Amerika koriguje odnose sa Srbijom

strawbbery_city

Iskusan
Poruka
6.580
Amerika koriguje odnose sa Srbijom



Veoma se radujemo susretu i razgovoru s predsednikom Tadićem“, izjavio je neimenovani visoki funkcioner kabineta potpredsednika SAD Džozefa Bajdena. Prema njegovim rečima, Bajdenova poseta Srbiji je „odlična prilika da se srpskoj vladi i narodu Srbije jasno kaže da se nadamo da ćemo ’resetovati’ naše odnose sa Srbijom i prilika da pokažemo da vidimo i želimo pozitivnu budućnost Srbije u evroatlantskoj zajednici, kao lidera u regionu“.
Visoki funkcioner Bele kuće je istakao da u odnosima SAD i Srbije „očigledno postoje neke razlike koje nećemo moći da rešimo, posebno oko Kosova“. „Ali, mi mislimo da postoji prilika za novi početak, da se krene napred ka bližim, konstruktivnijim i kooperativnijim odnosima koji će približiti Srbiji evroatlantskoj zajednici i institucijama koje idu uz to“, rekao je funkcioner Bele kuće.
On je dodao da će se Bajden u Beogradu susreti i s ministrom odbrane Srbije i načelnikom generalštaba Vojske Srbije.
U okviru balkanske turneje potpredsednik SAD Džozef Bajden u Beograd dolazi u sredu, 20. maja. Pre toga Bajden će u utorak posetiti BiH, gde će razgovarati sa tamošnjim zvaničnicima, među kojima, i sa, kako je navedeno, Miloradom Dodikom i Harisom Silajdžićem. Bajdena će u poseti BiH pratiti visoki predstavnik EU za spoljnu politiku i bezbednost Havijer Solana i visoki predstavnik u BiH Valentin Incko. Američki potpredsednik će turneju završiti u četvrtak u Prištini gde će se susresti, kako je rečeno, s predsednikom i premijerom Kosova, a obratiće se i skupštini. Bajden će tom prilikom, kako je rekao visoki funkcioner Bele kuće, „podvući američku podršku jedinstvenom, nezavisnom i multietničkom Kosovu“.
Bajden će posetiti i američku bazu Bondstil kod Uroševca gde će imati susret sa američkim vojnicima u sastavu Kfora.
Prema rečima funkcionera Bele kuće, Bajdenov put na Balkan je proistekao iz želje administracije predsednika SAD Baraka Obame da pokaže „u izvesnom smislu povratak“ u taj region i da je Balkan veoma važan za SAD.

Poseta Bajdena Kosovu od istorijske važnosti
Kosovski zvaničnici ocenili su da će poseta potpredsednika SAD Džozefa Bajdena Kosovu biti "istorijska" i da će reafirmisati američku podršku Prištini, prenose današnji prištinski mediji.
Predstavnici Ministarstva inostranih poslova Kosova rekli su za medije da je "sve spremno za posetu", ali nisu izneli detalje. Do sada je objavljeno da će se Bajden sastati sa predsednikom Kosova Fatmirom Sejdijuom, premijerom Hašimom Tačijem, ministrom inostranih poslova Skenderom Hisenijem.
 
Сад ће окупатори,
они који су нас 78 дана бомбардовали
да "ресетују" односе ???

Као,
не држе нам више од 15% теиторије под окупацијом,
као
нису на окупираној територији успоставили марионетску власт,
...

Ништа се није догодило, "ресетујеш" и пођеш од нуле ...

:evil::evil::evil:
 
da bas koriguje odnose sa srbijom i to sve iz usta "neimenovanog lika"

koriguje odnose tako sto daje podrsku "jedinstvenom i nedeljivom kosovu i BIH" a u isto vreme razbija srbiju

bas lepe "prijatelje tadic ima

sa ovakvim prijateljima neprijatelji nam nista nisu potrebni
 
Сад ће окупатори,
они који су нас 78 дана бомбардовали
да "ресетују" односе ???

Као,
не држе нам више од 15% теиторије под окупацијом,
као
нису на окупираној територији успоставили марионетску власт,
...

Ништа се није догодило, "ресетујеш" и пођеш од нуле ...

:evil::evil::evil:

Да, да, иста она стара прича како "не треба гледати у прошлост него у будућност".
 
sprema se relativno nevazan cirkus

promena nema, osim na gore po nas

malo se covek seta da mu salutiraju najnoviji robovi, verovatno i ne zna sta ce ovde, a zaboravice za dan ili manje, ameri su to

a lokalna vlast pokusace da iskonstruise nesto, bilo sta u svoju korist , tipa `kazem ja bajdenu...`, nije im za verovati
 
Sir Joe Biden se raduje sastanku sa predsednikom Tadićem i spreman je na pomirenje,i sada mu se moramo uvlačiti u dupe,jer smo na ličnom iskustvu videli da nas ALbanci odvaljuju 80-15 u pravnom duelu jer se oni šlihtaju,a mi koristimo dobru volju Rusa i Istočnjaka,kojima će jednom konačno dozlogrditi.

Žao mi je da gledam koliko se ljudi trude da nam udovolje,a od nas ni dolar nisu dobili.

-Šta smo dali Sapateru da ne prizna Kosovo,kada bi od toga dobio podršku i Albanije i Kosova i svih EU zemalja.
-Šta smo dali Juliji Gorin za sve što je pričala i radila?
-Šta smo dali ko-osnivaču Srpskog kokusa Remu Emanuelu?!Naprotiv mi smo ga nazivali jevrejskim teroristom na Stormfrontu!
-Šta smo dali Putinu?-Nishta!
-Šta smo dali Medvedevu?-Nismo priznali teritoriju za koju je izginulo toliko Rusa.


E bože,što mi je žao...Radujem se samo jer sam Srbin,ovo Srbija ne zaslužuje...
 

Back
Top