telefoniranje preko racunara
Prikazujem rezultate 1 do 22 od 22

Tema: telefoniranje preko racunara

Početnik
    Učlanjen
    31.07.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano telefoniranje preko racunara

pomocu kog programa mogu telefonirati pomocu racunara tj. iskoristiti racunar kao telefon za pozive sa racunara na telefon i sa racunara na racunar

pomoc
    Guest

Podrazumevano Mogucnost

E cuj

Probaj sa Windows Messenger
    Tamo mozes besplatno telefonirati "racunar sa racunarom"
    za telefon nisam siguran da je besplatno....
    sa ICQ isto mozes " racunar sa racunarom" ili SMS

Pozdrav

Početnik
    Učlanjen
    31.07.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano telefoniranje preko racunara

postoji li mogucnost,odnosno program da bez konekcije na internet pozivam pomocu racunara telefonski broj

Primećen član DEVIL (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano Devil

Ne zao mi je ne postoji takav program

Sve veze se odvijaju iskljucivo preko neta

Vladimir Bandovic
    Guest

Podrazumevano

Pazi, i ja sam jednom dosao na ideju da komp koristim umesto telefona, i jos u kombinaciji sa spikerfonom (slusalice sa mikrofonom) ... divota.Na kraju nisam nasao nista vredno price.Medjutim, moram samo da dodam na ovu poslednu poruku nesto.Nije tacno da ne postoje programi koji zovu van interneta.Mali milion programa koji vrse ulogu adresara, telefonskih imenika, i sl. moze sasvim normalno da zove bilo koji broj (to radi i Phone Dailer u samom wondowsu), samo sto problem predstavlja nastavak.Ti mozes da pozoves , recimo pomocu PhoneDailer-a nekoga, na zvucnicima slusas ovog koji se javio, cujes ga jasno i glasno ali on tebe ne cuje.Bilo da prikljucis mikrofon i u modem, i u muzicku karticu.Mnogi bi na ovo rekli da je samo kod mene problem bio to sto nemam "voice" modem pa zato kod mene ne radi.Ja IMAM voice modem i nece da radi.Toliko.Ni dan danas ne znam sta bi mogao da koristim da bi kompjuter potpuno pretvorio u telefon.
    Programi simulatori telefonskih sekretarica su isto dosta zastupljeni ali kod njih nema nekih narocitih problema.Sve obicno radi OK, (ako imas "voice" modem).

zeca
    Guest

Podrazumevano windows mesenger

Jel mozete malo detaljnije da objasnite to telefoniranje sa Windows Mesenger-om, "racunar sa racunarom", kako to funkcionise i sta je besplatno???

Primećen član DEVIL (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano hm

To je jednostavno.
    Otvoris messenger i ako imas nekog u svojoj kontakt listi kliknes na njega desnim tasterom od misha i imas opciju Start Talking kliknes na nju i pojavit ce ti se novi prozor..
    Naravno pricati mozes sa nekim samo ako je taj korisnik Online.
    Sve sto ti treba jeste jedan Mikrofon, koji prikljucis na racunar..i pricaj koliko ti volja
    To je besplatno, za telefoniranje na Mobitel nije besplatno!!
    Uzivaj

Milos-
    Guest

Podrazumevano

Ja sam pre par godina koristio jedan program koji je sluzio za telefoniranje.
    Mogao sam da, kada sam zakacen na internet, okrecem brojeve u US i Kanadi. Tako sam pokusavao da pricam sa drugom koji mi je u US. Ali, moja tadasnja veza...33,600 je bila isuvise losa... Bilo je mnogo problema i odustao sam od toga.
    Poslednji put kada sam potrazio taj program telefoniranje vise nije bilo besplatno.
    Koliko ja kontam to je nesto poput besplatnih SMS. Znaci neko vreme je besplatno a posle pocnu da naplacuju...
    Ako pronadjes neki takav program obavezno javi!

Početnik fisher (avatar)
    Učlanjen
    11.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Symanitec

Postoji program "talk works pro",cak mislim da je besplatan,ali ima oko 32mb.Sadrzi i "win fax".Sa ovim programom mozes da koristis komp kao normalan telefon,cak i kao sekretaricu,fax...

Početnik
    Učlanjen
    31.07.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano telefoniranj preko racunara

gde mogu pronaci "talk works pro" program

KISS
    Guest

Podrazumevano Re: telefoniranje preko racunara

Citat Original postavio malco
    postoji li mogucnost,odnosno program da bez konekcije na internet pozivam pomocu racunara telefonski broj

Go in search and type Phone diler and you will see

Početnik fisher (avatar)
    Učlanjen
    11.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: telefoniranj preko racunara

[quote="malco"]gde mogu pronaci "talk works pro" program[/quot
    Pa na Simanitec-ovom sajtu.Ili mi se javi ,imam ja .

Domaćin
    Učlanjen
    02.09.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Vi pricate o VOIP-u (voice over IP) tehnologiji zbog cega je nastala svadja izmedju domacih provajdera i Telekoma( ) .
    VOIP podpada pod monopol koji telekom ima nad telekomunikacionim tehnologijama, a nece da ga koristi jer bi u mnogome smanjio prihod od medjunarodnih razgovora

Početnik
    Učlanjen
    31.07.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: telefoniranj preko racunara

[quote="fisher"]
    Citat Original postavio malco
    gde mogu pronaci "talk works pro" program[/quot
    Pa na Simanitec-ovom sajtu.Ili mi se javi ,imam ja .

KAKO MOGU DA PREUZMEM OD TEBE "TALK WORKS PRO" !!!

tzar
    Guest

Podrazumevano Ljudi gledate li vi cdove koje ste dobili uz modem

Dakle jos jednom sve iz pocetka

uz vecinu rockwell i intel modema u zadnjih par godina dobija se program FaxTalk communicator mali programcic solidnih mogucnosti i radi sasvim ok i kao sekretarica i za pricu. Mnogo je manji od talk worksa pa ti i manje opterecuje racunar.

Drugo izgleda da talk works radi samo sa hardware modemima. Ja sam godinama imao rockwelov modem koji je bio voice kako neko rece ovde, ali talk works nije hteo da radi sa njim jer je bio izgleda lazno hardverski. Kod drugara koji je imao pravi hardverski modem talk je radio kako treba.

Nedavno sam uzeo intelov modem hardverski i koristim ovaj FaxTalk program sa cda uz modem i sve radi ok. U stvari imao sam ovaj program i na cdu za stari rockwell ali je bio na nemackom jeziku pa ga zato nisam koristio vec pokusavao sa talkom.

Jos nesto izgleda da to "ja ih cujem oni mene ne" zavisi malo i od kvaliteta mikrofona ali nemam neki kvalitetniji da probam nego samo neki najeftiniji od 200 dinara ali i sa njim radi prihvatljivo.

Ajd pa napisite da li ste uspeli

Početnik
    Učlanjen
    24.09.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Trenutno jedan od popularnijih programa u svetu za "telefoniranje" odnosno Voice over Internet (sto je velika razlika u odnosu na VoIP) je SKYPE. Potpuno je besplatan (http://www.skype.com) i pouzdan. Nakon kratke registracije otvara vam se niz mogucnosti, a za razliku od dosta slicnih programa ima bolji kvalitet zvuka, smanjen je ECHO efekat i sl. Inace skoro svakog dana tako razgovaram sa Holandijom. jedini problem je do nasih centrala i malog protoka pa odlazni paketi idu sporo....

Inace svi navedeni programi u predhodnim postovima su za varijantu "Internet telefoniranja", a VoIP je nesto sasvim drugo (primedba za D1, bez ljutnje molim!). Razlika je u osnovi protokola i nacina slanja paketa....itd, itd.

Početnik
    Učlanjen
    28.10.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio Vladimir Bandovic
    Pazi, i ja sam jednom dosao na ideju da komp koristim umesto telefona, i jos u kombinaciji sa spikerfonom (slusalice sa mikrofonom) ... divota.Na kraju nisam nasao nista vredno price.Medjutim, moram samo da dodam na ovu poslednu poruku nesto.Nije tacno da ne postoje programi koji zovu van interneta.Mali milion programa koji vrse ulogu adresara, telefonskih imenika, i sl. moze sasvim normalno da zove bilo koji broj (to radi i Phone Dailer u samom wondowsu), samo sto problem predstavlja nastavak.Ti mozes da pozoves , recimo pomocu PhoneDailer-a nekoga, na zvucnicima slusas ovog koji se javio, cujes ga jasno i glasno ali on tebe ne cuje.Bilo da prikljucis mikrofon i u modem, i u muzicku karticu.Mnogi bi na ovo rekli da je samo kod mene problem bio to sto nemam "voice" modem pa zato kod mene ne radi.Ja IMAM voice modem i nece da radi.Toliko.Ni dan danas ne znam sta bi mogao da koristim da bi kompjuter potpuno pretvorio u telefon.
    Programi simulatori telefonskih sekretarica su isto dosta zastupljeni ali kod njih nema nekih narocitih problema.Sve obicno radi OK, (ako imas "voice" modem).
    VoIP -> ili takozvani Voice Over IP. Ali, ako to oces, trebaju ti posebni dilovi, poseban hardver za sada, i malo je komplikovanije. Tako da verujem da to nije resenje za tebe, ali cisto da ti dam mira, kako je moguce...ili nemira

Vukot
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio zivince
    Trenutno jedan od popularnijih programa u svetu za "telefoniranje" odnosno Voice over Internet (sto je velika razlika u odnosu na VoIP) je SKYPE. Potpuno je besplatan (http://www.skype.com) i pouzdan. Nakon kratke registracije otvara vam se niz mogucnosti, a za razliku od dosta slicnih programa ima bolji kvalitet zvuka, smanjen je ECHO efekat i sl. Inace skoro svakog dana tako razgovaram sa Holandijom. jedini problem je do nasih centrala i malog protoka pa odlazni paketi idu sporo....

Inace svi navedeni programi u predhodnim postovima su za varijantu "Internet telefoniranja", a VoIP je nesto sasvim drugo (primedba za D1, bez ljutnje molim!). Razlika je u osnovi protokola i nacina slanja paketa....itd, itd.
    Sve je to lepo u vezi Skype-a,ali koliko sam mogao da vidim on radi samo u kombinaciji sa W XP i 2000,a sa W98(koji ja imam) cela prica izgleda ne vazi.Spustio sam program i ne daje mi opciju telefoniranja,pa ako imate resenje-prijavite.
    Pozdrav
    Napomena:Necu da menjam W-98,za W-XP ili 2000!

Poznat
    Učlanjen
    05.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    199

Zna li neko za neki program gde se moze znati sa kompijutera na telefon i da je besplatno?
    Hvala!

Veoma poznat Master_Chief (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

Citat Original postavio . . .
    Zna li neko za neki program gde se moze znati sa kompijutera na telefon i da je besplatno?
    Hvala!
    pa to ti je SKYPE samo shto morash da platish za tu uslugu,ali ako koristish dosta telefon i imash pozive u inostranstvo onda ti se zestoko isplati,a mozesh i da nabavish IP telefon samo tada ti treba DSL internet konekcija.
    >ALL SYSTEMS OPERATIONAL. BEGIN...

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Nije bas nesto skupo ako platis za SKYPE da mozes zvati i fiksne telefone.
    Inace ima i telefona koji rade sa skype (povezuju se preko USB i bas lepo izgledaju) tako da imas osecaj kao da imas poseban telefon (kucas samo broj sa telefona i Skupe te poveze..)....

Ističe se klika (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Citat Original postavio zivince

Da , slazem se da je Skype odlican, mozes zvati i fiksni broj sa racunara s tim sto se ta usluga placa ali je cena podnostljiva da ne kazem odlicna, sve zavisi od drzave koju zoves, znam npr da mozes zvati Kanadu za samo 2 euro centa.

Slične teme

1. Besplatno telefoniranje preko PCa
    Autor Bata101 u forumu Softver
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 10.06.2009., 11:14
  2. Telefoniranje preko modema
    Autor marko47 u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 11.01.2006., 19:12
  3. Telefoniranje preko Pc-ja
    Autor Angel of Death u forumu Softver
    Odgovora: 3