Musko-zensko druzenje u procesu nestajanja

coldwater

Početnik
Poruka
9
Ova tema moze da se nadje i u muskom i zenskom kutku, svejedno, ali hajde neka bude ovde
Naime, prosto ne mogu a da ne primetim prolazeci kroz parkice, klubove, setalista i sl. gomile odvojenih grupica momaka i devojaka. Prvo sam krivila likove: pa oni valjda treba da pridju zenskoj grupici i da se druze, muvaju, nije ni bitno... A onda se setim svih sitaucija kada sam tako blejala sa drugaricama koje prosto iskuliraju "decake", nesto nisu u fazonu da daju brojeve, da bleje citave noci sa njima i tako to. Ok, ne moras da das broj, ne moras da se smuvas sa likom ali ako vec otpadas sa svojom starom grupicom na klupi, kod sanka, za stolom.. nece da ti se mnogo poremeti zivot ako malo "izbleis" i sa nekim muskim drustvom pride. Ali smo sve u fazonu "nisam ja neka laka glupaca pa da tu sad nesto pricam sa njima". Pa sa te strane mogu i da razumem momke ukoliko jednostavno nemaju volje da iniciraju duzenja. Ali sa druge strane gde su i momcima muda ako tako lako odustaju? Vecina bi radije sedela pored zenskog drustva i pricala o fudbalu, kladionici, bendovima, igricama nego pokusala da zapocne razgovor sa "susetkama". I ko je sada kriv? Oni, one, svi ili niko?
 
Poslednja izmena:
, dečaci su uvek najviše poštovali te devojčice koje bez ikakvih predrasuda druže sa njima i one su ponopravni članovi te male zajednice, društva... šteta je samo što takvih devojaka nema i nikad nije bilo mnogo. suprotno, šta bi muškarca zainteresovalo u ženskom kružoku, koje teme jer pričamo o razgovoru. da, ja sam isto primetio sad manir separacije. u kafićima, za stolovima, imaš muške i ženske stolove, čini se da se uopšte ne primećuju...ne znam ko je krivac. opšta nezainteresovanost i rezigniranost..
 
ma ima svega po malo, a mislim da je presudna uniformisanost. uđeš u klub, od 200 devojaka 180 devojka izgledaju identično, ko klonirane..da ih staviš na vagu, imaju istu i kilažu. e, za to, nemaštovitost, neoriginalost, di je tu personality ( : stvarno nisu krivi muškarci, ako bismo sada tražili krivce..sex je dostupniji nego ikad i što bi postojala uopšte komunikacija i kako kaže jope..to je čisto rasipanje energije....
 
ma ima svega po malo, a mislim da je presudna uniformisanost. uđeš u klub, od 200 devojaka 180 devojka izgledaju identično, ko klonirane..da ih staviš na vagu, imaju istu i kilažu. e, za to, nemaštovitost, neoriginalost, di je tu personality ( : stvarno nisu krivi muškarci, ako bismo sada tražili krivce..sex je dostupniji nego ikad i što bi postojala uopšte komunikacija i kako kaže jope..to je čisto rasipanje energije....

Ovo je nazalost istina. Skoro sve devojke se trude da lice, ali to vazi i za muskarce. Izasla sam sa drugaricom u jednoj diskoteci gde su bukvalno svi muskarci imali bele jakne , isti model i naravno marka. Samo smo se nasmejale i zapitale kako ih njihove devojke ne pomesaju bas zbog te neverovatne slicnosti :thumbdown::thumbdown:

Valjda je razlog te udaljenosti kako si napisao sto je sex uveliko dostupan ili internet je postao zamena za realnu komunikaciju medju potencijalnim partnerima ali ubedjena sam i verujem da vecina misli upravo suprotno :neutral:
 
Politickoj eliti nije drustveno prihvatljiv model takvog drustvenog ponasanja....

Zato se ukida model drustvenog ponasanja neobaveznog druzenja MZ radi zabavljanja , a bez "zabavljanja"....

Komercijalizacija je samo jedan od motiva i razloga...nije to sve....
------------------------------
Znaci totalno se razlikuje moje i vase objasnjenje....mada potvrdjujem sve sto kazete, ali uniformisanost izgleda je takodje samo posledica jedne druge stvari....a i druzenju ne bi smetalo to sto su sve barbike sa sminkom....komercijala se krije iza svega (pa i seksa)....
 
Auh. Odlična tema!

Muško- žensko prijateljstvo se zaista gasi. Ja idem u srednju školu, u mom odeljenju je 7 momaka i 24 devojke. Oni retko komuniciraju s nama, osim jednog homoseksualca. Kada pokušam da uđem u neku dublju priču ili se unervoze ili počnu da me muvaju. Ne shvatam ih. To bih opravdala godinama, da svakodnevno u gradu, pa i komšiluku, ne viđam iste primere. I ne mogu da krivim ni jedne ni druge. Svi smo pomahnitali podjednako. I biće sve gore. Otuđenost, na svakom koraku... :sad2:
 
Zato se ukida model drustvenog ponasanja neobaveznog druzenja MZ radi zabavljanja , a bez "zabavljanja"....

Pa da.
Jer muskarci cesto razmisljaju,ok,imam drugove kad mi treba prijatelj,zene mi trebaju za nesto drugo,sto bih se druzio sa njima.
A i ljudi su postali paranoicni,tj. zene,kad im se muskarci obrate,pa i zbog neobaveznog caskanja,odmah pomisle da ih ustvari muvaju,pa ako su zainteresovane,nastave pricu a ako ne,ignorisu doticnog.
Nekoliko puta sam bila svedok situacije kada neko zapocne konverzaciju sa nekom mojom drugaricom koja ima decka,lepo ide to caskanje dok to ne saznaju,a kad ona to kaze onda se samo preorjentisu na neku drugu koja nema. :lol:
 
Zato sto jednostavno ne postoji vishe neka zajednicka tema o kojoj bi mogli da popricaju. Musko danas ima muske teme a zensko danas ima zenske teme.

Mislim da za prijatelja uopste nije bitan pol, niti garantovano moze muskom musko biti bolji prijatelj nego zensko. Problem je u tome sto je svaka tema superficijalna. Nema dubinu i zasniva se cisto na informisanosti.
 
Ne mislim da ne postoji zajednicka tema o kojoj bi mogli da pricaju, ali..
Spadam u one kojima nikada niko nije prisao sa primarnom namerom da budemo drugari (koristim "primarnom", jer mi se i previse cesto desavala ona "pricicu ti kao drugar, pa cu da te zaskocim kad ne gledas" taktika).. A posto ne mislim da je nemoguce da muskarac i zena budu prijatelji, uopste mi nije jasno u cemu je problem. Ne mislim da ne znam da se postavim kao drugar.. takodje, ne odasiljem signale koji bi mogli da se protumace kao poziv na parenje (ni odecom, ni govorom, ni pokretima niti bilo cime).. edit: ustvari, ja mislim da to ne radim.. ali da budem iskrena, drug iz kraja mi je jednom rekao (a bas sam mu se na ovo zalila), da ne znam da se postavim kako treba.. ali nije znao da objasni u cemu gresim, tako da to njegovo misljenje ne znam bas da li moze da se racuna..
 
Poslednja izmena:
Ne mislim da ne postoji zajednicka tema o kojoj bi mogli da pricaju, ali..
Spadam u one kojima nikada niko nije prisao sa primarnom namerom da budemo drugari (koristim "primarnom", jer mi se i previse cesto desavala ona "pricicu ti kao drugar, pa cu da te zaskocim kad ne gledas" taktika).. A posto ne mislim da je nemoguce da muskarac i zena budu prijatelji, uopste mi nije jasno u cemu je problem. Ne mislim da ne znam da se postavim kao drugar.. takodje, ne odasiljem signale koji bi mogli da se protumace kao poziv na parenje (ni odecom, ni govorom, ni pokretima niti bilo cime).. edit: ustvari, ja mislim da to ne radim.. ali da budem iskrena, drug iz kraja mi je jednom rekao (a bas sam mu se na ovo zalila), da ne znam da se postavim kako treba.. ali nije znao da objasni u cemu gresim, tako da to njegovo misljenje ne znam bas da li moze da se racuna..

Ma taman posla da ne postoji, globalizovao sam situaciju. Problem je u tome sto je jednostavno to trend i uopste cela drustvena situacija se tako orjentisala.

Ali nije to cudo. Sada se razgovori svode na raspravu o najobicnijim glupostima kako medju zenskima tako i medju muskima.
 
da, instant supa u šolji i minut pire... ali ti si pošla od tog prilaza i započinjanja komunikacije, a ne od uspostavljanju nekih dobrih, barem boljih komunikacija kada su u pit. polovi.,misim rodovi ...a za to treba vremena . ne znači da ljudi ne mogu da se skapiraju za 5 minuta razgovora, kao e..našli smo zajedničku temu, odlično sreća rados.....odrodili smo se od spontanosti...i za to je kriva ta neka šo kaže patak komercijala...svi su ko mutavi bilbordi..
 
Lepo zvuči, ali kako bi reagovao dečko devojke koja ima pet drugara? Ili devojka nekog ko se druži sa nekoliko drugarica? Garant u 90% slučajeva teškom ljubomorom, tako da se nekako posle srednje i eventualno faksa i ne "isplati" zasnivati više prijateljstva, koja će većinom da se raspadnu pod pritiskom kad se jednom uđe u ozbiljnu vezu. Tužno:(
 
Pa da.
Jer muskarci cesto razmisljaju,ok,imam drugove kad mi treba prijatelj,zene mi trebaju za nesto drugo,sto bih se druzio sa njima.
A i ljudi su postali paranoicni,tj. zene,kad im se muskarci obrate,pa i zbog neobaveznog caskanja,odmah pomisle da ih ustvari muvaju,pa ako su zainteresovane,nastave pricu a ako ne,ignorisu doticnog.
Nekoliko puta sam bila svedok situacije kada neko zapocne konverzaciju sa nekom mojom drugaricom koja ima decka,lepo ide to caskanje dok to ne saznaju,a kad ona to kaze onda se samo preorjentisu na neku drugu koja nema. :lol:

Ne.
Ima tu mnogo vise od optimizacije vremena i truda prema potrebama kad su solo, jer bolje onda prvo smuvati pa se druziti....
Ima i sa druge strane totalno zatvorene komunikacije ako se devojci muskarac ne svidja, znaci ako nema nameru da bude sa njim...
Sad posmatraj decaka koji je navikao da kad komunicira ili pokusa da komunicira sa devojkom , ona ladno prekida svaku komunikaciju , ako joj nije podoban u smislu da joj se svidja....

Ko je prvi poceo da forsira da prekida komunikaciju ako nije seksualno zainteresovan za suprotni pol, ne znam.
Posto vecinu stvari u MZ odnosima bira zena, verovatnoca je veca da su zene to prve pocele, i da vodi poreklo iz slobinog vremena sponzorusa i odbijanja onog koji na izgled nema dubok dzep....
I to vrlo grubog odbijanja....

Kasnije je odbijanje prestalo da bude izuzetno grubo i podrugljivo , ali je ostalo grubo , efektno i kratko....

Problem jeste sto to ja vidim kao kontinuitet u drustvenom modelu, tj jedan drustveni model se smenjivao sa drugim koji je zadrzao isti postupak....
Zene totalno mogu da zanemare doslednost psihologike koja se javlja kod muskarca...
Da ne primete da muskarac definise svoje ponasanje prema 20 hladnih odbijanja za komunikacijom na ulici, ili prenerazenog zbunjenog i izbegavajuceg ponavljanja pitanja kad upitate neku nepoznatu devojku za nesto, bilo sta....
Sto kazuje o neocekivanju da bude pitana i nekom nivou zastrasenosti, iznenadjenosti sto joj se neko , bez i da li bez seksualne namere obraca (dakle i ovde se moze postaviti pitanje ko je prvi uveo da se bez seksualne namere ne komunicira ona ili on)...

Iz iskustva od slobinog vremena do danas, ja bih rekao da prestrasenost ima presudnu ulogu...nepoverenje izmedju M i Z u ocima Z....(nasilnici su ipak dobro prolazili jer je kajla i sjaj kajle cinio zanemarivim svaku sliku agresivnosti koju nasilnik pokazuje)....

Neki malo pametniji djak ce da se pita da li je i danas tako , da li su sve sponzoruse, pa ce gledati i videti da ima puno devojaka koje licemerno ulepsavaju (a to cine zbog drugih stvari , a ne zbog efekta novca , bar u tim godinama je to drugo izrazitije) svog mladica koji je suprotno od onoga sto iznosi kao svoje stavove....i zakljucuju da i dalje jedno misli , drugo radi, trece prica, cetvrto joj treba...

A sugerisani postojeci drustveni modeli....
E njih nikada ne smete zaboraviti i zato se stalno pojavljuju na tv, i stalno vam obnavljaju nacine ponasanja i ocekivanja koja treba da imate....
Posle to nauceno obnovite i sa drugaricama i drugarima i lekcija naucena....
 
Lepo zvuči, ali kako bi reagovao dečko devojke koja ima pet drugara? Ili devojka nekog ko se druži sa nekoliko drugarica? Garant u 90% slučajeva teškom ljubomorom, tako da se nekako posle srednje i eventualno faksa i ne "isplati" zasnivati više prijateljstva, koja će većinom da se raspadnu pod pritiskom kad se jednom uđe u ozbiljnu vezu. Tužno:(

Ovde je pomenut drugi deo trzisnog pristupa u danasnjim drustvenim modelima...
Prodavanje nesigurnosti....

Da bi osoba bila dobar potrosac ona ne sme biti racionalna i ekonomicna , jer onda na nju nece delovati mnogo ni reklame , niti ce biti veliki potrosac vec razuman potrosac , i nece se osetiti mnogo njene emocije (jer ih razum itekako gusi) prilikom kupovine...

Zato se forsira egomanijakalno , jer onda postojis samo ti na prvom mestu, ostali su samo u prolazu....I samo tvoje zelje su bitne, i zbog njih treba uciniti sve.
Visa stepenica je "ako zelis sve da uspes, treba da budes spreman u svakom trenutku sve da rizikujes i sve da ucinis".

A kad to sebi nesvesno kazu , osobe onda sve druge M i Z tako posmatraju....
I onda naravno posesivnost (koja je posledica emotivnosti prema) i posesivnost (koja je posledica egoa i "nece mene niko da ostavi") stupaju na scenu...
"Ja biram sta se meni desava"...."ja donosim odluke"....


I onda imate pojavu malih ili velikih kontrol freakova....i imate pojavu ljubomore i nepoverenja izmedju M i Z (i one ce ga zeleti kao ja, i on moze pasti kao sto je pao na mene).

I stvarno je retkost da se bez drskosti i borbe muskarcu ponudi model ponasanja u vezi , gde nece biti "vadjenja ociju" tj sankcionisano i otudjivano svako poznanstvo sa drugim zenama....jos "prijateljsko".....narocito...

Teza da M i Z ne mogu da budu prijatelji ako se bar jedno drugom ne svidja je ometajuca....
Teza da M i Z ne mogu da budu prijatelji ako se to zaljubljeno nije pomirilo da nema nikakve sanse da bude sa tim nezaljubljenim bi trebalo da olaksa ali nista....
--------------------------------------------------------------------
Nesigurnost koja postoji je proizvod upravo ponasanja onih koji na kraju i osete najvise stete od te nesigurnosti....
Ustvari neka neumerenost cini najvise stete....a neumerenost tipa "uspi maksimalno" "ucini maksimalno sto mozes" stalno sugerisu to.....

Kad jednom prodate snove za maksimalne snove, etapa ostvarenja vasih snova od etape postaje cilj....i tu se gubi dalji prirodni i istinski dozivljaj svega....
 
Svako tumacenje zene kao roba svoje pic....i svako tumacenje muskarca kao roba svog kur.....je samo prikaz pobede opsteg u nama samima....opsteg modela pukog zadovoljenja svojih zelja bez ikakvih opstrukcija i uticaja nase volje da odbijemo taj cin kao neprihvatljiv i da patimo....


Ne patite, vec klatite....
Ne volite, ako ne cinite seks mnogo puta....
Vasa cena zavisi od vase neophodnosti (to je tacna procena u trzisnoj ideologiji) se transformise u sto vise seksa i pozude prema tebi , to vise vredis i sebi i drustvu....
 
Zene totalno mogu da zanemare doslednost psihologike koja se javlja kod muskarca...
Da ne primete da muskarac definise svoje ponasanje prema 20 hladnih odbijanja za komunikacijom na ulici, ili prenerazenog zbunjenog i izbegavajuceg ponavljanja pitanja kad upitate neku nepoznatu devojku za nesto, bilo sta....
Sto kazuje o neocekivanju da bude pitana i nekom nivou zastrasenosti, iznenadjenosti sto joj se neko , bez i da li bez seksualne namere obraca (dakle i ovde se moze postaviti pitanje ko je prvi uveo da se bez seksualne namere ne komunicira ona ili on)...

:lol::lol::lol: Ovo si fantasticno opisao. Prenerazenost je prava rec.:lol: Bukvalno tako izgleda svaka devojka kad joj pridjes. Uspanice se.
 
Da li vam smesno izgleda izjava: "Drugarice mi se uopste toliko dobro ne poznajemo da bi smo se poljubili"?

A izjava : "Treba da budemo u vezi godinu dana ili vise da bih ti dala"....

A izjava : "Tako sam sretna sto sam danas uspela da unesem tabelu u onaj moj program i bas bih zelela da se pohvalim kako sav se osecala i sta sam sve morala da uradim da bih to uspela".I muska reakcija na to....

A odbijanje mladje devojke kad posle silnih vasih napadanja resi pa vas pozove, ali tada bas tada nemate vremena, jer ste se nesto dogovorili , pa je odlazete za neki drugi dan....
Hoce li je povrediti njena nesigurnost ili njen ego....toliko da ce morati da vam kontrira ili da vas totalno sutne iz kombinacije....?

--------------------------------------
Ne delite sve muskarce i devojke u jednu grupu, jer se poneko trudi da kreira svoj drustveni model ponasanja, mada na mapi nece postojati, u praksi se moze stvoriti kvazi drustveni model, znaci ne postoji ali neke pojave se javljaju....

Npr podela po vremenu ocekivanja muvanja na popodnevnu , vecernju i nocnu smenu....
Popodnevna seta , izlazi popodne,
vecernja izlazi od 21h do 23h...,
a nocna izlazi od 23h ili i kasnije do jutra....

Nije samo vreme tu posledica....mnoge stvari se javljaju....
Npr osoba koja voli aktivno da provodi dan, ona voli rane delove dana , pa automatski prelazi u popodnevnu smenu....
A plus sto razliciti termini forsiraju razlicite oblike komunikacije izmedju M i Z , mada ovo ne shvataju mnogi , pa ima nezeljenih situacija...i nesporazuma...

Mada je ovo dzaba napisano jer i pored velike zelje i potrebe, malo ljudi se mogu usuditi da menjaju predlozene drustvene modele ponasanja....i kad menjaju menjaju samo u onim dozvoljeno drustveno smerovima...(strast, seks je kao potreba dozvoljeno drustveni smer za promenu modela ponasanja).
 

Back
Top