Српски народ не трпи понижење !

Istocni Vetar

Domaćin
Poruka
4.571
O руско-српским односима говори Георгије Полтавченко опуномоћени изасланик председника Русије за Централни федерални округ

Русија на могућност приступа Србије у НАТО - гледа без имало интузијазма. Одлуку уласка у НАТО треба да донесе српски народ.Сматрам да је таквог мишљења и председник Тадић. То питање се једино може решити општенародним референдумом.

У званичној посети Србији недавно је била руска делегација предвођена Георијем Полтавченком, опуномоћеним изаслаником председника Руске Федерације за Централни федерални округ , кога наша јавност познаје , и као блиског сарадника Владимира Путина. Циљ посете био је помоћ Русије у изградњи и завршетку радова Храма Светог Саве на Врачару.Георгија Полтавченка примио је председник републике Србије Борис Тадић, а уважени гост се срео и са другим званичницима Србије. Питали смо руског функционера да прокоментарише чињеницу да је, између осталог, више од 15 година био врло активан у помогању српског народа.Уследио је скроман одговор.

– Ни у ком случају то не приписујем себи, јер нисам помагао српски народ сам, већ захваљујући тада председнику, садашњем премијеру Владимиру Путину. Русија је једноставно и природно испомагала братски српски народ.

Сада сте опет у Србији, какви су Ваши утисци?
– Шта друго да кажем, сем онога што видим, Србија је је једна прелепа земља са уистину дивним, предусретљивим људима.Ево, данас разматрамо врло важно питање- како на најбољи начин да помогнемо завршне радове изградње храма Светог Саве, као и украшавање и уређење унутрашњости ове прелепе светиње.Посетили смо Храм, видели и како теку радови у унуташњости, како треба да изгледа храм. Наравно, да смо констатовали да је то величанствена, грандиозна грађевина. Мислим да ће Храм Светог Саве на Врачару једног дана бити својеврстан центар православне васељене.

Ви сте у знавичној посети Србији, а повод је вишеструки?
–Између председника двају наших држава, господина Дмитрија Медведева и Бориса Тадића, постоји сагласност, дакле, договор о томе да и руска држава материјално учествује у декорисању, украшавању Храма Светог Саве и, свакако, у наставку завршних, грађевинских радова.Овог момента водимо разговор о конкретним корацима тог врло битног посла.Уз то, сматрамо да је веома важно, а и томе разговарамо, да будућа духовна и кулутурна сарадња наша два народа буде плодоноснија.Ту су свакако питања од велике важности и на обострану корист оба народа.У том смислу , већ смо планирали да наредне 2010. године организујемо духовно-културне сусрете, програме у нашој земљи под називом - Србија у Русији, а већ следеће, 2011.године у Србији ће бити уприличено нешто слично - Русија у Србији.

Како Русија гледа на евентуални улазак Србије у ЕУ, а како у случају да наша држава приступи НАТО?
–Не треба заборавити да је Србија део Европе. Русија улазак Србије у Европску унију и њене институције, посматра савим спокојно, мирно.То је потпуно разумљиво са економско-политичког аспекта, и због перспективе ваше земље.То је за Србију корисно.На ту могућност гледамо са разумевањем и сматрамао да, ако Србија временом уђе у ЕУ, у томе нема ничега страшног.При томе, најбитније је да Србија очува традиционално, вековно добре односе са руском државом.Полазимо и од чињенице, да ако Русија буде имала временом што више пријатеља у Европској унији, самим тим ће бити боља и квалитенија сарадња наше државе са Европском унијом.Шта више, није искључена могућност, да једног дана и Русија буде саставни део тог уједињеног европског света.И због тога ми мирно гледамо на евентуални улазак Србије у ЕУ.Што се тиче приступа Србије војном НАТО савезу, односно НАТО- блоку, чињеница је да из нашег досадашњег искуства НАТО није био пријатељски накоњен Русији. И када ме то питате, онда Русија на могућност приступа Србије у НАТО - гледа без имало интузијазма.Када говоримо о овој теми, мислим да одлуку уласка у НАТО треба да донесе српски народ.Сматрам да је таквог мишљења и ваш председник Тадић.Ми смо са њим о томе разговарали.И Тадић је става, да када се буде поставило питање приступа Србије НАТО-у, српски народ ће сам да донесе одлуку- да својом одлуком пресуди.То питање се једино може решити општенародним референдумом.То је право народа Србије!И само после референдума, одлука ће бити прихваћена као политичко решење.

Чињеница је да је српски народ у незавидном положају и врло тешкој ситуацији!?
– Када говорите о деликатности положаја и историјском моменту, осећају понижености, у томе има истине и разумљиво је то очему говорите.Али, будимо јасни, не бих рекао да је ваш народ понижен.Српски народ је тешко понизити, јер је то слободољубив народ и Срби никада неће дозволити да буду понижени, нити ће дозволити да трпе притисак.Али, Србија има озбиљних проблема са очуваем теритиоријалног интегритета, целовитости земље, која је данас нарушена- косметски проблем.Мислим да истинску подршку коју је Русија годинама давала и даје је у решењу проблема Косова и Метохије - остаће неизмењена.Русија је доследна у својим ставовима, а наш став је да је непоходно, односно, да се морају поштовати међународно право, међународне норме и треба деловати искључиво у тим оквирима.Ни у ком случају питање Космета не сме да се решава- једнострано!То што српски народ рачуна на подршку Русије, апсолутно је оправдано, јер таква подршка постоји.Ми је пружамо и пружаћемо је и даље.

Русија је постала моћна земља у свету, економски, технолошки, војно, и евидентно је да је и енергетски гигант.Неминовна је, дакле, плодоноснија и економска, политичка, па и културна и духовна сарадња наше две државе?
–Ви знате да је недавно потписан уговор између Русије и Србије - о уласку велике руске Компаније „Гаспромњет” и поседовању контролног пакета акција НИС-а.Уговор је у процесу реализације, и руска страна у потпуности испуњава све своје обавезе.Од свега тога и ваша држава ће имати велике користи.Да будем јасан, реч је о узајамној обостраној, и врло перспективној сарадњи.Свим нашим досадашњим напорима, и одређеним постигнутим резултатима на духовном и културном плану, додајмо сада много чвршће, стабилније и економске односе.Хармонија је у свему.Хармонија није само „ љубит друг друга”, него и у квалитетној економској, привредној сарадњи, на корист и српском и руском народу.

Шта поручујете српском народу?
– Српском народу желим да никако не губи свој оптимизам, да буду верни, одани својој вековној традицији, вери, чији је духовни отац и оснивач свети Сава српски. И, да увек знају да тамо далеко на сверу нашег континента постоји држава Русија, братска, која са љубављу и разумевањем гледа на огромне напоре Србије да стаса, стане на ноге, и постане у правој мери, угледна, достојанствена држава светске заједнице.Поштована земља. Србима на Косову и Метохији бих поручио да не очајавају.Све што се дешава, по вољи је Божјој! Сву снагу треба усмерити на решавање у оквиру међународних интитуција и инсистирати на свом праву на нормалан живот, достојан људског бића.То је право сваког човека, које му нико не може одузети!

Живковић Биљана
 
Trpi, trpi. I to predugo.

Ма слажем се са Русима ја све.
Али нека пошаљу војску да нас штити. Лако је да нам дају "Пуну моралну подршку"
А када српски бирач изађе на гласање са једне стране има НАТО који прети санкцијама, ратом и ко зна чим а са друге стране има Русију која каже "Имајте поноса!"
Браћо Руси требате и ви да претите, подмићујете и организујете преврате и пучеве а пријатељске земље да војно штитите и економски помажете.
Лако је причати,.
 
Ма слажем се са Русима ја све.
Али нека пошаљу војску да нас штити. Лако је да нам дају "Пуну моралну подршку"
А када српски бирач изађе на гласање са једне стране има НАТО који прети санкцијама, ратом и ко зна чим а са друге стране има Русију која каже "Имајте поноса!"
Браћо Руси требате и ви да претите, подмићујете и организујете преврате и пучеве а пријатељске земље да војно штитите и економски помажете.
Лако је причати,.

Како могу да нам дају икакву другу подршку осим моралне, када им се то ни не тражи?

И још, напротив, влада је ближа уласку у НАТО него било ком приближавању (осим гасном) Русима...

Шта им друго преостаје да изјаве?
 
Ма слажем се са Русима ја све.
Али нека пошаљу војску да нас штити. Лако је да нам дају "Пуну моралну подршку"
А када српски бирач изађе на гласање са једне стране има НАТО који прети санкцијама, ратом и ко зна чим а са друге стране има Русију која каже "Имајте поноса!"
Браћо Руси требате и ви да претите, подмићујете и организујете преврате и пучеве а пријатељске земље да војно штитите и економски помажете.
Лако је причати,.
Ма јел'? Ти би војску и на власти западне подгузне муве.

Чекај да направе гасовод, тад ће послати војску.
Гасовод тј. економски интереси се бране војском и оружијем.

Ако уопште успеју да направе гасовод...мис'им, ако се мешусобно не поубијају са Амрима, оно симултанка- две атомске- БУУУУУМ!:P
 
Како могу да нам дају икакву другу подршку осим моралне, када им се то ни не тражи?

И још, напротив, влада је ближа уласку у НАТО него било ком приближавању (осим гасном) Русима...

Шта им друго преостаје да изјаве?

Како не тражи!? Тражиле су опозиционе партије!
Америка подртжава опозицију да сруши власт на улици а Русија каже "Ми верујемо да ћете на изборима направити прави избор"
Срањее.

Дакле има да подрже опозициу да сруши власт јер другачије нема промене.
 
Како не тражи!? Тражиле су опозиционе партије!
Америка подртжава опозицију да сруши власт на улици а Русија каже "Ми верујемо да ћете на изборима направити прави избор"
Срањее.

Дакле има да подрже опозициу да сруши власт јер другачије нема промене.

Хехехехе Ацо...зна се с ким су направили споразум о политичкој сарадњи и братимљењу.:lol: Мис'им, нису с Томом!?;)
 
Ма јел'? Ти би војску и на власти западне подгузне муве.
Пробај да говориш српски, не разумем.

Чекај да направе гасовод, тад ће послати војску.
Гасовод тј. економски интереси се бране војском и оружијем.
Бајден ће да дође да каже да одустанемо од гасовоа. А дожиће јер Руси немају овде војску.
Дакле ако не пошаљу војску нема ништа од гасовода.

Ако уопште успеју да направе гасовод...мис'им, ако се мешусобно не поубијају са Амрима, оно симултанка- две атомске- БУУУУУМ!:P
Ето видиш.
Прво војска па слобода.
 
Хехехехе Ацо...зна се с ким су направили споразум о политичкој сарадњи и братимљењу.:lol: Мис'им, нису с Томом!?;)

Нису нисаким, јер нису дали подршку ни једној странци, посебно не Коштуници нити Радикалима, и нису им НИКАД дали никакву подршку.
Сада треба можда и размислити зашто нису хтели да дају подршку Шешељу и Коштуњавом, можда је КГБ провалио да су западни агенти?

Требаш да мислиш о томе...
 
Како не тражи!? Тражиле су опозиционе партије!
Америка подртжава опозицију да сруши власт на улици а Русија каже "Ми верујемо да ћете на изборима направити прави избор"
Срањее.

Дакле има да подрже опозициу да сруши власт јер другачије нема промене.

Кад се то десило?

Мислиш на 5. октобар или на ову данашњу?
 
5. октобар и фарбане револуције.

Џабе се понадах да говориш у садашњем времену... :lol:

Па, што те чуди то, позната је америчка ароганција.
Мислим, да нам Руси пруже било какву другу подршку осим моралне (у овом тренутку), с друге стране океана би стигла салва погрда и напада зашто се Русија меша у "унутрашњу политику једне демократске земље"... (с нагласком на "демократске" јер што им је нека земља подређенија то је власт у њој "демократскија").
 
Нису нисаким, јер нису дали подршку ни једној странци, посебно не Коштуници нити Радикалима, и нису им НИКАД дали никакву подршку.
Сада треба можда и размислити зашто нису хтели да дају подршку Шешељу и Коштуњавом, можда је КГБ провалио да су западни агенти?

Требаш да мислиш о томе...
Хехехе...не признајеш себи истину...да, потписали су све то са Коштуњавим...сваки руски званичник чим дође у Србију, прво централу у Париској обиђе.:whistling::zplez:
 
Како не тражи!? Тражиле су опозиционе партије!
Америка подртжава опозицију да сруши власт на улици а Русија каже "Ми верујемо да ћете на изборима направити прави избор"
Срањее.

Дакле има да подрже опозициу да сруши власт јер другачије нема промене.

slazem se rusija treba aktivnije da se ukljuci u rusenje kvislinskog marionetskog antuisrpskog i prozapadnog rezima borisa tadica-francetica....

e al sta nam to vredi kad je nikolic napustio prosrpski i proruski tabor i hoce da pravi koalicije sa tadicem...
 
slazem se rusija treba aktivnije da se ukljuci u rusenje kvislinskog marionetskog antuisrpskog i prozapadnog rezima borisa tadica-francetica....

e al sta nam to vredi kad je nikolic napustio prosrpski i proruski tabor i hoce da pravi koalicije sa tadicem...

Да, опозиција у Србији данас је, на жалост, разједињена.
Да је супротно, не би нам требао нико са стране да се активније укључује у рушење "kvislinskog marionetskog antuisrpskog i prozapadnog rezima borisa tadica-francetica", како си ти то лепо рекао.
Искрено, по први пут не знам за кога бих гласала да су избори сутра... како тек онда да се умешају Руси?
 
Ма слажем се са Русима ја све.
Али нека пошаљу војску да нас штити. Лако је да нам дају "Пуну моралну подршку"
А када српски бирач изађе на гласање са једне стране има НАТО који прети санкцијама, ратом и ко зна чим а са друге стране има Русију која каже "Имајте поноса!"
Браћо Руси требате и ви да претите, подмићујете и организујете преврате и пучеве а пријатељске земље да војно штитите и економски помажете.
Лако је причати,.

Pa s'obzirom da Srbija nije poslala vojsku da zastiti svoj narod za vreme Oluje i Bljeska, ja ne vidim zasto bi to Ruse bolio ****** i za Srbe i Srbiju kad vide o kakvom je narodu rec.
Situaciju sa Kosmetom necu ni da spominjem, jer to bi vec bilo previse, a cudi me da ga pored ovakvog Srbijanskog stava i Rusi nisu do sad priznali.

:thumbdown:
 
slazem se rusija treba aktivnije da se ukljuci u rusenje kvislinskog marionetskog antuisrpskog i prozapadnog rezima borisa tadica-francetica....

e al sta nam to vredi kad je nikolic napustio prosrpski i proruski tabor i hoce da pravi koalicije sa tadicem...

Никада ниеј било проруског блока.
СРС је варала и лагала народ, исто као и ДСС и Коштуница који су униптили Србију.
Само су позирали као "Про руски" блок..
Ма кака в"блок"!?
Никада нису ни маргинално сарађивали а камо билиу у каквом блокУ!
 
Pa s'obzirom da Srbija nije poslala vojsku da zastiti svoj narod za vreme Oluje i Bljeska, ja ne vidim zasto bi to Ruse bolio ****** i za Srbe i Srbiju kad vide o kakvom je narodu rec.
Situaciju sa Kosmetom necu ni da spominjem, jer to bi vec bilo previse, a cudi me da ga pored ovakvog Srbijanskog stava i Rusi nisu do sad priznali.

:thumbdown:

Морају да пошаљу војску ако хоће да контролишу некиу територију.
А у праву си јабих послао војску на Хравте, као руси на Грузинце.
 
Морају да пошаљу војску ако хоће да контролишу некиу територију.
А у праву си јабих послао војску на Хравте, као руси на Грузинце.

Da, ali to bi onda vec bila "okupacija" bez obzira na raspolozenje u narodu, kad znamo da bi dosli "nepozvani".
Prema tome, sto Rusima trebaju takve p|zdarije?
 
pa dobro ako su Radikali lazni pro rusi a Toma im bio shef onda je valjda i SNS isto lazno pro ruska?
znam ja sve to odavno i to jeste nasha najveca tragedija-svi su americhki poltroni na ovaj ili onaj nachin

Знаш како и Тома моће да буде иста банда, али за сада то не видим.
Али ако се то покаже, лепо ћу да изаберем неку мини комунистичку партију која је бескомпромисна пема капитализму и САД и НАТО-у и има да постанем комуниста!

Лепо, испаде да су само оне мини комунситичке партије увек биле искрене....
Нажалост...
 

Back
Top