STOP (ako ne znaš)

zlaja1x

Početnik
Poruka
6
Ja bih molio za pomoć tj.savjet?? Naime radi se o ovome: (uvjek je najbolje početi od početka)
Još prošle godine mi se računar počeo ponašati čudno?Prvo mi je crkao LCD-ov monitor,pa sam stavio običan,onda se i on počeo gasiti ,odjednom se ugasi,pa sam ga ja nosio na popravku (ali nije trebalo jer on i nije bio pokvaren).Mislio sam da je grafička kata pa sam kupio ATI 9500 128MB.Naime mnogo sam lutao i plaćao ali nisam još rijeišo problem.Onda sam ustanovio da me zeza napon struje pa sam mijenjao utičnice tj.faze ali se vremenom isto ponaša,pa ja prebacujem iz utičnice u utičnicu tj.mijenjam faze.Ništa mi to ne pomaže I mislim da nije do faza jer je stan napravljen prije 5-g.Stalno mi sa dešava to da mi se ekran poslije nekog vremena,ako zamislimo da je ekran podeljen na vodoravno 3 dijela
1
2
3
U prvom I trećam dijelu je normalna slika ali u drugo titra tj.duplira tako da ne mogu normalno da gledam I radim.
Zato se obraćam tebi (jer mi se čini da poznaješ “dobro” računare)da mi daš neki savjet
Ja baš i nisam neki veliki poznavalac računara pase zato obraćam ovako.Da bi eventualno lakše komunicirali napisaću ti e-mejl adresu
trninicz@taol.net
ili skajp ime: trninic1
POZDRAVLJAM I HVALA !
 
izmeri napon u uticnici i proveri uzemljenje,napon bi trebao da bude 220v ali budi srecan ako dobijes i 190v,tako da ako je "mnogo" ispod ove cifre definitivno je to problem,slican problem je imao kolega koji je imao 150v u pojedinim uticnicama.Te nove zgrade su pravljene blago receno idiotski ,i sve su manje vise katastrofa,veoma je moguce da je problem u instalacijama,pa kad komsija ukljuci bojler i sporet ti kaliras sa naponom :)
 

Back
Top