Slovenija kaže Hrvatskoj da zaboravi na EU
Strana 1 od 11 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 260

Tema: Slovenija kaže Hrvatskoj da zaboravi na EU

Legenda
    Učlanjen
    02.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Slovenija kaže Hrvatskoj da zaboravi na EU

Vajgl: Rješenje spora daleko, kao i hrvatsko članstvo u EU

Rješenje slovensko-hrvatskog graničnog prijepora sada je daleko, kao i hrvatsko članstvo u Europskoj uniji, izjavio je u razgovoru za ljubljanski dnevnik
    "Indirekt" od ponedjeljka predsjednik vanjskopolitičkog odbora slovenskog parlamenta Ivo Vajgl.

Vajgl je to rekao komentirajući izjavu predsjednika Stjepana Mesića da će se granični prijepor prije ili poslije riješiti na osnovi međunarodnog prava te da je Hrvatska Rehnov prijedlog o arbitraži prihvatila očekujući da će slovenska politička elita imati manje apetite.

- Nije tolik problem u hrvatskom predsjedniku, čije su kompetencije ograničene, pa može slobodnije govoriti. Problem je u stajalištu hrvatske vlade koja izražava nespremnost na razgovore i kompromis - rekao je Vajgl, koji je i glavni kandidat koalicijske stranke Zares na izborima za Europski parlament 7. lipnja.

- Hrvatska vlada jednostrano ocjenjuje da je samo ona u pravu, pa je nastao mit kako Slovenci žele oduzeti Hrvatima kopno ili more. Tako se mobilizira javno mišljenje i zatvara prostor za traženje političkog kompromisa. Krug se tako zatvara i zato je u ovome trenutku rješenje očito jako daleko. Uvjeren sam da je isto tako daleko i hrvatsko članstvo u Europskoj uniji - rekao je Vajgl za ljubljanski list.

Dodao je da se u Hrvatskoj tako iskazuje "nacionalističko pretjeravanje" i da Hrvatska "precjenjuje svoju ulogu i težinu".

Vajgl je komentirao i izjave hrvatskog premijera Ive Sanadera o Sloveniji nakon dizanja hrvatske zastave pred zapovjedništvom NATO-a u Bruxellesu i primanja Hrvatske u taj savez. Ustvrdio je da je on tada "prijetio autoritetom NATO-a" te da te izjave znače "potpuno nerazumijevanje uloge unutarnjeg ustroja i filozofije NATO-a i EU-a.

Vajgl je, rekavši kako "ozbiljan političar ne bi smio sebi dopustiti takve izjave", dodao kako "hrvatski političari jednostavno ne razumiju da je jedno od osnovnih načela tih organizacija načelo solidarnosti" po kojem je "EU izrijekom na strani države članice". Tako je bilo uvijek do sada, a tako će biti i u slovensko-hrvatskom prijeporu", rekao je Vajgl.

Dodao je kako Slovenija želi da se granični prijepor riješi, a da je Hrvatskoj najbolju poruku glede toga dala njemačka kancelarka Angela Merkel nakon susreta s premijerom Sanaderom kad ga je "upozorila da se odluke u EU donose konsenzusom svih članica" odnosno da Slovenija jest članica EU-a, a da Hrvatska nije". Po njegovu mišljenju, hrvatska politika iz riječi Angele Merkel nije izvukla "pravi zaključak".

Vajgl je kazao da i u Hrvatskoj dolazi do izražaja spoznaja kako "vrijeme ne radi za Hrvatsku" kad je riječ o prijeporu zbog kojega je Slovenija zaustavila njezine pristupne pregovore s EU-om.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Svijet/tabid/67/articleType/ArticleView/articleId/54934/Default.aspx

Ne da Zmago...ne,ne.

Legenda
    Učlanjen
    02.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Slovenija kaze Hrvatskoj da zaboravi na EU

Znachi nishta od Eu

Primećen član
    Učlanjen
    25.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ja sma u slo pa nisam ovo čuo

hmmm

možda znate u srbiji neštoviše kao uvjek?

aha pardon slobodna dlamacija propaganda znam sada

koji balkanac jadni

Domaćin milospv (avatar)
    Učlanjen
    14.09.2003.
    Pol
    muški
    Za nezavisnu i suverenu Republiku Srpsku!
    Reputaciona moć
    97

Ma kakvi, pa važniji je Sloveniji taj koridor ka moru nego bilo kakva osveta od strane Hrvatske. Dok im ne daju nema ulaska Hr

Ističe se
    Učlanjen
    06.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Slovenija kaže Hrvatskoj da zaboravi na EU

Iskreno, nama se više živo fućka za EU. Oni su nama otvoreno priznali i rekli kad vi imate 50 000 km kvadratnih mora što nama ne date 30. I to je osnovna filozofija.

Oni se sada tješe, no oni su u goroj poziciji.

Lisabonski ugovor će stupiti na snagu za oko 2 godine. Mi ćemo tada ući . Međutim, poremećeni odnosi će ostati trajno zbog ovoga što rade.

Buduća legenda Пресретач (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1383

Citat Original postavio vindex Pogledaj poruku
    Iskreno, nama se više živo fućka za EU. Oni su nama otvoreno priznali i rekli kad vi imate 50 000 km kvadratnih mora što nama ne date 30. I to je osnovna filozofija.

Oni se sada tješe, no oni su u goroj poziciji.

Lisabonski ugovor će stupiti na snagu za oko 2 godine. Mi ćemo tada ući . Međutim, poremećeni odnosi će ostati trajno zbog ovoga što rade.
    A kakav je stav Hrvatske i Slovenije po pitanju povratka Italijana ?

Ističe se
    Učlanjen
    06.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

kojih Talijana ? Onih koji su nas okupirali za vrijeme Pavelića ?

Neće se oni nikad vratiti.

Učlanjen
    17.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1383

kojih Talijana ? Onih koji su nas okupirali za vrijeme Pavelića ?

Neće se oni nikad vratiti.
    Oni vas nisu okupirali i pre prvog predsednika Hrvatske ratnog zlocinca dr Ante Pavelica Italija je imala ogromni teritorij i akvatorij koje su sad u sastavu Brozovih tvorevina Hrvatske i Slovenije.

Ističe se
    Učlanjen
    06.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

hahahahha imala je veliki teritorij

A zaboravio si reći da je Italija u prvom svjetskom pi ckasto prešla na stranu saveznika i tajnim Londonskom ugovorom dobila naše predjele koje ima je usput rečeno prepustio nitko drugi nego vaš dragi kralj aco Rapallskim ugovorom. Ovdje konkretno mislim i na Istru.

Jadranska obala je oduvijek bila cijela hrvatska , a talijanske pretenzije su poznate odavno.

Učlanjen
    17.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1383

hahahahha imala je veliki teritorij

A zaboravio si reći da je Italija u prvom svjetskom pi ckasto prešla na stranu saveznika i tajnim Londonskom ugovorom dobila naše predjele koje ima je usput rečeno prepustio nitko drugi nego vaš dragi kralj aco Rapallskim ugovorom. Ovdje konkretno mislim i na Istru.

Jadranska obala je oduvijek bila cijela hrvatska , a talijanske pretenzije su poznate odavno.
    Daj dokaze o postojanju Hrvatske i Slovenije pre 10.04.1941. kada je proglasena NDH ?

Ističe se
    Učlanjen
    06.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Vrlo rado.

Prve kneževeine u 9 i 10 stoljeću, personalna unija sa Ugarskom, ulazak u Austro Ugarsku, zatim realna unija Hrvatske i Ugarske. Prije NDH imamo Banovinu Hrvatsku. Dakle Hrvatska je postojala samo je bila partikularna.

Slavonija i Dalmacija se nisu dugo vremena mogle ujediniti, što se dogodilo tek za bana Jelačića, i tada po prvi put 1848 imamo suvereni hrvatski teritorij.

Talijani su zahvaljujući vama Srbima, u svom šibicarskom stilu, dobili Londonskim ugovorom Istru i određene otoke.

Dakle, o Talijanima nema priče. Pa to ni oni sami ne potenciraju a vi da

Učlanjen
    17.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1383

Vrlo rado.

Prve kneževeine u 9 i 10 stoljeću, personalna unija sa Ugarskom, ulazak u Austro Ugarsku, zatim realna unija Hrvatske i Ugarske. Prije NDH imamo Banovinu Hrvatsku. Dakle Hrvatska je postojala samo je bila partikularna.

Slavonija i Dalmacija se nisu dugo vremena mogle ujediniti, što se dogodilo tek za bana Jelačića, i tada po prvi put 1848 imamo suvereni hrvatski teritorij.

Talijani su zahvaljujući vama Srbima, u svom šibicarskom stilu, dobili Londonskim ugovorom Istru i određene otoke.

Ističe se
    Učlanjen
    18.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Vrlo rado.

hahahahaha

Ističe se
    Učlanjen
    06.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

po tebi Hrvatska ni ne postoji.

Mislim da ovako ne možemo o čemu razgovarati.

Učlanjen
    17.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1383

Pa kazi mi da li ovo radi drzava ?

U „Oluji“ uništeno je :

- 25.000 kuća
    - 13.000 privrednih objekata
    - 182 zadružna doma
    - 56 zdravstvenih stanica
    - 78 crkava
    - 29 muzeja
    - 181 groblje
    - 352 trgovine
    - 96 trafo-stanica
    - svi srpski industrijski pogoni
    - 920 spomenika
    - 211 ugostiteljskih objekata
    - 410 zanatskih radnji.

- u Krajini je prije „Oluje“ živjelo 450.000 Srba.
    - 1991-1995. ukupno je ubijeno 6.765 Srba.
    - nestalo je 2.670 Krajišnika.

- upoređenje popisa iz 1991. i 2001. godine pokazuje da u Hrvatskoj nedostaje više od pola miliona Srba.

- Srbi su u Hrvatskoj ostali bez 50.000 stanova. Veliki broj oduzetih srpskih stanova hrvatske vlasti poklonile su svojim „braniteljima“.

- U Hrvatskoj je procesuirano 4.500 Srba za navodna najteža djela ratnog zločina, sa ciljem da se zastraše povratnici.

Ističe se
    Učlanjen
    18.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

postojite,od 1991

Ističe se
    Učlanjen
    06.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Čekaj malo trafostanice , industrijski pogoni su i po Ženevskim konvencijama priznati kao legitimni vojni ciljevi. Ovo za muzeje i crkve nije istina. Čiji su uopće ovo podaci . Veritasa možda ? Ajde mi reci izvor živo me zanima.

pazi, ja sam prije 3 godine u Nišu pričao sa jednim prijateljem , išao sam zbog posla. Uopće se nismo doticali politike. I vidim ja psuje on strašno nešto, čuo nešto, dogodilo se. U biti koliko sam ja shvatio desilo se to da je prošao Srbin neki iz Krajine. A čovjek živi baš u Nišu. I kaže mi da je Srbima u Beogradu "pun ku rac ovih Srba iz Krajine što su se dolje k u r č i l i, a onda došli ovdje , uzeli vam radna mjesta, počeli se bahatiti itd".

Dakle, raspoloženje kod vas je djelomično sljedeće: kog ste se đavola tamo dolej preserevali i sad došli nama ovdje otimati kruh.

Ponavljam - samo idiot može odbiti Z4 plan. Idiot, i to jako veliki idiot kakav je bio Milan Martić.

pa niste valjda očekivali da ćemo mi vama reći, ok , presijecite Hrvatsku na dva dijela, spojite se sa snagama Ratka Mladića i krenite u invaziju Hrvatske.

Učlanjen
    17.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1383

Čekaj malo trafostanice , industrijski pogoni su i po Ženevskim konvencijama priznati kao legitimni vojni ciljevi. Ovo za muzeje i crkve nije istina. Čiji su uopće ovo podaci . Veritasa možda ? Ajde mi reci izvor živo me zanima.

pazi, ja sam prije 3 godine u Nišu pričao sa jednim prijateljem , išao sam zbog posla. Uopće se nismo doticali politike. I vidim ja psuje on strašno nešto, čuo nešto, dogodilo se. U biti koliko sam ja shvatio desilo se to da je prošao Srbin neki iz Krajine. A čovjek živi baš u Nišu. I kaže mi da je Srbima u Beogradu "pun ku rac ovih Srba iz Krajine što su se dolje k u r č i l i, a onda došli ovdje , uzeli vam radna mjesta, počeli se bahatiti itd".

Dakle, raspoloženje kod vas je djelomično sljedeće: kog ste se đavola tamo dolej preserevali i sad došli nama ovdje otimati kruh.

Ponavljam - samo idiot može odbiti Z4 plan. Idiot, i to jako veliki idiot kakav je bio Milan Martić.

pa niste valjda očekivali da ćemo mi vama reći, ok , presijecite Hrvatsku na dva dijela, spojite se sa snagama Ratka Mladića i krenite u invaziju Hrvatske.
    Ma ti Krajisnici su pitom i civilizovan svet i bolje sto su se sklonili.
    Medjutim Italijani su nesto drugo to je zemlja sa preko 60 mil. stanovnika i spada medju 8 najrazvijenijih zemalja sveta sa jakim lobijem u SAD.
    Mislis sto su vam dali podrsku u oruzanoj pobuni u Jugoslaviji 1991. da su to uradili sto vole Hrvate.
    Predpostavljam da znas onu poslovicu Latini su stare varalice.

1990. Kad sam isao za Padovu na granici me pitaju Italijani jel sam Srbin ili Hrvat rekoh molim, a oni Beograd ili Zagreb, ja reko Beograd, a oni se nasmejase pozdravise me ni pasos nisu hteli da gledaju.

Ističe se
    Učlanjen
    06.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ma oni su pederkasta , ženskasta nacija. niti jedan rat u povijesti dobili nisu, postotak pedera tamo je veći nego bilo gdje u svijetu, sve rade ispod stola, nisu čak niti vrijedan protivnik.

Ističe se
    Učlanjen
    06.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

i lijepo da priznaješ da su se sklonili a da nisu protjerani

Učlanjen
    17.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1383

i lijepo da priznaješ da su se sklonili a da nisu protjerani
    Pa i vi cete se skloniti kad vam dodju ovi sto na kacigama nose kokosije perije, ima sve macke da vam potamane , nakotile se macke po Dalmaciji od ' 45 na ovamo.

Legenda čedina_zebra (avatar)
    Učlanjen
    05.12.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    3282

ja ne znam ko pametan pravi kompromise oko svoje teritorije sem Srbije.
    Čedina Zebra

Aktivan član NEIZDRŽ (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

...Ko se to prepire oko Svete Srpske Istre & pripadajuće joj vodene površine??

......hm..
    ...Fik...i gotovo!

Primećen član
    Učlanjen
    25.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

mislim d aoni koji nikada nije bio kod piranskog zaljeva i graničkog prelaza plovanij/sečovlje

godine 88 i 09

nema prava da komentira ovdje zašto, zbog čega, komu, kada.....

Iskusan
    Učlanjen
    07.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Presretac Pogledaj poruku
    Oni vas nisu okupirali i pre prvog predsednika Hrvatske ratnog zlocinca dr Ante Pavelica Italija je imala ogromni teritorij i akvatorij koje su sad u sastavu Brozovih tvorevina Hrvatske i Slovenije.
    Imali su zahvaljujući izdajničkoj politici Nikole Pašića, Srbina, koji je Italiji poklonio taj teritorij i akvatorij, radi veza srpskog i talijanskog dvora.
    Rimski sporazum 1924.
    Još jedna izdaja srpske politike prema Hrvatima!

Slične teme

1. Slovenija prikljeshtila Hrvatskoj testise
    Autor 111111 u forumu Politika
    Odgovora: 223
    Poslednja poruka: 09.03.2009., 15:55
  2. Slovenija: Zeleno svjetlo Hrvatskoj
    Autor alkar u forumu Politika
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 09.02.2009., 23:39
  3. Da se ne zaboravi...
    Autor drbob u forumu Politika
    Odgovora: 3