telefoniranje preko racunara

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pazi, i ja sam jednom dosao na ideju da komp koristim umesto telefona, i jos u kombinaciji sa spikerfonom (slusalice sa mikrofonom) ... divota.Na kraju nisam nasao nista vredno price.Medjutim, moram samo da dodam na ovu poslednu poruku nesto.Nije tacno da ne postoje programi koji zovu van interneta.Mali milion programa koji vrse ulogu adresara, telefonskih imenika, i sl. moze sasvim normalno da zove bilo koji broj (to radi i Phone Dailer u samom wondowsu), samo sto problem predstavlja nastavak.Ti mozes da pozoves , recimo pomocu PhoneDailer-a nekoga, na zvucnicima slusas ovog koji se javio, cujes ga jasno i glasno ali on tebe ne cuje.Bilo da prikljucis mikrofon i u modem, i u muzicku karticu.Mnogi bi na ovo rekli da je samo kod mene problem bio to sto nemam "voice" modem pa zato kod mene ne radi.Ja IMAM voice modem i nece da radi.Toliko.Ni dan danas ne znam sta bi mogao da koristim da bi kompjuter potpuno pretvorio u telefon.
Programi simulatori telefonskih sekretarica su isto dosta zastupljeni ali kod njih nema nekih narocitih problema.Sve obicno radi OK, (ako imas "voice" modem).
 
To je jednostavno.
Otvoris messenger i ako imas nekog u svojoj kontakt listi kliknes na njega desnim tasterom od misha i imas opciju Start Talking kliknes na nju i pojavit ce ti se novi prozor..
Naravno pricati mozes sa nekim samo ako je taj korisnik Online.
Sve sto ti treba jeste jedan Mikrofon, koji prikljucis na racunar..i pricaj koliko ti volja
To je besplatno, za telefoniranje na Mobitel nije besplatno!!
Uzivaj
 
Ja sam pre par godina koristio jedan program koji je sluzio za telefoniranje.
Mogao sam da, kada sam zakacen na internet, okrecem brojeve u US i Kanadi. Tako sam pokusavao da pricam sa drugom koji mi je u US. Ali, moja tadasnja veza...33,600 je bila isuvise losa... Bilo je mnogo problema i odustao sam od toga.
Poslednji put kada sam potrazio taj program telefoniranje vise nije bilo besplatno.
Koliko ja kontam to je nesto poput besplatnih SMS. Znaci neko vreme je besplatno a posle pocnu da naplacuju...
Ako pronadjes neki takav program obavezno javi!
 
Vi pricate o VOIP-u (voice over IP) tehnologiji zbog cega je nastala svadja izmedju domacih provajdera i Telekoma( :twisted: ) .
VOIP podpada pod monopol koji telekom ima nad telekomunikacionim tehnologijama, a nece da ga koristi jer bi u mnogome smanjio prihod od medjunarodnih razgovora
 
Dakle jos jednom sve iz pocetka

uz vecinu rockwell i intel modema u zadnjih par godina dobija se program FaxTalk communicator mali programcic solidnih mogucnosti i radi sasvim ok i kao sekretarica i za pricu. Mnogo je manji od talk worksa pa ti i manje opterecuje racunar.

Drugo izgleda da talk works radi samo sa hardware modemima. Ja sam godinama imao rockwelov modem koji je bio voice kako neko rece ovde, ali talk works nije hteo da radi sa njim jer je bio izgleda lazno hardverski. Kod drugara koji je imao pravi hardverski modem talk je radio kako treba.

Nedavno sam uzeo intelov modem hardverski i koristim ovaj FaxTalk program sa cda uz modem i sve radi ok. U stvari imao sam ovaj program i na cdu za stari rockwell ali je bio na nemackom jeziku pa ga zato nisam koristio vec pokusavao sa talkom.

Jos nesto izgleda da to "ja ih cujem oni mene ne" zavisi malo i od kvaliteta mikrofona ali nemam neki kvalitetniji da probam nego samo neki najeftiniji od 200 dinara ali i sa njim radi prihvatljivo. :D

Ajd pa napisite da li ste uspeli
 
Trenutno jedan od popularnijih programa u svetu za "telefoniranje" odnosno Voice over Internet (sto je velika razlika u odnosu na VoIP) je SKYPE. Potpuno je besplatan (http://www.skype.com) i pouzdan. Nakon kratke registracije otvara vam se niz mogucnosti, a za razliku od dosta slicnih programa ima bolji kvalitet zvuka, smanjen je ECHO efekat i sl. Inace skoro svakog dana tako razgovaram sa Holandijom. jedini problem je do nasih centrala i malog protoka pa odlazni paketi idu sporo....

Inace svi navedeni programi u predhodnim postovima su za varijantu "Internet telefoniranja", a VoIP je nesto sasvim drugo (primedba za D1, bez ljutnje molim!). Razlika je u osnovi protokola i nacina slanja paketa....itd, itd.
 
Vladimir Bandovic:
Pazi, i ja sam jednom dosao na ideju da komp koristim umesto telefona, i jos u kombinaciji sa spikerfonom (slusalice sa mikrofonom) ... divota.Na kraju nisam nasao nista vredno price.Medjutim, moram samo da dodam na ovu poslednu poruku nesto.Nije tacno da ne postoje programi koji zovu van interneta.Mali milion programa koji vrse ulogu adresara, telefonskih imenika, i sl. moze sasvim normalno da zove bilo koji broj (to radi i Phone Dailer u samom wondowsu), samo sto problem predstavlja nastavak.Ti mozes da pozoves , recimo pomocu PhoneDailer-a nekoga, na zvucnicima slusas ovog koji se javio, cujes ga jasno i glasno ali on tebe ne cuje.Bilo da prikljucis mikrofon i u modem, i u muzicku karticu.Mnogi bi na ovo rekli da je samo kod mene problem bio to sto nemam "voice" modem pa zato kod mene ne radi.Ja IMAM voice modem i nece da radi.Toliko.Ni dan danas ne znam sta bi mogao da koristim da bi kompjuter potpuno pretvorio u telefon.
Programi simulatori telefonskih sekretarica su isto dosta zastupljeni ali kod njih nema nekih narocitih problema.Sve obicno radi OK, (ako imas "voice" modem).

VoIP -> ili takozvani Voice Over IP. Ali, ako to oces, trebaju ti posebni dilovi, poseban hardver za sada, i malo je komplikovanije. Tako da verujem da to nije resenje za tebe, ali cisto da ti dam mira, kako je moguce...ili nemira :twisted:
 
zivince:
Trenutno jedan od popularnijih programa u svetu za "telefoniranje" odnosno Voice over Internet (sto je velika razlika u odnosu na VoIP) je SKYPE. Potpuno je besplatan (http://www.skype.com) i pouzdan. Nakon kratke registracije otvara vam se niz mogucnosti, a za razliku od dosta slicnih programa ima bolji kvalitet zvuka, smanjen je ECHO efekat i sl. Inace skoro svakog dana tako razgovaram sa Holandijom. jedini problem je do nasih centrala i malog protoka pa odlazni paketi idu sporo....

Inace svi navedeni programi u predhodnim postovima su za varijantu "Internet telefoniranja", a VoIP je nesto sasvim drugo (primedba za D1, bez ljutnje molim!). Razlika je u osnovi protokola i nacina slanja paketa....itd, itd.
Sve je to lepo u vezi Skype-a,ali koliko sam mogao da vidim on radi samo u kombinaciji sa W XP i 2000,a sa W98(koji ja imam) cela prica izgleda ne vazi.Spustio sam program i ne daje mi opciju telefoniranja,pa ako imate resenje-prijavite.
Pozdrav
Napomena:Necu da menjam W-98,za W-XP ili 2000!
 
Nije bas nesto skupo ako platis za SKYPE da mozes zvati i fiksne telefone.
Inace ima i telefona koji rade sa skype (povezuju se preko USB i bas lepo izgledaju) tako da imas osecaj kao da imas poseban telefon (kucas samo broj sa telefona i Skupe te poveze..)....
 
zivince:
Trenutno jedan od popularnijih programa u svetu za "telefoniranje" odnosno Voice over Internet (sto je velika razlika u odnosu na VoIP) je SKYPE. Potpuno je besplatan (http://www.skype.com) i pouzdan. Nakon kratke registracije otvara vam se niz mogucnosti, a za razliku od dosta slicnih programa ima bolji kvalitet zvuka, smanjen je ECHO efekat i sl. Inace skoro svakog dana tako razgovaram sa Holandijom. jedini problem je do nasih centrala i malog protoka pa odlazni paketi idu sporo....

Inace svi navedeni programi u predhodnim postovima su za varijantu "Internet telefoniranja", a VoIP je nesto sasvim drugo (primedba za D1, bez ljutnje molim!). Razlika je u osnovi protokola i nacina slanja paketa....itd, itd.

Da , slazem se da je Skype odlican, mozes zvati i fiksni broj sa racunara s tim sto se ta usluga placa ali je cena podnostljiva da ne kazem odlicna, sve zavisi od drzave koju zoves, znam npr da mozes zvati Kanadu za samo 2 euro centa.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top