Jeremić o odnosima Srbije i Hrvatske
Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 123

Tema: Jeremić o odnosima Srbije i Hrvatske

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Jeremić o odnosima Srbije i Hrvatske

Beta - Pre sat

BEOGRAD - Ministar spoljnih poslova Vuk Jeremić izjavio je u ponedeljak da je jedan od spoljnopolitičkih prioriteta Srbije poboljšanje odnosa sa zemljama u regionu i naveo da odnose sa Hrvatskom opterećuje tužba te zemlje protiv Srbije,za genocid.

Odgovarajući da primedbe poslanika Liberalno demokratske partije Nenada Prokića u Skupštini Srbije, Jeremić je rekao da odnose sa Hrvatskom nije pokvarila njegova izjava, nego da odnose opterećuje činjenica da je Hrvatska tužila Srbiju za genocid.

Jeremić je rekao da Srbija još nije uputila kontratužbu, ali da se ona priprema. "Činjenica je da nas jedna država tuži za genocid, činjenica je da nam jedna država ugrožava teritoprijalni integritet priznavanjem Kosova, činjenica je da ne postoji simetrija u tretiranju srpskog kapitala u Hrvatskoj u odnosu na hrvatski kapital u Srbiji", kazao je on.

http://vesti.krstarica.com/index.php?rubrika=aktuelno&sifra=289b3fa65fc7dd7ecdb29c49ab7c244b&lang=0

Sve što je rekao je istina.Treba tužiti Hrvatsku za sve što je moguće pa i Jasenovac i treba zabraniti ili mnogo selektivnije tretirati hrvatske nazoviinvesticije u Srbiji.

Buduća legenda vracaracc (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2009.
    Pol
    muški
    Врачар, тамо где још увек постоји комшилук
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    1662

Podrazumevano Re: Jeremić o odnosima Srbije i Hrvatske

Podrska Jeremicu!
    Jedan od retkih dobrih "igraca" iz redova "zutih".
    Зашто да будем политички коректан када могу да будем у праву?

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio vracaracc Pogledaj poruku
    Podrska Jeremicu!
    Jedan od retkih dobrih "igraca" iz redova "zutih".
    Ne znam šta je dobro kod njega,ali sa Hrvatima treba razgovarati i pregovarati samo kad postoji neki interes.Sve što učine na našu štetu treba vraćati na bilo koji način.Recimo,za svakog bezveze uhapšenog Srbina treba uhapsiti nekog Hrvata.

Početnik Золушка (avatar)
    Učlanjen
    18.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Otprilike se slažem sa njim

Schutz nije na forumu
    shitz napolje, machketine jedne, sklanjajte se od mene, ja vas prezirem Ish ish buvljiva stvorenja
    Aktivan član
    Učlanjen
    27.02.2009.
    Pol
    muški
    Fond za humanitarno pravo, Makenzijeva 67, Beograd
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio misoni Pogledaj poruku

Sve što je rekao je istina.Treba tužiti Hrvatsku za sve što je moguće pa i Jasenovac i treba zabraniti ili mnogo selektivnije tretirati hrvatske nazoviinvesticije u Srbiji.

Izvini sto cu ti reci istinu, ali ti si pacijent

Kao Srbi nisu nista zlo uradili Hrvatima, kao svi Hrvati su krivi za Jasenovac
    Fuj...

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

nisu ni svi srbi kao fol krivi pa opet hrvatska drzava tuzi nashu
    ne kapiram koliki mongolodi neko mora da bude pa da nas optuzuje za kvarenje odnosa kad su oni nas prvi tuzili lol
    ALL THESE WORLDS ARE YOURS EXCEPT EUROPA. ATTEMPT NO LANDINGS THERE.

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Schutz Pogledaj poruku

Izvini sto cu ti reci istinu, ali ti si pacijent

Kao Srbi nisu nista zlo uradili Hrvatima, kao svi Hrvati su krivi za Jasenovac
    Fuj...
    Pa i ti si kriv za Jasenovac,pošto negiraš žrtve.Treba te banovati svaki put kad otvoriš nik pošto nikad ne diskutuješ normalno niti poštuješ državu u kojoj živiš.Kad bi u Srbiji postojao Gvantanamo,trebalo bi te smestiti tamo.

Schutz nije na forumu
    shitz napolje, machketine jedne, sklanjajte se od mene, ja vas prezirem Ish ish buvljiva stvorenja
    Aktivan član
    Učlanjen
    27.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pa i ti si kriv za Jasenovac,pošto negiraš žrtve.
    Ko negira zrtve, lazovcino jedna?

Hitno na lecenje da ides.

Veoma poznat Вуја (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    168

Nema sta da se Jeremic prsi oko Hrvatske kad je izmedju ostalog i sam kriv za trenutno stanje povodom srpsko-hrvatskih odnosa.
    Mislim ona jeftina izjava u Zagrebu da je Oluja bila etnicko ciscenje. Jeste to tacno ali se to ne radi tako. Jednostavno rec je o amateru i najobicnijem diletantu na diplomatskoj sceni Evrope i sveta.
    Radi ono u cemu si dobar, a ne ono za mislis da si dobar

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Ko negira zrtve, lazovcino jedna?

Hitno na lecenje da ides.
    Ti i Hrvati...Koja je razlika između tebe i njih?

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio wujaymarkoff Pogledaj poruku
    Nema sta da se Jeremic prsi oko Hrvatske kad je izmedju ostalog i sam kriv za trenutno stanje povodom srpsko-hrvatskih odnosa.
    Mislim ona jeftina izjava u Zagrebu da je Oluja bila etnicko ciscenje. Jeste to tacno ali se to ne radi tako. Jednostavno rec je o amateru i najobicnijem diletantu na diplomatskoj sceni Evrope i sveta.
    Jeste,ali to ne znači da treba ostaviti stvari kakve su sada.Treba pooštriti uslove za poslovanje hrvatskih firmi pa neka ulažu u Sloveniju ako im se ne sviđa ovde.Takođe treba formulisati i podneti tužbu i doneti kontramere za sve što rade protiv Srba i Srbije.

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

sve je to lepo samo kako to ostvariti kad shef nam drzave kaze da treba zaboraviti proshlost zarad svetle budutjnosti...shto je jako jako lep i human stav da ga zastupaju obe strane
    al ja to neshto i ne vidim da je tako bash naprotiv
    ALL THESE WORLDS ARE YOURS EXCEPT EUROPA. ATTEMPT NO LANDINGS THERE.

Schutz nije na forumu
    Aktivan član
    Učlanjen
    27.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ti i Hrvati...Koja je razlika između tebe i njih?
    Drago mi je da si to reko. Ovim dokazujes svoju nemoc za argumentovanu raspravu.
    Prvo si rekao da negiram zrtve, a posto se ispostavilo da lazes kao usra ni magarac, pises ovakve neopravdane nebuloze.

Tipicno za tebe, frustriranko

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Drago mi je da si to reko. Ovim dokazujes svoju nemoc za argumentovanu raspravu.
    Prvo si rekao da negiram zrtve, a posto se ispostavilo da lazes kao usra ni magarac, pises ovakve neopravdane nebuloze.

Tipicno za tebe, frustriranko
    Negiraš žrtve i ubeđuješ ljude da treba da sarađuju sa Hrvatima na svoju štetu.Jadno je to,priznaj već jednom da te ništa srpsko ne zanima.

Veoma poznat
    Učlanjen
    01.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    160

Beta - Pre sat

BEOGRAD - Ministar spoljnih poslova Vuk Jeremić izjavio je u ponedeljak da je jedan od spoljnopolitičkih prioriteta Srbije poboljšanje odnosa sa zemljama u regionu i naveo da odnose sa Hrvatskom opterećuje tužba te zemlje protiv Srbije,za genocid.

Odgovarajući da primedbe poslanika Liberalno demokratske partije Nenada Prokića u Skupštini Srbije, Jeremić je rekao da odnose sa Hrvatskom nije pokvarila njegova izjava, nego da odnose opterećuje činjenica da je Hrvatska tužila Srbiju za genocid.

Jeremić je rekao da Srbija još nije uputila kontratužbu, ali da se ona priprema. "Činjenica je da nas jedna država tuži za genocid, činjenica je da nam jedna država ugrožava teritoprijalni integritet priznavanjem Kosova, činjenica je da ne postoji simetrija u tretiranju srpskog kapitala u Hrvatskoj u odnosu na hrvatski kapital u Srbiji", kazao je on.

http://vesti.krstarica.com/index.php?rubrika=aktuelno&sifra=289b3fa65fc7dd7ecdb29c49ab7c244b&lang=0

doista se pitam koliko se treba biti slijep (za tebe me ne cudi, ali za one sto sjede u skupstini) da uvide koje nebuloze ovaj prica...
    1. Srbija nemoze uciniti kontratuzbu(sve da i hoce), ona samo moze odgovoriti na tuzbu
    (a i to nije ucinila nego je prolongirala vrijeme , sto je sud odobrio, do aprila sljedece godine, treba joj vremena da nakupi "dokaze")
    2. Jeremic lupeta bez veze, vjerojatno da udovolji domacem izbornom tijelu
    3. Srbija, cak i da hoce, nemoze tuziti RH za NDH, jer RH nije pravni sljedbenik iste
    4. Srbi su pocinili ogroman ratni zlocin na podrucju RH (genocid) ali s obzirom da je genocid tesko dokaziv, bit ce te oslobodeni toga
    5. ono njegova "priprema se" podsjeca me na ono cetnicko "spremte se, spremte se" (a nikako spremni)
    6. kapital ne poznaje reciprocitet, ili imas kapital i plasiras ga tamo gdje ce ti donijeti profit, ili...cao, cao...
    i specijalno za tebe...
    da bi nekoga tuzio moras imati dokaze...i moras imati pravno lice kojega bi mogao tuziti
    i zasto je Srbija cekala 20 god. da ( da vama prodaje maglu, ) nas tuzi? a tuzit nas nemoze, moze samo odgovoriti na tuzbu, a to nije protutuzba i jedini pravni ucinak joj je smanjiti kaznu prvooptuzenoga
    odgovor na tuzbu je samo odgovor na tuzbu, a ne kontratuzba jer ona nije moguca...
    a vama patrijotskim sljepcima, zasljepljenim mrznjom, moze prodavati kruske za jabuke
    i zakljucno RH nece dobiti tuzbu za genocid ali ce tim sudskim postupkom vecina Srba shvatiti koje zlo su pocinili...
    a i nesto malo odstete ce te takoder platiti

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Šta god bilo,ništa ne može da izmeni činjenicu da ste lopovčine i ubice i da sa vama može da posluje samo neko ko je korumpiran ili nesposoban da rasuđuje.

Buduća legenda Милунка Савић (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1009

Jeste to tacno ali se to ne radi tako.
    А ти, благо нама, знаш како се то ради, што ли тебе већ одавно нису изабрали за министра?

Veoma poznat
    Učlanjen
    01.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    160

Ne znam šta je dobro kod njega,ali sa Hrvatima treba razgovarati i pregovarati samo kad postoji neki interes.Sve što učine na našu štetu treba vraćati na bilo koji način.Recimo,za svakog bezveze uhapšenog Srbina treba uhapsiti nekog Hrvata.
    pa nemate dovoljno Hrvata za hapsiti...
    dobar dio onih iz vojovodine ste protjerali (ni krive ni duzne)
    a kod nas ce dolijati svi, prije ili kasnije...
    p.s. nego misoni, doista me zanima, kakve si ti licne koristi imao od pljacke po Slavoniji...jesi li kupio sto opljackano za sitnis pa te grize savjest, ili si bio preprodavac ukradenog i opljackanog po vojvodanskim pijacama..?

Veoma poznat Вуја (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    168

Jeste,ali to ne znači da treba ostaviti stvari kakve su sada.Treba pooštriti uslove za poslovanje hrvatskih firmi pa neka ulažu u Sloveniju ako im se ne sviđa ovde.Takođe treba formulisati i podneti tužbu i doneti kontramere za sve što rade protiv Srba i Srbije.
    Pa taj privredni deo je posebna prica i ne bi trebalo da politika tu igra veliku ulogu.
    Prica je vrlo jednostavna, one uslove koje hrvatski privrednici i roba imaju na srpskom , takve trebaju imati i srpski na hrvatskom.
    Radi ono u cemu si dobar, a ne ono za mislis da si dobar

Aktivan član NEIZDRŽ (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Negiraš žrtve i ubeđuješ ljude da treba da sarađuju sa Hrvatima na svoju štetu.Jadno je to,priznaj već jednom da te ništa srpsko ne zanima.
    ..Ono, slušaj prijatelju, da bidnemo surovo realni.....

Kad neko sarađuje s nekimtamogomnima , i to na svoju štetu....
    Zaslužio je da ga razni zayebavaju i garave.....
    Prosto, jel' da? Koliko si puta i sam rekao za nekog :..ko ga yebe kad je glup..

To, što se mi ništa ne pitamo...šta ćeš....
    ...Fik...i gotovo!

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio slavonija Pogledaj poruku
    p.s. nego misoni, doista me zanima, kakve si ti licne koristi imao od pljacke po Slavoniji...jesi li kupio sto opljackano za sitnis pa te grize savjest, ili si bio preprodavac ukradenog i opljackanog po vojvodanskim pijacama..?
    Ne bih nikad uzeo bilo šta,ja nisam Hrvat,što se tiče kataklizme i ruševina posle rata,nisam bio u Hrvatskoj....a nisam nikad pisao o nekom učešću u ratu.Moj je stav da nije teško ako se mora inače nisam zagovornik ratovanja.

Veoma poznat
    Učlanjen
    01.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    160

da se i ja jednom slozim s tvojim misljenjem (uglavnom)
    boldovano...
    100% tocno

Veoma poznat manje_zlo (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    157

Јеремија, Љајић и Дачек једини су делимично корисни у овој влади. После ових излива љубави према Хрватима, очекујем да се ускоро бацимо на неке конкретне мере. Пуна нам држава хрватских форими, рекламирамо им море, док усташе преобучене у демократска одела лупају прозоре људима који оће да гласају у НДХ, скупљају се на концертима са уздигнутим рукама и непрестано се хране мржњом.
    Србија никада није ратовала са највећом светском силом. Русија је наш пријатељ.

Veoma poznat manje_zlo (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    157

Citat Original postavio slavonija Pogledaj poruku
    Како те бре није срамота 800 000 убијених, 500 000 протераних иамте на својој грбачи
    Србија никада није ратовала са највећом светском силом. Русија је наш пријатељ.

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio manje_zlo Pogledaj poruku
    Јеремија, Љајић и Дачек једини су делимично корисни у овој влади. После ових излива љубави према Хрватима, очекујем да се ускоро бацимо на неке конкретне мере. Пуна нам држава хрватских форими, рекламирамо им море, док усташе преобучене у демократска одела лупају прозоре људима који оће да гласају у НДХ, скупљају се на концертима са уздигнутим рукама и непрестано се хране мржњом.
    Tačno,takve idiote treba sprečiti...bilo kako.

Slične teme

1. Jeremić: Veća odgovornost Hrvatske
    Autor srbija do grcke u forumu Politika
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 13.12.2008., 21:56
  2. Jeremić: Ulazak Srbije u EU stavljen na led
    Autor _RETURN_ u forumu Politika
    Odgovora: 62
    Poslednja poruka: 04.12.2008., 12:41
  3. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 23.11.2008., 18:17
  4. Ulazak Srbije u EU pre Hrvatske......
    Autor nactu u forumu Politika
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 28.07.2008., 20:44
  5. Jeremic: Rusija je najblizi saveznik Srbije!
    Autor Markowac u forumu Politika
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 16.07.2008., 18:14

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •