+++Amerika+++Nemačka+++

MuskoSamBre

Iskusan
Poruka
5.530
Nesto se razmisljam i pitam...pokusavam da nadjem neku vecu razliku izmedju Amerike danas i Nemacke u vreme Hitlera...pokusavam da zbrojim koje ucinio vise zla ovom svetu samo sa drukcijim izgovorom,imam utisak da im je cilj isti,mozda sam glup ali sigurno na forumu ima dosta pametnih forumasa koji o Americi misle sve najbolje i najlepse i koji ce me mozda ubediti da gresim...hvala na pomoci!!!
 
Mislis iskreniji...manje je lagao i manje je smrt uvijao u oblande!

Tako mos bilo koju veliku silu iz istorije... a Rim? a Persijsko carstgo? Aleksandar veliki i Makedonsko carstvo? Dzingos kan? Atila Hunski? Sovjetski savez? Kartagina i Hanibal? Otomansko carstvo i sinovi Osmana?

Velike sile sto god da urade to ima veliki udar u svijetu - prosto. Ne smijes to posmatrati usko kroz prizmu "americke dominacije"
 
Tako mos bilo koju veliku silu iz istorije... a Rim? a Persijsko carstgo? Aleksandar veliki i Makedonsko carstvo? Dzingos kan? Atila Hunski? Sovjetski savez? Kartagina i Hanibal? Otomansko carstvo i sinovi Osmana?

Velike sile sto god da urade to ima veliki udar u svijetu - prosto. Ne smijes to posmatrati usko kroz prizmu "americke dominacije"

DA...ali razlika je ogromna nijedna od tih velikih sila i carevina nije bila najdemokratskija zemlja na svetu!
 
Nesto se razmisljam i pitam...pokusavam da nadjem neku vecu razliku izmedju Amerike danas i Nemacke u vreme Hitlera...pokusavam da zbrojim koje ucinio vise zla ovom svetu samo sa drukcijim izgovorom,imam utisak da im je cilj isti,mozda sam glup ali sigurno na forumu ima dosta pametnih forumasa koji o Americi misle sve najbolje i najlepse i koji ce me mozda ubediti da gresim...hvala na pomoci!!!
У Америци постоји Немачки и Јеврејски лоби...ништа чудно...већина нациста је након Другог св. рата пребегла у Америку....да не кажемо да је Америка асимиловала чак и Јасеновачке кољаче и сличну багру која је убиијала по Холокаусту, Аушвицу...
 
DA...ali razlika je ogromna nijedna od tih velikih sila i carevina nije bila najdemokratskija zemlja na svetu!

Zato sto tada demokratija nije bila vazan faktor u svijetu, tj nije ni postojala u obliku u kojem je danas znamo... nekad je osobina prestiza bila ogromno bogatstvo, nekad umjetnost, nekad gola sila, nekad prosvjetiteljstvo, nekad vjera u jednog boga, bratstvo i jedinstvo, krstaski ratovi, papa....... :think:
Ja mislim da je trenutno "demokratija" ta magicna rijec pa prema tome i snjom vodi glavnu rijec trenutno Amerika ;)
 
У Америци постоји Немачки и Јеврејски лоби...ништа чудно...већина нациста је након Другог св. рата пребегла у Америку....да не кажемо да је Америка асимиловала чак и Јасеновачке кољаче и сличну багру која је убиијала по Холокаусту, Аушвицу...

Ukratko, ustase su krive sto je Amerika ovakva kakva danas jeste. :lol:



Ovaj topic ima potencijala da postane legendaran.
 
Vidi,vidi,kako se samo lako predajemo...a ja bas od tebe ocekivao da me ubedis u suprotno...racunam pametniji si od mene ali dobro...drago mi je ako mislimo isto o Americi kao o najvecem zlu ovog sveta,gorem cak i od terorizma i epidemija i pandemija,mada je ona u stvari najveci svetski terorista!

Ma neeee, moj dragi istocni susjede, evo recimo, ZAMISLIMO da si u pravu i da to jeste sve tako.

I sta sad?
 
Nesto se razmisljam i pitam...pokusavam da nadjem neku vecu razliku izmedju Amerike danas i Nemacke u vreme Hitlera...pokusavam da zbrojim koje ucinio vise zla ovom svetu samo sa drukcijim izgovorom,imam utisak da im je cilj isti,mozda sam glup ali sigurno na forumu ima dosta pametnih forumasa koji o Americi misle sve najbolje i najlepse i koji ce me mozda ubediti da gresim...hvala na pomoci!!!

haha pa ima razlike.>Amerika radi to na kulturniji nacin a ne kao Nemacka u 2 sv. ratu..
 
Amerika je ta sila koja trenutno drma svijetom i ostale manje istrese iz gaca kad god zeli....
Mozemo mi da je volimo, mrzimo, da nas ne zanima ali kako god okrenemo ona je bitna i mnogo toga zavisi od nje....

Ovo je u osnovi prica o prakticnim razlikama izmedju demokratije i fasizma,dakle posto je Demokratija vladavina prava a ne sile,gde ti vidis americka prava da silom sprovodi svoju neoliberalnu demokratiju po celom svetu???
 
Poslednja izmena:
Ha,opet se slozismo...naravno da nemislim to ali mnogi Srbi i neSrbi posebno iz redova DS i G17 a LDP i LSDV i da ne spominjem,misle da je Amerika zaista najdemokratskija zemlja na svetu i kunu se u tu istu demokratiju i jos gore misle da Amerika ubija ljude i razara drzave i narode iz opravdanih razloga!

Ma ni slucajno, evo prenesi im iz prve ruke (:mrgreen:) da doticna drzava nije nikakav bastion demokratije, naprotiv, a ratove vodi iskljucivo radi svojih interesa a ne radi nekih svijetlih ideala, opravdanih razloga i bla bla.
 

Back
Top