Cool citati iz Novog i STarog zaveta, a može i iz kurana.

kuliraya tebra do yaya citati :)

evo ja cu da pocnem :

" Ako bi htio prinijeti Jahvi ptice kao žrtvu paljenicu, neka onda prinese grlicu ili golubića. Neka ga svećenik prinese k žrtveniku i, zavrnuvši mu vratom, otkine glavu i na žrtveniku sažeže. Zatim neka mu krv iscijedi žrtveniku sa strane. Neka ga raspori duž obaju krila, ali neka ih ne rastavlja. Onda neka ga svećenik na žrtveniku sažeže na drvima što su na vatri. To je žrtva paljenica, žrtva paljena Jahvi na ugodan miris."
Lev 1,15

Jahvine male kuhinjske carolije :)
 
Пророк Исаија...
12.Како паде с неба, звездо данице, кћери зорина? Како се обори на земљу који си газио народе?
13. А говорио си у срцу свом: Изаћи ћу на небо, више звезда Божјих подигнућу престо свој, и сешћу на гори зборној на страни северној;
14. Изаћи ћу у висине над облаке, изједначићу се с Вишњим.
15. А ти се у пакао сврже, у дубину гробну.
 
"But if you will not do so, behold, you have sinned against the LORD, and be sure your sin will find you out." 32:23, Numbers

i:

Psalm 23
A psalm of David.
1 The LORD is my shepherd, I shall not be in want.
2 He makes me lie down in green pastures,
he leads me beside quiet waters,
3 he restores my soul.
He guides me in paths of righteousness
for his name's sake.
4 Even though I walk
through the valley of the shadow of death, [a]
I will fear no evil,
for you are with me;
your rod and your staff,
they comfort me.
5 You prepare a table before me
in the presence of my enemies.
You anoint my head with oil;
my cup overflows.
6 Surely goodness and love will follow me
all the days of my life,
and I will dwell in the house of the LORD
forever.
 
jes ti muslimanka?:think:

Ne, otkud ti to?
@tema. Evo danas sam naisla na jedan zanimljiv deo, iako niej ono sto sam bas trazila, ipak je lep citat
Po Mateji9,36
"I uzevsi jedno dete postavi ga medju njih, zagrli ga i rece im.
Ko primi jedno takvo dete u moje ime, mene prima, a ko mene prima, ne prima mene
,nego onoga ko me je poslao"
Hvala svima koji su do sada doprineli :).
Btw Ivane, ako ti nije problem plz na srpskom pisi, posto uglavnom svi citamo Srpska izdanja hvala :)
 
"But if you will not do so, behold, you have sinned against the LORD, and be sure your sin will find you out." 32:23, Numbers

i:

Psalm 23
A psalm of David.
1 The LORD is my shepherd, I shall not be in want.
2 He makes me lie down in green pastures,
he leads me beside quiet waters,
3 he restores my soul.
He guides me in paths of righteousness
for his name's sake.
4 Even though I walk
through the valley of the shadow of death, [a]
I will fear no evil,
for you are with me;
your rod and your staff,
they comfort me.
5 You prepare a table before me
in the presence of my enemies.
You anoint my head with oil;
my cup overflows.
6 Surely goodness and love will follow me
all the days of my life,
and I will dwell in the house of the LORD
forever.


Jesi li mislio ovo?

The LORD Is My Shepherd

23
The Lord is my shepherd; I shall not want.
2 He maketh me to lie down in green pastures: he leadeth me beside the still waters.
3 He restoreth my soul: he leadeth me in the paths of righteousness for his name's sake. 4 Yea, though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil: for thou art with me; thy rod and thy staff they comfort me.
5 Thou preparest a table before me in the presence of mine enemies: thou anointest my head with oil; my cup runneth over.
6 Surely goodness and mercy shall follow me all the days of my life: and I will dwell in the house of the Lord for ever.

Ja imam jedan coool citat, koji kaze:

Pomozi sebi, da bi pomogao drugima. Sudije 56, 12
O, Izraelu, slusaj i zapamti! Nemojte se naivno povoditi za narodima sa severoistoka, oni ce praviti oruzje vasim neprijateljima, uvesce ubijanje svestenika i rusenje Bozijih hramova, a narode koje ce zvati bratskim prevarice, kada im budu obecavali saradnju i prijateljstvo. Veliki severoistocni narod sa vatrenim pticama, ali gladan hleba i zedan krvi, napravice put vatre, ali se narod, koji naziva bratskim nece ogrejati od njega. Dnevnik 34 16
 
Jesi li mislio ovo?

The LORD Is My Shepherd

23
The Lord is my shepherd; I shall not want.
2 He maketh me to lie down in green pastures: he leadeth me beside the still waters.
3 He restoreth my soul: he leadeth me in the paths of righteousness for his name's sake. 4 Yea, though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil: for thou art with me; thy rod and thy staff they comfort me.
5 Thou preparest a table before me in the presence of mine enemies: thou anointest my head with oil; my cup runneth over.
6 Surely goodness and mercy shall follow me all the days of my life: and I will dwell in the house of the Lord for ever.


da, to je isto samo druga verzija... meni omiljen psalm;)
 
,,1. Говорите ли заиста истину, силни, судите ли право, синови човечији?
2. Та, безакоња састављате у срцу, мећете на мјерила злочинства руку својих на земљи.
3. Од самог рођења застранише безаконици, од утробе материне тумарају, говорећи лаж.
4. У њима је јед као јед змијињи, као глухе аспиде, која затискује ухо своје.
5. Која не чује гласа бајачу, врачару, вјешту у врачању.
6. Боже! Поломи им зубе у устима њиховијем; разбиј чељусти лавовима, Господе!
7. Нек се пролију као вода и нестане их. Кад пусте стреле, нека су као сломљене.
8. Као пуж, који се рашчиња, нека ишчиле;као дијете, које жена побаци, нека не виде сунца.
9. Прије него котлови ваши осјете топлоту од потпаљена трња, и сирово и нагорјело нека разнесе вихор.
10. Обрадоваће се праведник кад види освету, опраће ноге своје у крви безбожниковој.
11. И рећи ће људи: заиста има плода праведнику! Заиста је Бог Судија на земљи!"

Псалам 57.
 
Poslednja izmena:
Ezekiel 25:17. "The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness. For he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know I am the Lord when I lay my vengeance upon you."
 
Ezekiel 25:17. "The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness. For he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know I am the Lord when I lay my vengeance upon you."

Ja nisam bila u Beogradu par dana, pa tek sada pisem.
@tema
Jaooo jaooo :heart: :heart:
Ovo sam trazila!!!! :D
Ovo je iz onog filma pretparacke price :D. Da li imas mozda prevod na Srpski? Kako pise u bibliji? Ja bih mogla prevesti, ali se plasim da ne izgubim na znacenju!
 
Ja nisam bila u Beogradu par dana, pa tek sada pisem.
@tema
Jaooo jaooo :heart: :heart:
Ovo sam trazila!!!! :D
Ovo je iz onog filma pretparacke price :D. Da li imas mozda prevod na Srpski? Kako pise u bibliji? Ja bih mogla prevesti, ali se plasim da ne izgubim na znacenju!
Ovo nije iz Biblije. Jezekilj 25:17 priča o gnevnom karanju:

Jezekilj 25:17 I učiniću na njima veliku osvetu karanjem gnevnim, i poznaće da sam ja Gospod kad izvršim osvetu svoju na njima.

(Ovo je onaj besni Bog koji želi da kara po svaku cenu, i ponaša se kao nezreli tinejdžer...)
 
Ovo nije iz Biblije. Jezekilj 25:17 priča o gnevnom karanju:

Jezekilj 25:17 I učiniću na njima veliku osvetu karanjem gnevnim, i poznaće da sam ja Gospod kad izvršim osvetu svoju na njima.

(Ovo je onaj besni Bog koji želi da kara po svaku cenu, i ponaša se kao nezreli tinejdžer...)

Pa dobro svaki bog je dobar na svoj nacin :super:
Osveta je super, osveta je ipak nuzna stvar ponekad, da bi se ponovo osetio mir Gospodnji, i pravda univerzalna.
 
Pa dobro svaki bog je dobar na svoj nacin :super:
Osveta je super, osveta je ipak nuzna stvar ponekad, da bi se ponovo osetio mir Gospodnji, i pravda univerzalna.
Ako se svetiš, izjednačavaš se sa svojim neprijateljem. Da li ono beše Lord Bajron primetio da je osveta najslađa baš ženama...

Osveta nikada, ni pod kakvim uslovima nije nužna. Gandi je mudro govorio, "Oko za oko - ceo svet će ostati slep!"
 
Ako se svetiš, izjednačavaš se sa svojim neprijateljem. Da li ono beše Lord Bajron primetio da je osveta najslađa baš ženama...

Osveta nikada, ni pod kakvim uslovima nije nužna. Gandi je mudro govorio, "Oko za oko - ceo svet će ostati slep!"

Mislim da gresis, uvek se mora naci balans. Ima vreme za prastanje, i ima vreme za osvetu. Sve zavisi od dosta faktora. a osveta je dakako ponekad nuzna.
Izvini ako tebi dodje neko i ubije ti majku, ti ces mu oprostiti? :mrgreen:?
 
Izvini ako tebi dodje neko i ubije ti majku, ti ces mu oprostiti? :mrgreen:?
Oprost nema veze sa osvetom. Možda ću mu oprostiti, možda neću - ali se svakako neću svetiti, ne živimo u srednjem veku. Čemu služi država? Zakon će sankcionisati njegov postupak. Niko ne može da se šeta okolo i ubija a da prođe nekažnjeno. To nije isto što i "osveta". Osveta je davanje lažnog opravdanja sebi da se izjednačiš sa svojim neprijateljem i u potpunoj je suprotnosti sa onim što ja smatram ispravnim i moralnim ponašanjem.
 
Oprost nema veze sa osvetom. Možda ću mu oprostiti, možda neću - ali se svakako neću svetiti, ne živimo u srednjem veku. Čemu služi država? Zakon će sankcionisati njegov postupak. Niko ne može da se šeta okolo i ubija a da prođe nekažnjeno. To nije isto što i "osveta". Osveta je davanje lažnog opravdanja sebi da se izjednačiš sa svojim neprijateljem i u potpunoj je suprotnosti sa onim što ja smatram ispravnim i moralnim ponašanjem.

ti dajes legitimitet da drzava izvrsu osvetu u tvoje ime...
A ja nisam ni pricala o ovoj osveti o kojoj ti referiras.
Pravda nen bib ilo da ti njemu ubijes majku, vec da NJEGA kaznis :).
Ja kada kazem osveta, mislim na tu praavednu retribuciju.
"I moje ruke ce postati instrument Bozijeg gneva"
 
ti dajes legitimitet da drzava izvrsu osvetu u tvoje ime...
Kad jedno malo dete namerno udari drugo, da li mu se ti svetiš time što ga oteraš u krevet bez večere? Ili ga prosto kažnjavaš jer je narušilo neke socijalno prihvaćene norme? (da ne treba tući drugu decu, u ovom primeru)

Potpuno mi je neverovatno da ne shvataš razliku između kazne i osvete.

Osveta ima emocionalni naboj, snajka se može osvetiti svekrvi jer ju je ova kinjila što joj torta nije dobro ispala, a kazna je reperkusija za određeno (socijalno neprihvatljivo) ponašanje - bez ikakvog emocionalnog naboja.
 
Kad jedno malo dete namerno udari drugo, da li mu se ti svetiš time što ga oteraš u krevet bez večere? Ili ga prosto kažnjavaš jer je narušilo neke socijalno prihvaćene norme? (da ne treba tući drugu decu, u ovom primeru)

Potpuno mi je neverovatno da ne shvataš razliku između kazne i osvete.

Osveta ima emocionalni naboj, snajka se može osvetiti svekrvi jer ju je ova kinjila što joj torta nije dobro ispala, a kazna je reperkusija za određeno (socijalno neprihvatljivo) ponašanje - bez ikakvog emocionalnog naboja.

A onda sorry. Osveta=bad
Kazna=good :super:
 

Back
Top