Kako ostati za stalno u UK

rattlehead

Početnik
Poruka
9
Pozdrav svima,

Zovem se Nikola. U UK sam na studentskoj vizi vec godinu i po. Viza mi istice za dva meseca. Ima li neko bilo kakav savet/ideju kako ostati za stalno? Ako opet idem na foru studiranja dobijam samo jos godinu dana, a ne mogu da trazim radnu dozvolu jer nemam strucan posao. Svaki savet je dobro dosao. Unapred hvala.
Takodje, ako nekome treba savet, imam vec dosta iskustva u UK, slobodno pitajte.
 
Pozdrav za Nikolu
Po mom misljenju nemoj nikako da napustas Britaniju. Ako trenutno nemas bolju varijantu onda produzi studensku vizu. Radi koliko mozes, skupljaj lovu i pomalo se kreci i upoznaj ljude.
Najbolja i verovatno i jedina opcija za papire za nas, da tako kazem, obicne smrtnike je brak, sto ti je vec verovatno poznato. Znaci, vremenom ces naci pravu devojku za brak(koja ima papire) ili neku sa kojom ces odraditi fiktivni brak. Neku mnogo bolju varijantu, ako si da tako kazem prosecan gradjanin, sumnjam da mozes naci.
Sto se mene tice,pitao bih te moze li tamo da se radi trenutno na crnjaka. Mislim neka fizikalija, gradjevina, u ugostiteljstvu, na poljoprivredi ili nesto trece sto se nisam setio da pitam.
I gde bi to najbolje bilo potraziti ? London,Liverpul,Birmingen,Glazgov ili neka manja mesta.
 
Pozdrav,

Otrilike od svih dobijam isti odgovor, a to je da se jedino preko braka mogu dobiti papiri, izgleda da je to jedino resenje.Odmah da ti kazem posao ces tesko naci, na crno ili ne. Ovde je trenutno najgora ekonomska kriza od drugog svetskog rata pa na ovamo, po recima njihovih medija. Za posao koji si nekad mogao da nadjes za dva sata (tipa konobar, KP...) sad moras dobro da se pomucis. Situacija se drasticno pogorsala u roku od samo 5-6 meseci. Samo da ti dam primer. Ja sam poslao bar 200 CVja i isao na 20 razgovora dok nisam dobio posao. Moj brat je dosao u London i pokusavali smo mu mesec i po da mu nadjemo bilo kakav posao. Onda je otisao u neku selendru pored Bournemoutha da radi u hotelu kao konobar, a i to smo jedva uspeli da mu obezbedimo. Tako da je dobijanje posla postalo pitanje imanja odnosno nemanja srece.á
Sto se poslodavaca tice vecina i dalje ne postavlja pitanja oko papira ako imas NIN.
Nisam zeleo da te obeshrabrim ovim sto sam napisao, ali nema svrhe da ulepsavam istinu.
Sta god te jos zanima pitaj.
 
Nema problema jer sam otprilike slicane odgovore i ocekivao.
Nisu mi jedini jasne dve skracenice koje si napisao: NIN i KP. Sta da ti kazem, jasno mi je da je ova globalna svetska ekonomska kriza malo zeznula situaciju. Mozda ce jedino kao sreca u nesreci u ovoj situaciji, da se lakse nalaze kombinacije za brak o koje smo vec pominjali.
 
Nema problema jer sam otprilike slicane odgovore i ocekivao.
Nisu mi jedini jasne dve skracenice koje si napisao: NIN i KP. Sta da ti kazem, jasno mi je da je ova globalna svetska ekonomska kriza malo zeznula situaciju. Mozda ce jedino kao sreca u nesreci u ovoj situaciji, da se lakse nalaze kombinacije za brak o koje smo vec pominjali.

pa to samo ako se ujedine Severna i Južna RepublikaNSKa IrskA
 
Pozdrav,

Otrilike od svih dobijam isti odgovor, a to je da se jedino preko braka mogu dobiti papiri, izgleda da je to jedino resenje.Odmah da ti kazem posao ces tesko naci, na crno ili ne. Ovde je trenutno najgora ekonomska kriza od drugog svetskog rata pa na ovamo, po recima njihovih medija. Za posao koji si nekad mogao da nadjes za dva sata (tipa konobar, KP...) sad moras dobro da se pomucis. Situacija se drasticno pogorsala u roku od samo 5-6 meseci. Samo da ti dam primer. Ja sam poslao bar 200 CVja i isao na 20 razgovora dok nisam dobio posao. Moj brat je dosao u London i pokusavali smo mu mesec i po da mu nadjemo bilo kakav posao. Onda je otisao u neku selendru pored Bournemoutha da radi u hotelu kao konobar, a i to smo jedva uspeli da mu obezbedimo. Tako da je dobijanje posla postalo pitanje imanja odnosno nemanja srece.á
Sto se poslodavaca tice vecina i dalje ne postavlja pitanja oko papira ako imas NIN.
Nisam zeleo da te obeshrabrim ovim sto sam napisao, ali nema svrhe da ulepsavam istinu.
Sta god te jos zanima pitaj.


Zašto pricas tako crne stvari o UK. Posla ima,samo zavisi sta ko i koliko zeli da radi.
Naravno da ima poslova po restoranima,poloprivredi i sl...
Meni su takvi kao ti pumpali glavu prosle godine kad sam odlazio u UK kak ose posao trazi mjesecima i sl. a nasao sam ga za jedan dan. Poštedi covjeka i pusti ga da pokuša,jer ako je uporan posao ce naci.

Poz
 
Ako si zavrsio skolu,fax,course u uk, mozes da apliciras za post graduate work permit koji traje 2 godine i sa kojim mozes da radis full time job.
Treba ti pismo sa faxa.Ceka se nekad i po par meseci na odgovor. U medjuvremenu ti pasos ostaje u home officu i za to vreme mozes da sedis kuci ili da radis na crno.
 
jesi li sigurna da moze poslije bilo kog kursa? ja sam mislila da taj post graduate work permit vazi samo za one koji su zavrsili postdiplomske i mozda za one koji su zavrsili osnovne studije.
ako moze bilo kakva skolica onda je to super...
 

Back
Top