Kako kazniti neposlusne roditelje (i da li treba)?

TheRedOne

Zainteresovan član
Poruka
292
Roditelji nas cesto stavljaju u nezavidan polozaj. Zvocaju, za sve traze izgovore i poneka NE TRUDE SE DOVOLJNO.

Uzmimo za primer salterskog sluzbenika koji posle penzije ne zna dalje prstom da makne, penzija mu je mala i bez obzira sto mi on da celu penziju jer jos uvek idem u skolu, i prihvata da zivi samo na hlebu i vodi bukvalno, ja nisam zadovoljan!!!

Ne da nisam zadovoljan velicinom ZRTVE, vec kolicinom novca.
Bolje bi i zdravije za oboje bilo da ta osoba moze da zaradi daleko vise ili da je zaradila na vreme, pa pobogu sta je mislila u zivotu, i da onda lepo da svome sinu samo trecinu tih para, ali da je to 2000 eur mesecno kao sto imaju neki moji drugari na studijama po inostranstvu i eto ti lepog i mirnog zivota!!!

Ali ne! Pa kad se samo setim da nisu imali biciklu da mi kupe i....nista!

Neko ce reci ali zrtvuju se, trude se, kako da izmerimo taj trud??
Mozda stvarno i ne moze mozda se i trudi, ali mozda i moze vise!!!? Kako da izvucem to VISE iz nekog?

I kad ja kazem izdaj stan i kod rodbine, kiriju meni - nastupa plakanje i kukanje....Kao sramota, tesko, ubice se....I to je trud?
TO JE IZDAJA SOPSTVENE DECE
 
Poslednja izmena:
ako ne studiraš, roditelj uopšte nije dužan po zakonu da te izdržava nakon punoletstva...kako si negde naveo da imaš zdravstvene probleme - roditeljsko pravo se može produžiti i posle punoletstva deteta ako je dete zbog bolesti ili smetnji u psiho-fizičkom razvoju nesposobno da se samo stara o sebi i o zaštiti svojih prava odnosno interesa ili ako svojim postupcima ugrožava sopstvena prava i interese. produženo roditeljsko pravo može da prestane kada prestanu razlozi zbog kojih je roditeljsko pravo bilo produženo, znači pre ovoga..a kako koristiš net, o trošku roditelja, verujem da ne spadaš u socijalno najugroženije slojeve...imali smo mi već jednog forumaša koji se žalio na roditelje, zlostavljanje, samo što je taj valjda studirao do 30te o trošku roditelja..
 
Poslednja izmena:
Haha zakoni nemoj me zasmejavati...Ko je jos ziveo od zakona, osim advokata....

I sta je to tvoja definicja minimuma egzistencije, da nisi mozda Bog licno pa da ti sudis o tome? Zakon kaze detetu 50% maksimum, ali 50% cega?
50% minimalne penzije je 5.000 idi ti studiraj sa tim parama....

A ja sad kazem kada bih mogao ovog trenutka da izbrisem sve zakone sveta, da li bi se plasio, da li bi bio sposoban da prezivis i boris se sa ostalima da bi mogao da pijes vodu uopste, kao sto to rade zivotinje?
 
pa žao mi je, ali tako stvari stoje. jedino ako nisi sposoban da radiš, roditelji su dužni da te izdržavaju nakon 18te..i tada, kada ne bi postojali zakoni - što je nemoguće, vladali bi običaji i prirodna selekcija, vladalo bi prirodno pravo u doslovnom smislu, pa bi kao nesposoban za rad brzo bio osuđen na propast, a roditelji ne bi mogli uopšte da ti pomognu....
 
Tacno, ali s druge strane ti drugi koji bi pobedili pobedili bi zahvaljujuci parama roditelja a ne njihovoj sposobnosti???

Vidis, to je svojstveno samo coveku. Macka naravno ne lovi miseve ceo zivot za svoje macice, ali to ne radi NI JEDNA macka na svetu. Dakle svi macici su ravnopravni u zivotu. Itd.

Dakle ovaj izum coveka koji se zove "zakon i nasledstvo" mora biti unisten jer je neprirodan, a ja kazem to je razlog koji ce i dovesti do propasti covecanstva! To je ono sto se u Bibliji krije iza brojeva 666...
 
ma ne, ne bi pobedili što su im roditelji važniji u društvu, nego što su samoi prirodno jači - prosta prirodna selekcija...vidiš, da ima tih društvenih zakona u životinjskom svetu, mačka ne bi mogla da udavi, a nekada bogami čak i pojede svoje defektno mače, kako se to radi u životinjskom svetu sa nesposobnim potomcima. javili bi se neki borci za prava tih nedužnih, al objektivno osuđenih na propast. mačka možda baš postupa kako treba, al za nju ne možemo reći da je humana je l tako??. da bi neko bio human mora da bude, navodno, čovek.....jedino što te štiti je trenutno ta ljudska humanost- da moraju da te izdržavaju + ljubav roditelja koji daje sve od sebe...nemoj biti tako svirep prema roditelju..
 
Neko se rodi sretan , a neko nesretan....
Prokletstvo se nekad prenosi generacijama u jednoj porodici...
Deca ispastaju grehe svojih roditelja....


Ima jos dosta poucnih i jasnih opisa sta je zivot.... a ti budi prvi koji ce da prekine tu vaznost....
Vazno je zapamtiti da je laz sto su ti pricali da svakome ide prema zaslugama....
SVAKOME IDE KAKO SE SNADJE!
Ne postoji moral koji ogranicava druge, postoji samo moral koji ogranicava tebe, ili neogranicava, ako ga odbacis....
 
pa sad...ovaj nema lose vec siromasne roditelje...koliko vidim
iskreno, mene bi bilo sramota da majku i oca ovako dozivljavam/tretiram...

ako zeli studirati, a nema novca...paaa...postoji nesto sto
se zove budzet...samo, za studiranje na budzet trebaju dobre ocjene...
elem, ocjene nisu do roditelja, to je trebao zaraditi sam...toliko i on valjda moze : (
 
ma ne, ne bi pobedili što su im roditelji važniji u društvu, nego što su samoi prirodno jači - prosta prirodna selekcija...vidiš, da ima tih društvenih zakona u životinjskom svetu, mačka ne bi mogla da udavi, a nekada bogami čak i pojede svoje defektno mače, kako se to radi u životinjskom svetu sa nesposobnim potomcima. javili bi se neki borci za prava tih nedužnih, al objektivno osuđenih na propast. mačka možda baš postupa kako treba, al za nju ne možemo reći da je humana je l tako??. da bi neko bio human mora da bude, navodno, čovek.....jedino što te štiti je trenutno ta ljudska humanost- da moraju da te izdržavaju + ljubav roditelja koji daje sve od sebe...nemoj biti tako svirep prema roditelju..

a ko je branio toj macki da me udavi? onda problema ne bi ni bilo, zar ne?? :dontunderstand:

humanus. =covek je samo rec koju smo izmislili da nazovemo nasu (u sustini trebalo bi biti) ZIVOTINJSKU vrstu.
mozda i gliste imaju neku svoju rec za njihovu vrstu.

te fore sa izdrzavanjem, ljubavlju koja traje do 150-te, nasledstvo itd...su izmislili bas ljudi, i ja sam i sam rekao da je to sve NEPRIRODNO i svojstveno samo nama, sto i vazi.

otuda poticu sve te stvari kao ljubomora, osecaj nize vrednosti, itd. a na kojima se bogate pojedini psihijatri. ovako u zivotinjskom svetu mace ne moze da kaze pogledaj drugi dobijaju gotove miseve na tanjir, a ja moram da lovim, vec svi love i svi imaju iste uslove (okolinu), i ako mu ne ide moze samo da krivi sebe a ne NERAVNOPRAVNOST.
 
Tacno, ali s druge strane ti drugi koji bi pobedili pobedili bi zahvaljujuci parama roditelja a ne njihovoj sposobnosti???

Vidis, to je svojstveno samo coveku. Macka naravno ne lovi miseve ceo zivot za svoje macice, ali to ne radi NI JEDNA macka na svetu. Dakle svi macici su ravnopravni u zivotu. Itd.

Dakle ovaj izum coveka koji se zove "zakon i nasledstvo" mora biti unisten jer je neprirodan, a ja kazem to je razlog koji ce i dovesti do propasti covecanstva! To je ono sto se u Bibliji krije iza brojeva 666...


pa ne bas...izuzetan covjek; znaci, izuzetno pametan, sposoban i vrijedan
moze, donekle, gurati i sam...
istina je da je nase druzstvo ogrezlo u nepozitam i korupciju
istina je i da nece ici sve glatko i/ili ce ici izuzetno sporo ako nemas "veze i poznanstva"...
no, ako zelis...ici ce
takodjer, posto si sjeo i sagledao...osobenosti sustava u kojem zivis onda se
krenes prilagodjavati...npr. praviti vlastitu mrezu...poznanstava...

u svako slucaju; ne pises ovakve postove o vlastitim roditeljima....prvenstveno, jer
si skapirao kako stvari funkcioniraju + nemas vremena...:confused:
 
a ko je branio toj macki da me udavi? onda problema ne bi ni bilo, zar ne?? :dontunderstand:

humanus. =covek je samo rec koju smo izmislili da nazovemo nasu (u sustini trebalo bi biti) ZIVOTINJSKU vrstu.
mozda i gliste imaju neku svoju rec za njihovu vrstu.

te fore sa izdrzavanjem, ljubavlju koja traje do 150-te, nasledstvo itd...su izmislili bas ljudi, i ja sam i sam rekao da je to sve NEPRIRODNO i svojstveno samo nama, sto i vazi.

otuda poticu sve te stvari kao ljubomora, osecaj nize vrednosti, itd. a na kojima se bogate pojedini psihijatri. ovako u zivotinjskom svetu mace ne moze da kaze pogledaj drugi dobijaju gotove miseve na tanjir, a ja moram da lovim, vec svi love i svi imaju iste uslove (okolinu), i ako mu ne ide moze samo da krivi sebe a ne NERAVNOPRAVNOST.

pa sad...sve to mozes...odbaciti...preskociti...tko ti brani?
 
pa sad...ovaj nema lose vec siromasne roditelje...koliko vidim
iskreno, mene bi bilo sramota da majku i oca ovako dozivljavam/tretiram...

ako zeli studirati, a nema novca...paaa...postoji nesto sto
se zove budzet...samo, za studiranje na budzet trebaju dobre ocjene...
elem, ocjene nisu do roditelja, to je trebao zaraditi sam...toliko i on valjda moze : (

ocene nisu problem.

ali sta sa placanjem stana, hrane? neko ce reci dom i menza ako su ti dobre ocene. i to stoji. mada je veliko pitanje dal mogu da se najedem od one hrane iz menze, a i nju ne znam dal mogu platiti sa 5.000 mesecno.

neko ce reci pa probaj nesto i raditi. i to postujem. svoje mlade dane cu potrositi na rad dan i noc, da bih napravio nesto za starost.

a drugi ce da se zajebava u kaficu i da uziva :cmok:

ubistva samo to, to je jedino resenje, dokazuje neku poentu a uz to je i divan osecaj....cini nas tako...zivim :think:
 
pa sad...sve to mozes...odbaciti...preskociti...tko ti brani?

objasni kako?

kako da sprecim roditelje mog drugara da ga posalju na studije u inostranstvo, da zahvaljujuci iskljucivo njihovom NOVCU on postane uspesan covek, mozda ga cak vidite i na TV kao one politicare sto se hvale da su specijalizirali po belom svetu,

a ja treba da delim flajere da bih placao hranu za menzu??
 
ocene nisu problem.

odlicno

ali sta sa placanjem stana, hrane? neko ce reci dom i menza ako su ti dobre ocene. i to stoji. mada je veliko pitanje dal mogu da se najedem od one hrane iz menze, a i nju ne znam dal mogu platiti sa 5.000 mesecno.

ako ti iskustvo djece iz mog okruzenja nesto znaci; da, mozes se najesti u menzi
hrana trenutno nije losa...
a ako ocjene nisu problem vjerojatno ces dobiti i dom...mozda cak mozes i za neku stipendiju konkurirati; svaka opcina nesto daje...koliko god tanusno bilo...

neko ce reci pa probaj nesto i raditi. i to postujem. svoje mlade dane cu potrositi na rad dan i noc, da bih napravio nesto za starost.

nema tu probaj; moj mali rodjak
apsolvent na R smjeru PMFa radi; uzme oko 200 evram mjesecno...
taj novac mu nije dovoljan da zivi raskosno, ali mu je dovoljan
da postedi svoje roditelje obaveze da svaki mjesec razmisljaju i o tih 200 evra...

a drugi ce da se zajebava u kaficu i da uziva :cmok:

to je njegova...privilegja
ti na to ne mozes utjecati, ali mozes gubiti vrijeme i energiju...gundjajuci...

ubistva samo to, to je jedino resenje, dokazuje neku poentu a uz to je i divan osecaj....cini nas tako...zivim :think:

koju poentu i kako te to cini zivim...?
stvaranje i davanje su osjecaji koji covjeka cine zivim....
neprestano uzimanje...je druga krajnost; e, ondak si...mrtav...bez svrhe...
da mrtviji ne mozes biti...:(
 
objasni kako?

kako da sprecim roditelje mog drugara da ga posalju na studije u inostranstvo, da zahvaljujuci iskljucivo njihovom NOVCU on postane uspesan covek, mozda ga cak vidite i na TV kao one politicare sto se hvale da su specijalizirali po belom svetu,

a ja treba da delim flajere da bih placao hranu za menzu??


pogresno si razumio;
kazem da to sto smatras...kocnicom...tipa naslijedstvo mozes odbaciti
pa npr. dijeliti flajere...

nego, sta je u tome...dijeljenju flajera lose...
iskreno, svaki dinar koji sam zaradila sama cijenila sam vise
od novca koji sam dobila...
tako se uci...sta zivot jeste...

a sretja, koja je...kako se tebi cini, danas na strani tvog bogatog prijatelja
je...relativna stvar...
mislim, svatko ima neku svoju srecu...za neke je to novac, za neke nije...
 
kako da sprecim roditelje mog drugara da ga posalju na studije u inostranstvo, da zahvaljujuci iskljucivo njihovom NOVCU on postane uspesan covek, mozda ga cak vidite i na TV kao one politicare sto se hvale da su specijalizirali po belom svetu,

a ja treba da delim flajere da bih placao hranu za menzu??

život je nekome majka nekome maćeha.

sad je kao taj tvoj drug "kriv" što ima dobre i odgovorne roditelje?
 

Back
Top