Obavestenje za sve osmake iz Nisa i okoline
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Obavestenje za sve osmake iz Nisa i okoline

Elita
    Učlanjen
    15.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    205

Podrazumevano Obavestenje za sve osmake iz Nisa i okoline

Dakle rekla mi je profesorka francuskog da sirim vest dalje....Dakle po ugledu na Beogradske skole gimnazija Svetozar Markovic iz Nisa za skolsku 2009/10 ,,stvara,, novi tip odeljenja koji se zove bilingvalno odeljenje.Dakle radi se o odeljenju na kome ce se nastava pratiti na stranom jeziku , francuskom sigurno za engleski nisam siguran...U svakom slucaju radi se o tome da svi koji zele da usavrse svoje znanje Francusko za te 4 godine mogu da upisu bez ikakvih problema(profesori se nadaju da ce najvise 20 ucenika da skupe i to je za njih puna kapa, tako kazu).Profesori koji ce predavati na francuskom jeziku su vec u najvece poceli da uce francuski jezik(Inace dosao nam je danas bio profesor matematike na cas da pita francuskinju nesto i pricali su na francuskom mnogo mi je bio smesan ali lepo zvuci)Uslova nema puno i nisu nimalo teski dakle nemojte da vas plase...Jedina razlika je to sto se polaze ,,prijemni,, iz francukog na jednom krajnje balavom nivou....Pozeljno je ucenje francuskog jezika u osnovnoj ali ako idete u privatne skole jos bolje prijemni ce vam bas lako pasti jer je stvarno lak test....Bukvalno trebate da znate samo onaj a1 nivo da biste prosli...Jos jedna vest...NE RADE SE SVI JEZICI NA FRANCUSKOM Dakle to je samo izbor od par predmeta koji ce se uciti na francuskom i on ce se menjati kroz godine....Npr jedne godine ucite neka 5 predmeta na fr sledece druga pet i tako dalje...Ako sam dobro razumeo ove godine ce to biti hemija,matematika,geografij,istorija i vec se odprilike znaju profesori koji ce predavati kod nas u gimnaziji.tj ja znam
    Jako mi je zao sto nisam osmak i bas mi je krivo jer je ovo nesto najlepse sto je nasa gimnazija uspela da priredi....Zasto zapravo postoji sve to?!
    Iz prostog razloga da bi bilo olaksano kasnije ucenje za one koje planiraju da idu u Fr, inace nasa skola izuzetno lepo saradjuje sa Francuzima gledamo ih tamo svake nedelje po neki dodje i donosi po neke vesti...Dakle vrlo lepa saradnja i za one najvrednije je uspeh zagarantovan(studiranje u Fr)Otom potom
    E sad poceo sam o tome zasto upisati ovo odeljenje...Odgovor je sledeci:
    Kao maturanti ovakvog jednog smera Francuska ambasada vam dodeljuje diplomu sa kojom ste punopravni francuz ne po drzavljanstvu nego skolovanju...Dakle ladno mozete da odete u Fr i da upisete fakultet bez polaganja onih silnih ispita koji se traze(npr za Engleski TOEFL je obavezan).....
    Moje je bilo da kazem ovo i jos jednom apelujem na sve one koji znaju francuski jizek naravno osmake da dodju u gimnaziju raspitaju se za vise informacija i sigurno ce ih dobiti

Pozdrav
    Poslednji put ažurirao/la Baraba na kvadrat : 18.05.2009. u 22:59

Elita
    Učlanjen
    15.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    205

Podrazumevano Re: Obavestenje za sve osmake iz Nisa i okoline

Ova tema moze pod katane posto je konkurs zavrsen i ucenici primljeni!

Slične teme

1. Devojka iz okoline
    Autor sis u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 08.02.2007., 15:09

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •