пијаца

да ли посећујете пијацу?


  • Ukupno glasova
    46
  • Anketa je zatvorena .

Mille Dragic

Ističe se
Poruka
2.163
проверио сам дал има нека отворена тема, нема... дакле, пијаца.
да ли је посећујете, шта најчешће купујете, да ли увек купујете сир код исте жене или сте несталног духа, какав вам је став према накупцима а какав према супермаркетима, здрава исхрана и тако то... ???
 
Obožavam pijacu, idem redovno ne baš svakodnevno ali barem 3-4 puta nedeljno...

Povrće i voće kupujem u supermarketima isključivo zimi, jer manje smrzne (kraće je napolju)..
Sir kod iste tete već dugo, dugo... Ne zato što sam nešto posebno veran kupac, već mi se taj sir
najviše dopada....

Nakupci, pa ovaj, nemam neki stav... oko 90% prodavaca na pijaci su nakupci.. tako da, mindeđ, što
bi rekla Hellen i hvala joj što me naučila ovu reč ;) :lol:

Zdrava hrana u "Zdrava hrana" radnjama i na pijacama :lol:
 
проверио сам дал има нека отворена тема, нема... дакле, пијаца.
да ли је посећујете, шта најчешће купујете, да ли увек купујете сир код исте жене или сте несталног духа, какав вам је став према накупцима а какав према супермаркетима, здрава исхрана и тако то... ???

Da, redovno idem na pijacu. Kupujem voce i povrce i nista vise. Mleko i mlecne proizvode, jaja i mesne proizvode ni slucajno ne bih kupila na pijaci jer nisam sigurna u ispravnost, kvalitet i poreklo namirnica. A i da jesam to na pijaci tako ruzno izgleda i mirise da i ne zalazim u taj deo gde se to prodaje.
Meso u mesnicama, mleko i sireve najcesce kupujem kod jedne zene za koju sam sigurna da vodi racuna o svemu jer ima i svoju decu.Cesto kupujem i sve proizvode sabacke mlekare i zadovoljna sam.
Med kupujem od pcelara u blizini moje vikendice i to je proizvod kojim sam najvise zadovoljna. Samo to ne menjam nikad a ostalo ponekad i promenim.
Markete ne volim ali sta mogu, neizbezni su.
 
Idem. Ne bas cesto. Kupujem voce, povrce i ponekad neke zenske drangulije na ostalim tezgama. Kupujem i mlecne proizvode, cokoladu takodje, ali u kioscima koji imaju frizidere, ne na tezgama i obavezno svracam u mesnicu na obodu pijace kod mog mesara Ljube :D.

Inace, ne uzivam posebno u kupovini pijacom i tom muvanju medju tezgama :D. Prihvatam to kao zadatak koji ima svoj cilj - obaviti ga sto brze, kvalitetnije i ici dalje...:D.
 
проверио сам дал има нека отворена тема, нема... дакле, пијаца.
да ли је посећујете, шта најчешће купујете, да ли увек купујете сир код исте жене или сте несталног духа, какав вам је став према накупцима а какав према супермаркетима, здрава исхрана и тако то... ???

Retko posećujem pijace i nisam ljubitelj istih. I kad posećujem... ima nekoliko ljudi kod kojih kupujem, neki su nakupci, neki su stariji domaćinski ljudi (seljaci). Ne kupujem nikad kod Roma, jer imam loše iskustvo s njima. Nek me sad napadne neko, ali ne kupujem i tačka.

Sir, po potrebi, poručujem u kantama, ali ne na pijaci nego iz Sjenice. Uglavnom kupujem u obližnjoj radnji gde biram svojom rukom voće i povrće.
Inače, imam i nedeljne, velike, nabavke, ali ne u supermarketima nego hipermarketima.
 
Poslednja izmena:
проверио сам дал има нека отворена тема, нема... дакле, пијаца.
да ли је посећујете, шта најчешће купујете, да ли увек купујете сир код исте жене или сте несталног духа, какав вам је став према накупцима а какав према супермаркетима, здрава исхрана и тако то... ???

dabome..domaćin čoek..

posećujem pijacu jednom do 2x nedeljno.
kalenić kad mi treba riba i zelenjak za foće i pofrće, kad mi se oće.
volim didem na pijacu. na njoj je lepo. nije lepo kad peru npr.nešto sa tezge i onda naprave bare, i sve nako moraš da gackaš. nakupce ne volim, al njih je lako prepoznati. to su one što se pretvaraju da su seljanke. a koje ne umeju da vežu maramu, nekako se vidi da je to pozerski za reklamu "krompir iz ifanjica, sir iz kraljeva" a misim to sve kupe na kvantašu kod pričalice na novom beogradu. meso kupujem kod jakova. dobar trgovac, dobro meso. sir ja ne volim, pa ga lično ne kupujem.
super i hiper marketi...pff..kad god odem kažem neću nikad više..a odem i tamo jednom mesečno...
 
nije mi nijedna pijaca blizu, pa ne pamtim kad sam zadnji put bila. imam jednu radnju gde prodaju voće i povrće pa se tamo snabdevam. kažu žene, iste cene kao na pijaci.
a sir i mlečne proizvode nikad ne bih kupila ako se ne čuvaju u rashladnim komorama.:rtfm:
 
проверио сам дал има нека отворена тема, нема... дакле, пијаца.
да ли је посећујете, шта најчешће купујете, да ли увек купујете сир код исте жене или сте несталног духа, какав вам је став према накупцима а какав према супермаркетима, здрава исхрана и тако то... ???

mile, kako ti je ovo pitanje, naravno da idem na pijac:D
doduše, sir kupujem u jednoj prodavnici, uvek isti sir , jer nam se taj najviše sviđa, svi volimo da ga jedemo
mleko nam donosi jedan čika svaki dan 2 litra, domaće mlekce...., čisto, nerazblaženo, nikad se za ove 3 godine nije ukvarilo
a povrće najčešće kupujem na pijaci, ali ne bežim od toga da ga kupim ni u super marketu, ako je pristupačna cena i sl
a prekupci rade ko i svi drugi---preprodaju robu da bi zaradili, pa kome odgovara neka kupi..ne gledam dal je neko prekupac ili ne..
 
idem vikendom:)
volim sav taj sarenis
i cenkanijadu
za voce i zelenis idem kod istih likova
za ostalo menjam
(cak imam lika-vocketa-koji mi uzme sve iz ruku ako sam solis i mete u tezgu, kaze:nemoj da vuces, posle se samo vrati po to)
 
проверио сам дал има нека отворена тема, нема... дакле, пијаца.
да ли је посећујете, шта најчешће купујете, да ли увек купујете сир код исте жене или сте несталног духа, какав вам је став према накупцима а какав према супермаркетима, здрава исхрана и тако то... ???
Подржавам куповину воћа и поврћа на пијаци...купујем увек код исте жене поврће, воће код кога ми се свиди, а кајмак и сир увек од истих...чак и наручујемо телефоном...имамо човека који нам суши пршут и прави кобасице и суви врат...купујемо на пијаци и печурке ( на Каленић-у)....ех накупци, скупљи су и обично им воће и повће није истог квалитета као код сељака.
Редовно се исћаскам са бакама са пијаце.:)

У Немачкој, пијац посећују само имућнији.
Јерсе само на пијаци продаје органска храна.
Иначе, пијаце су им сређене као најлуксузнији бутици хране, ако може тако да се каже.
Фасцинирана сам пијацом у Немачкој.:lol:
А да, кило органског парадајза око 4-5 евра, а у продавници, онај генетски од 0,5-1 евро, па ви видите у којој смо предности што имамо све домаће, још увек.:D
 
..mm ide na pijacu.. :lol:
..dva puta nedeljno, odoka.. sve sam ga nauchila..i nemam primedbi.. :cool:
..rado bih kupovala u super i hipermarketima sve ono shto kupujem na pijaci,
ali im je izbor i kvalitet -brrr.. :roll:

..e imamo tetu od koje kupujemo sir..zato shto nema boljeg..nigde.. :D
..i chika jajaru kod koga su jaja uvek sveza.. :lol:
..voce i povrce sam ga nauchila da kupuje na oko i na nos..
..banane, jagode, grozdje, kajsije - kupujesh tamo gde mirishu,
ostalo - tamo gde je zdravo i sveze.. :)
 
Пијаца ми је на дваес корака од куће...додуше, једна мала пијаца (па тако и обично скупља од велике), али има све што ми је потребно.На пијаци купујем само воће и поврће....и коре за питу... За куповину сирева немам талента, па сам одустала. Једемо најчешће фета сир или крчкаваљ (како каже моја ћерка:lol:) из продавнице. Месо не купујем на пијаци, мада постоји и сала са хладњацима....али некако су ми месаре сигурније.

Сваки дан кад идем у локалну самопослугу неминовно морам да прођем кроз пијацу...;)
 
Poslednja izmena:
idem ponekad, ponekad mi ide brat (bio danas)
jeftinije, a bolje nego u prodavnici
pre neki dan sam kupila ekstra paradajz, malopre sam ga jela
nestalnog sam duha
kupujem voćke i povrćke, ništa drugo
eto, sve sam kazala
 
pijaca mi je bila...bas uz put, do kuce..
svaki dan kupovala voce i povrce za salatu..
jaja i sir po potrebi i obicno nedeljom..
onda je veliiiika pijaca..
uvek kod istog piljara koji mi je birao i davao samo ''provereno''
znaci ako su pomorandze suve...kaze mi, bolje nemoj
i uvek mi je dodavao vezu vise rotkvica :)
(zna da volimo)
nedeljom je ona, za moje mesto vazna,
pijaca gde se ljudi srecu, ''izadju iz kuce'', ispricaju..
obavezno pre pijace (ili posle, zavisi kako kad...) se ode u ''Rafaelo'' na kafu i kolace..
to je neka nedeljna mantra..
sada vise nemam pijacu...i nedostaje mi :(
 
Volim pijacusav onaj sarenis,sve one mirise,guzvu.Idem redovno i sve sto mogu kupujem tamo.Obozavam pletene korpe za pijacu i bez nje ne bih nikad bila.Sve fino u nju poslazem i onda na kaficu sa perjem mladog luka koje viri iz iste:D
 
јуче сам био на каленцу, било ми успут па реко да свратим, да купим трешње.
цене од 120 до 300 динара. еј бре триста динара за трешње! јест да су велике и лепе, ал банане које су из неког екватора, хондураса коштају око 100.
а ја баш волим трешње, некако се растужим кад им прође сезона. шта да радим кад сам емотиван...

ево пијачног барометра:
http://www.bgpijace.rs/markets/viewBarometer.aspx
 
Na veliku pijacu retko idem, kao i u nedeljnu nabavku u supermarkete, jer mi se ne cima prevozom :rumenko: Znači, ostaje mi da me deru na maloj pijaci i po dućanima, dragstorima. Meso uvek u mesari, jaja i sir u prodavnicama, dakle ostaje samo voće i povrće sa tezgica.
Inače, poslednji put kad sam bila na pijaci, zamalo da kupim papagaja:lol:
 
Све купујем у маркету који ми је близу куће и пиљарници поред.
Не размишљам о ценама, то ми је близу и то је то!
Понекад одемо аутом до једног супермаркета у којем волимо да пазаримо.
На пијацу не идем, мрзи ме, нисам домаћица која суботом иде на пијацу.
Отишла пре неког времена, док сам се изљубила са силним познаницима, мој драги већ купио све потребно, па смо дошли кући.
 
meni su pijace sharmantne ali sam mislila da ce i oni da izumru. inache u beogradu smisljaju neku pametnu akciju da sklanjaju tezge posle 17h i da ot pijaca prave trgove?! ne znam shta bi se radilo onda na trgovima npr mozda prodavalo belo roblje mlade devojke i sl. takav sistem postoji na zapadu (ne belo roblje nego sklone tezge posle nekoliko sati) cak sam i sama to videla ali ta pijaca koju sam videla je bila mala i tako verovatno funkcionise zadnjih 200godina. ne znam sta ce nekom bajlonijev trg. dokon pop i jarice krsti :I inace kad sam radila anketu o kupovini jednom na tri mesta ljudi kupuju tamo gde im je blize, ako im je pijaca ispred nosa idu tamo i vole pijacu a ako im je cimanje onda idu oni koji iamju neko posebno poshtovanje prema tome ali ako ne vise vole supermarkete. ali ako se stanovnistvo potiskuje iz centra a mnogo pijaca je u centru.. doduse nekad je zgdono npr zeleni venac posto su tu autobusi
 
Poslednja izmena:
Ne volem pijacu, ama bas nikako...cini mi se da me najvise nervira ono nutkanje, a i guranje...fuj...
u svakom slucaju voce i povrce je po mom misljenju bolje i svezije na pijaci, pa odem da kupim, ali samo zbog deteta...ostalo, sve u supermarketu...
 
проверио сам дал има нека отворена тема, нема... дакле, пијаца.
да ли је посећујете, шта најчешће купујете, да ли увек купујете сир код исте жене или сте несталног духа, какав вам је став према накупцима а какав према супермаркетима, здрава исхрана и тако то... ???

Посећујем.
Купујем спанаћ, јагоде, банане...
Баба држи краве, па имам домаћи сир.;)
А и доста поврћа и воћа нам држе бабе, мало и ми. Шта немамо купујем на пијаци. И наравно коре за питу.
И дезодорансе, креме за пете итд... то ми све мама купује на пијаци, доста је јефтиније него у парфимерији.
 
U bilo koji deo sveta da odem, obavezno odem i na pijacu. Pijaca ti pokaze u kakvom se mestu nalazis, kakvi su ljudi, koliko novca se kotrlja u toj sredini, sta se najcesce jede, ma sve. Ako malo zastanete i posmatrate, pijaca vam je svet na dlanu.
 
svaka dva-tri dana, posto mi je prehrana vecinom povrce/voce,
mlijeko/sir/jaja i sl. uzimam u prodavnicama

back home, narucujemo sir od neke zene, tako da sam nekako na neke domace stvari navikla i ne volim da ih jedem bilo gdje drugo.... tipa ovaj uvrnuti mali i crveni grejp sto se moze pronaci po prodavnicama
i ne volim rijecnu ribu :neutral:
 
volim pijacu...a i da je ne volim ne bi to nista promenilo jer nesto mora da se jede...Povrce i voce u Tempu i ostalim marketima je loseg kvaliteta,pa ga ne kupujem..
Idem na Kalenic,blizu mi je,ima svega,cak sam i luster jedan prosle godine kupila tamo...:D
Cujem da ce od Kalenic pijace da naprave pjacu.:roll:..I ogorcena sam zbog toga..:evil:
 

Back
Top