila na drvetu trešnje.
    Šta je prethodilo zločinu još se ne zna. Svi nagađaju, ali se pretpostavlja da su svi dečaci zajedno došli do njiva, gde je drvo trešnje. U jednom trenutku G. K. i Georgije su počeli da se svađaju. Rasprava je prerasla u tuču, pa su G. K. i Lj. S. uzeli motke i počeli da biju Georgija. Tragediju i mučenje gledao je i osmogodišnji I. K., brat G. K.
    Po rečima Jonela Konstantina, oca G. K., osumnjičenog za ubistvo, njegov sin je zapretio mlađem bratu da ukoliko kaže šta je uradio, da će ga ubiti. Dete je celu noć plakalo, ali nam je samo rekao da se G. K. potukao.
    - Policija je pronašla njegovu krvavu garderobu i obuću - priča Konstantin. - Ništa nisam primetio, niti sam mogao da naslutim tragediju.
    Dok objašnjava šta se dogodilo, I. K., koji je prisustvovao prebijanju na smrt, samo je rukama počeo da tegli majicu i da udara pesnicama. Kaže, tako je njegov brat počeo da bije dečaka iz komšiluka.

- To je moj sin uradio i zbog toga treba ceo život da pati - besno, kroz zube, izustio je Konstantin.
    Dvojici maloletnika iz Grebenca je određen pritvor do 30 dana i protiv njih biće sproveden poseban - pripremni postupak, kojim će rukovoditi sudija za maloletnike.

ANĐELU ODSEKLI KRILA
    ZAHVALJUJUĆI pomoći meštana, Georgijevih profesora i školskih drugara, koji su skupili novac za sahranu, više nego siromašni roditelji ubijenog dečaka ne bi imali sredstava da sahrane najstarijeg sina. Ali, preovladala je blagonaklonost Grebenčana prema dečaku, koji je, kažu, uvek bio vedrog duha, lepo vaspitan i odan prijatelj. Njegovi iskreni drugari ispratili su ga rečima "Odsekli su ti krila, nećeš više leteti sa nama", koje su na rumunskom jeziku zapisali u knjizi žalosti u Osnovnoj školi "Mihai Sadoveanu".

MENTALNO OBOLEO
    MOJE dete je mentalno obolelo i ima epilepsiju. On nije u stanju sam ni pertle da veže. Ne mogu da verujem da je tako nešto uradio. Za sve je kriv G. K., koji ga je stalno negde vukao i terao svašta da radi - rekao nam je Jon Nika, otac Lj. S.
    Kada je došla policija, kako priča Nika, on je samo ponavljao: "Nisam ja, nisam ja".

Aktivan član prof. Grof (avatar)
    Učlanjen
    21.03.2006.
    Pol
    muški
    planinama nidje broja a ravnica po dje koja....
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano Re: Trešnje platio glavom

Jel znate što Terminator ima crvene oči...................
    Kad se popne na trešnju, da ga ne primete............

Buduća legenda Lacibg (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    372

Podrazumevano Re: Trešnje platio glavom

Ovu sam temu već jednom prebacio na Dom i Porodica ...

Nema potrebe politizovati nešto ovako ...
    Ljepo"ce, ljepo"ce probud' se
    Nemerem, nemerem zaćarana sam!

Slične teme

1. Posle cigara i trešnje u Srbiji na komad
    Autor Torrente Bgd u forumu Politika
    Odgovora: 97
    Poslednja poruka: 11.05.2009., 10:22
  2. Crvi i trešnje
    Autor Sokolica_M u forumu Arhiva
    Odgovora: 54
    Poslednja poruka: 01.06.2007., 17:24
  3. mrdanje glavom