Interferon - iritacije na mjestu uboda
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Interferon - iritacije na mjestu uboda

Obećava
    Učlanjen
    13.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    37

Podrazumevano Interferon - iritacije na mjestu uboda

Kako tretirati crvenilo na mestu uboda iglom kod davanja interferona?
    Crvenilo je opisano kao nuspojava, ali bez savjeta kako ga tretirati.
    U apoteci ne znaju, jedna sestra kaže proći će, druga kaže - takva vam je koža i tako će ostati, a na kontrolu idem tek za tri meseca.

Pojavi mi se nekih 8 sati nakon uboda, koža je crvena, promjer 3cm x 1,5cm.
    Ne svrbi, ne peče, nije natečeno, koža je čitava. Ali ne prolazi. Na mestu prvog uboda već je 8. dan bez promena, osim što ju u početku više ružičasto, zatim potamni.

Kako se injekcije daju svaki drugi dan, ako ne bude prolazilo, nakon godinu dana imat ću više od 150 tragova.
    Ako netko ima iskustva...

p.s. znam da ima tema ms i koristila sam pretraživač, ali nisam našla savjet čime to mazati, ako uopće

jedino što sam našla je ovo:
    (betaferon) Redness, itching or swelling at the injection site can be treated, so make sure you ask your doctor or nurse for advice!

A kao što rekoh, sestra ne zna, dr neću vidjeti do augusta.
    Poslednji put ažurirao/la femmelatin : 18.05.2009. u 20:14

Zainteresovan član paci (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    38

Podrazumevano Re: Interferon - iritacije na mjestu uboda

jasam isto uzimao inteferon,pa sam se dosta namucio snjim,pre podne sam uzimao tako da do 3 sata pocelo da mi dize temperaturu do 40-41 hladne obloge na noge i ruke,tako su mi svaki dan skidali temperaturu,uzimao sam skoro godinu dana svaki drugi dan ,samo meni nije bas popravio rezultat,pa u dogovoru sa leka.rom em zbog nuspojava em nije davao dobre rezultate prestao sam uzimati,za crvenilo se ne secam, a da kod tebe nije neka alergijska reakcija na nesto,moze i na jod cime obrisu mesto uboda

Obećava
    Učlanjen
    13.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    37

Podrazumevano Re: Interferon - iritacije na mjestu uboda

Pa ja imam alergijsku astmu ali manifestira se gušenjem, vrlo rijetko na koži (npr. ako diram životinju ruka mi se zacrveni, no prođe za par minuta). Inače mi je koža osjetljiva i sve mi sporo prolazi - modrice, ožiljci, prištić - svemu treba jako dugo da se oporavi. Mjesto uboda mi obrišu alkoholom (prvi put), stave mlaku vodu (dugi put) ili ništa (treći i četvrti put), no reakcija je ista svaki put.
    Možda je problem u tome što j ubod išao ukoso, sva 4 puta, a piše da mora ići pod kutem od 90 stupnjeva, kako bi se smanjila moguća iritacija.
    No ako idem okomito, čini mi se da ću zabiti iglu u mišić, jer npr. na rukama nemam baš masti. U trbuh ću probati drugi put okomito.

Slične teme

1. Sve na jednom mjestu
    Autor -Air Stefan- u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 04.01.2007., 16:51
  2. Od čega se prave lekovi interferon i proleukin
    Autor ivanrs u forumu Zdravlje
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 09.02.2004., 23:35

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor