Kutak alternativne istorije Srba

Ofucani džukac

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
294
Primetio sam da neki ljudi nisu ljubitelji konvencionalne istorijske nauke.

Na ovom podforumu imamo poplavu tema o "srbima pre ameba", pa s obzirom da je ovo ozboljan forum i da se borimo protiv tog silnog spama, neka ovo bude tema gde će "deretićevci" obrazlagati svoje teorije i pisati tekstove koje pišu.
 
Ja imam neoborive dokaze da su Srbi jos pre 2 000 000 godina dosli sa planete kripton, zbog kako se tada mislilo neiscrpnog resursa "dinogasa", koji se dobijao iz jetre maldih dimosaurusa, a sluzio je kao gorivo za njihova transplanetarna prevozna sredstva. Medjutim posle vise hiljada godina Srbi su ubili i poslednjeg dinosaurusa, a sa obzirom da nisu stigli da zavrse projekat "banatski dvor" ostali su bez goriva i sada ne mogu da se vrate kuci.

:mrgreen:
 
Ja imam neoborive dokaze da su Srbi jos pre 2 000 000 godina dosli sa planete kripton, zbog kako se tada mislilo neiscrpnog resursa "dinogasa", koji se dobijao iz jetre maldih dimosaurusa, a sluzio je kao gorivo za njihova transplanetarna prevozna sredstva. Medjutim posle vise hiljada godina Srbi su ubili i poslednjeg dinosaurusa, a sa obzirom da nisu stigli da zavrse projekat "banatski dvor" ostali su bez goriva i sada ne mogu da se vrate kuci.

:mrgreen:

A'e ja cu da crtam strip, a ti pisi scenario. :super:
 
Prvi Pra-Indo-Evropljani (Pra Srbi) su doselili na Balkan iz Anatolije pre 10 000 godina..
Na Balkanu je formirana Indo-Evropska Civilizacija pre 5-7000 godina..
Po tom scenariju je od Pra-Balkanaca Pra-Srba) pre 7000 godina odvojili su se Severo-Zapadni Evropljani ( preci Italijana-Kelta i Germana) i Tohari koji su otisli na na Istok (ruske i ukrajinske stepe)..
Pre 5000 godina su se odvojili Grci-Jermeni-Albanci-Indo-Iranci-i Balto-Sloveni..

Reacting to criticism, Renfrew by 1999 revised his proposal to the effect of taking a pronounced Indo-Hittite position. Renfrew's revised views place only Pre-Proto-Indo-European in 7th millennium BC Anatolia, proposing as the homeland of Proto-Indo-European proper the Balkans around 5000 BC, explicitly identified as the „Old European culture” proposed by Marija Gimbutas.[2]

Scenario

According to Renfrew (2003), the spread of Indo-European proceeded in the following steps:

* Around 6500 BC: Pre-Proto-Indo-European, located in Anatolia, splits into Anatolian and Archaic Proto-Indo-European, the language of those Pre-Proto-Indo-European farmers that migrate to Europe in the initial farming dispersal. Archaic Proto-Indo-European languages occur in the Balkans (Starčevo-Körös-Cris culture), in the Danube valley (Linear Pottery culture), and possibly in the Bug-Dniestr area (Eastern Linear pottery culture).
* Around 5000 BC: Archaic Proto-Indo-European splits into Northwestern Indo-European (the ancestor of Italic, Celtic, and Germanic), located in the Danube valley, Balkan Proto-Indo-European (corresponding to Gimbutas' Old European culture), and Early Steppe Proto-Indo-European (the ancestor of Tocharian).
* After 3000 BC: The Greek, Armenian, Albanian, Indo-Iranian and Balto-Slavic families develop from Balkan Proto-Indo-European. Proto-Greek speakers move southward into Greece; Proto-Indo-Iranian moves northeast into the steppe area.

http://en.wikipedia.org/wiki/Anatolian_hypothesis
 
Cekaj da vidimo kako ce prvo publika da primi strip. ;)

Vi verujete u stripove..
Beli Srbi ili Pra-Srbi su pre 1400 godina ziveli navodno oko Luzickih Planina..
Njihov broj je na linku od 20 000-200 000..
Jedan deo je preselio na Balkan -drugi deo naselio celu Nemacku do Skandinavije..
Zar verujete da je tako mali broj pripadnika jednog Naroda mogao da asimilira ili pobije ili protera milione Ilira i Tracana i Wenda koji su u to vreme ziveli na Balkanu i Nemackoj..

White Serbs (Serbian: Бели Срби, Beli Srbi) is the name of the proto-Serbs. According to several Serbian and Greek works they were a Polabian Slavic tribe, that lived in White Serbia[1], situated around the Lusatian Mountains (Sudetes), east of river Elbe (today in southeastern German border, southwest Poland and northern Czech republic) in the Early Middle Ages. The direct descendants of White Serbs are present-day Lusatian Serbs (Sorbs) and Balkan Serbs. The White Serbs were the founders of Serb power and incursion on the Balkans who survived many wars against neighbouring people, with the help of the Byzantine Empire, the Serbs have survived to this day.

http://en.wikipedia.org/wiki/White_Serbs
 
A dali ti verujes da je u Rimskoj provinciji Meziji postojala regija Bela Vlaska od V do VII veka nove ere naseljena starobalkanskim Vlasima romanskog porekla znaci centralna Srbija i severna Bugarska dali si to video negde u nekom istorijskom atlasu ja nisam a trebalo bi da postoje i takvi istorijski atlasi koji su objektivni i realni.
Ti starobalkanski Vlasi su znacajni jer kada im se pridruzio jos jedan veliki broj Vlaha sa juga koji je kasnije bio proteran od strane Vizantije oni su zajedno sa Bugarima stvorili Vlasko-Bugarsko Carstvo poznato nazalost vise kao II Bugarsko Carstvo jednu veoma znacajnu drzavu!

Moje je misljenje da se neki narodi i dan danas ignorisu upotpunosti a sa druge strane hteli bi da znamo sto vise o istoriji e pa to je stvarno nemoguce!
Nije tema o Vlasima..
Vlasi su bili uvek malobrojan Narod na Balkanu..
Zbog toga i nema karti..
Koliko je prva Vlaska drzava imala stanovnika-nekoliko stotina hiljada..
Balkanski deo drzave Aleksandra Makedonskog je brojao 5 miliona stanovnika..
Antickih Makedonaca i Tracana je bilo 3 miliona..
Vlasi nisu tada ni postojali..
 
Sanjaj ti slobodno kada su se sloveni doselili na balkansko poluostrvo bilo je samo romanizovanih starobalkanskih Vlaha,delimicno romanizovanih Arbanasa i Helena(Grka)

Vatikan priznaje u svojo enciklopediji da su Iliri i Noricanci-Sloveni..

Izvod iz clanka o Slovenima gde piše da su Iliri i Noricanci Sloveni...

The Noricans and Illyrians are declared to be Slavs, and Andronikos and the Apostle Paul are called Apostles to the Slavs because they laboured in Illyria and Pannocia.

http://www.newadvent.org/cathen/14042a.htm
 
Sanjaj i dalje i zivi u lazima izbor je tvoj, moj je istina i nebrinem o tome dali je bolna ili dobra ili losa ili bilo sta, vazno je da bude istina znaci realnost.
Dobar deo ljudi danas nemogu da vide ni sta ih okruzuje u svakodnevnom zivotu negde su sa glavom u oblacima vide Tracane,Noricane i dr. stvari nije uvek istorija upitanju moze biti bilo sta drugo samo da bi pobegli od stvarnosti i dokopali se neke iluzije!

Ostao si bez argumenata..
Katolicku Enciklopediju se pre 100 godina pisali 3600 najcenjenijih eksperata Evrope i Amerike tog vremena..
Medjutim boljsevici su revizirali Istoriju iz svojih vlastitih Interesa..
Tvoji Rumuni su genetski Sloveni-to je dokazano..
Sklepan je rumunski jezik i tako je romanizovan odredjen broj Slovena..
O poreklu Slovena..

The ancient Kiev chronicle, erroneously ascribed to the monk Nestor, is the earliest authority quoted for the theory that the original home of the Slavs is to be sought in the region of the Danube. Here in detail is related for the first time how the Slavs spread from the lower Danube to all the countries occupied later by them. The Noricans and Illyrians are declared to be Slavs, and Andronikos and the Apostle Paul are called Apostles to the Slavs because they laboured in Illyria and Pannocia. This view was maintained by the later chroniclers and historical writers of all Slavonic peoples, as the Pole Kadlubek, "Chronika pol." (1206), Boguchwal (d. 1253), Dlugos, Matej Miechowa, Decius, and others. Among the Czechs, this theory was supported by Kozmaz (d. 1125), Dalimir (d.1324), Johann Marignola (1355-1362), Pribik Pulkava (1374), and V. Hajek (1541). The Russians also developed their theories from the statements of their first chronicler, while the Greek Laonikos Harkondilos of the fifteenth century did not commit himself to this view. The southern Slavs have held this theory from the earliest period up to the present time with the evident intention to base on it their claims to the Church Slavonic in the Liturgy. At an early period, in the letter of Pope John X (914-29) to the Croatian Ban Tomislav and the Sachlumian ruler Mihael, there is a reference to the prevalent tradition that St. Jerome invented the Slavonic alphabet. This tradition maintained itself through the succeeding centuries, finding supporters even outside these countries, and was current at Rome itself. Consequently if we were to follow strictly the written historical authorities, of which a number are very trustworthy, we would be obliged to support the theory that the original home of the Slavs is in the countries along the Danube and on the Adriatic coast.

http://www.newadvent.org/cathen/14042a.htm
 
http://www.newadvent.org/cathen/13224b.htm

procitaj i ovo ako volis katolicku enciklopediju izvoli samo se plasim da neznas dovoljno engleski jezik pa mi nije jasno sto nam toliko uvaljujes ove engleske tekstove!

Znam ja dobro engleski-to je clanak rumunskih nadri-istoricara pre 100 godina i Oni su mogli u svom delu o Rumunima da pisu sta zele..
Nesto slicno su pisali i Hrvati o delu o Hrvatima..
Ali clanak o Slovenima je morao da se verifikuje od svih cenjenih slovenskih istoricara toga vremena iz svih slovenskih naroda..
Zato je taj clanak Istinit..
Seoba Slovena iza Karpata na Balkan je Izmisljotina ..

Бојка или Бела Србија је била област у Европи која је према наводима византијског цара Константина Порфирогенита (913—959) у спису „О управљању Царством“ (лат. De administrando imperio) била прапостојбина Срба из које су они кренули на Балканско полуострво. Он у свом делу каже: „Срби воде порекло од некрштених Срба, названих и Бели, насељених са оне стране Турске (Мађарске), у крају који се код њих назива Бојки (Бојка), где им је у суседству и Франачка, исто као и велика Хрватска (југ данашње Пољске и Шлеска), она некрштена, која се назива и Бела. Тамо су дакле ови Срби од давнине настањени“[1].

Сам термин Бојка али и њен тачан положај до данас нису разрешени и на снази су две претпоставке које је смештају:

* западно од Беле Хрватске на простор северне Чешке и Лужице
* источно од Беле Хрватске на простор источног Закарпатја односно на северозападу данашње Украјине

Садржај

* 1 Положај Беле Хрватске
* 2 Значење термина Бојка
* 3 Сумње у Порфиригенитова казивања
* 4 Референце
* 5 Литература
o 5.1 Примарни извори
o 5.2 Научни радови
* 6 Види још

Положај Беле Хрватске
За више информација погледајте Бела Хрватска

Према наводима Порфирогенита у истом делу, Бела Хрватска се такође налази иза Турске (Мађарске) граничи се са Белом Србијом, налази се поред Франачке, а њени становници су у сукобу са Баварцима и Печенезима[2]. Смештање иза Мађарске, лоцира Белу Хрватску у Закарпатје, док је сукоби са Баварцима и близина Франачке смештају на простор данашње Чешке, али проблем настаје у помињању напада Печенега на њу, пошто су они боравили у источном Закарпатју[2].

Поред Порфирогенитовог списа, још неколико докумената из средњег века помињу Белу Хрватску и на основу њих се она може сместити у горњи ток Висле око Кракова[2]. На основу овога, Ферјанчић у својим коментарима Порфирогенитовог дела у прилог тој тези наводи и да је једино та област у Порфирогенитово доба била некрштена на Западнословенском подручију. Он поред тога наводи да је сам цар када је помињао нападе Печенега,вероватно појам Беле Хрватске проширио на целокупну првобитну Чешку државу под Болеславом I (929—967) који је око 940.године овладао Краковском облашћу, док се писање Порфирогенитовог дела смешта око 949.године. На тај начин се положај Беле Хрватске јасно локализује у горњи ток Висле око данашњег Кракова[2], чиме се ствара јасно полазиште за одређивање положаја Беле Србије.

] Значење термина Бојка

Сам термин Бојки односно Бојка који се помиње цар у свом делу није до данас дефинитивно разрешен, иако је на снази неколико различитих тумачења која иду у прилог једној или другој тези о положају Беле Србије.

У прилог западној тези иду извођења термина Бојка од:

* келтског племена Боја, који су живели у околини данашњег Прага[тражи се извор] и по којима су, иду извођења, и Бохемска и Баварска добили своје име.
* скраћеног и исквареног облика Bojohemum, што је средњевековни назив за данашњу Чешку (Бохемска)[3][2]

У прилог источној тези, иду извођења термина Бојка од::

* русинског племена Бојки, које је живело у Источној Галицији[4][2]

Сумње у Порфиригенитова казивања

Већина научника у 19. и 20. веку је одбацивала Порфирогенитове наводе о сеоби Срба и Хрвата као измишљотине. Међу ове научнике су спадали Ернст Димлер, Фрањо Рачки, Ватрослав Јагић, Константин Јиречек и Џон Бјури. Према њиховим теоријама, сеоба Срба и Хрвата није уследила као посебан талас, како прича Порфирогенит, већ су се они населили заједно са осталим аварским Југословенима.

Димлер држи да су се Срби и Хрвати насилно населили заједно са аварским Југословенима, а да је прича о њиховом досељењу званична теорија, по којој се сви народи доспели на територију Византијског царства, силом или милом, ту налазе царевом вољом. Док је Димлер допуштао да је сеоба Хрвата и Срба уследила као посебан талас сеобе Словена на Балкан, Јагић је оспоравао и тај податак, наводећи аргумент да су српско-хрватска наречја чинила целину са осталим јужнословенским наречјима око њих. По Јагићу, цар је чуо нешто о Хрватима и Србима иза Карпата, о Хрватима око Кракова и у Чешкој и за полапске Србе, па је на основу сличности тих имена закључио да далматински Срби и Хрвати воде порекло од северозападних Срба и Хрвата, те је измислио њихове прапостојбине Белу Хрватску и Србију из којих су се они тобоже доселили.

Јиречек је сматрао да су Срби и Хрвати у вековима пре сеобе могли становати иза Карпата, али и он држи да су се у доба сеобе налазили међу Аварима у Панонији и да су били Југословени. Док се о Белој Хрватској могу наћи подаци и у другим изворима 9. и 10. века, о Белој Србији нема других података сем у Порфирогенитовом спису.

Ова учењачка школа, која би се могла назвати Димлеровом, оспорава и да су Срби икада становали у Македонији и да име града Сервија потиче од Срба. У другу руку, ови научници не могу да објасне одакле потиче топоним Сервија у Македонији. Они такође оспоравају Порфирогенитов податак да су Срби још од досељења запосели цео југозападни део провинције Далмације, већ сматрају да су се Срби испрва настанили у брдској Србији или Рашкој, а да је српско име касније раширено над околним словенским племенима током раста рашке државе.

Међу браниоце Порфирогенита спадају Вјекослав Клаић, Натко Нодило, Нико Жупанић и Људмил Хауптман.
 
Ej sa tobom stvarno tesko da se covek sporazume lepo sam rekao ,sidji malo na zemlju i pogledaj dobro oko sebe i nemoj da zuris ima mnogo toga da se vidi nemoze sve od jednom!
Prvo ja sam cvrsto na zemlji-za sve sto pisem i tvrdim imam istorijske Izvore i ako je nesto bitno citiram..
Ti pomalo vredjas-vise pises o Istoriji Rumuna..
Tema je o Istoriji Srba..
Jedino ako mislis da su Rumuni - Srbi koji su pod pritiskom svetskih mocnika romanizovali svoj jezik i svrstali sebe u romansku grupu naroda..
 
vazi kako hoces ali rumune da mi vise nespominjete i da ne kradete od rumuna istoriju vise to se odnosi i na ostale istocno romanske narode a i na jevreje njih niste dirali ali da znas

inace ja nevredjam vec su mene mnogi uvredili ali neka ja u ovim diskusijama necu vise da ucestvujem posto nije istorija koja je za mene prihvatljiva

pozdrav!
Ko su Rumuni-njihovo poreklo ce definistati Indo-Evropska Istoriografija..
To se uostalom zna-ali Pobednici pisu Istoriju..
 
Kinezi u svojoj Istoriji pisu da su Indo-Evropljani koji su u proslosti naseljavali delove Kine-Sarbi..
Danas je najveci deo Sarba pretvoren u Kineze-tj izvrsena je sinifikacija..

Sibir -delovi Kine i delovi Mongolije su hiljadama godina bili srpska zemlja..
Srbi -Tohari su odselili iz Srbije pre 7 000 godina-postoje dokazi da su vladali Sibirom i pojedinim kineskim provincijama..
Liao Dinastija je srpska Dinastija
Sibir je po srpskom plemenu Sibe dobio ime-kineska Jovanka Orleanka je Srbkinja..
Kinezi su Srbe zvali Sarbi ili na kineskom Hsien-pei Narod..

U Istoriji Chiefeng Grada na dalekom Istoku Kine-piše da je Lider of Sarbi people-Yelu A Baoji- osnovao Liao Dinastiju..

1,000 years ago, Yelu A Baoji, the leader of Sarbi people set up the grand Liao Dynasty.

http://www.msdchina.org/page/gl-e.asp?pd=49&pd1=64

Po legendi je Yelu A Baoji prohodao posle 3 meseca-pravi Srbenda..

http://en.wikipedia.org/wiki/Yelü_Abaoji

Xibe( Sibe) Narod su potomci Srba..
Rusi su po Sibima -Sibiru dali naziv Siberija..
Pronasao sam da u tom delu Kine-postoji pecina koja je danas turisticka atrakcija gde su hiljadama godina živeli preci Srba..

http://en.wikipedia.org/wiki/Xibe

Vodic za turiste koji posecuju Kinu-daje informaciju o Gaxian pecini gde su preci Sarba živeli hiljadama godina ranije..

Gaxian Cave: Located in northwest of Jiagedaqi District, it is an ancient cave where the ancestors of Sarbi people lived thousands of years ago. It is now under the first level state protection.

http://www.tourochina.com/guide/Daxing'anling/overview-index.html

Kineska Jovanka Orleanka je Srbkinja-vodi poreklo od Sarbi (Hsien-pei) Naroda..
Balada o Mulan (stari naziv Muklan) je iz 7 Veka..

http://books.google.ca/books?id=UNa...4&dq=Sarbi+Hsien-pci+people&source=bl&ots=qG2... zR&sig=oBT20bKTammo7AkQAXSJ_v4y-zY&hl=en&ei=9rcOSrugN-KGmQfRjd2DCA&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=1#PPA474,M1
 
Vi verujete u stripove..

:dontunderstand:

Beli Srbi ili Pra-Srbi su pre 1400 godina ziveli navodno oko Luzickih Planina..
Njihov broj je na linku od 20 000-200 000..
Jedan deo je preselio na Balkan -drugi deo naselio celu Nemacku do Skandinavije..
Zar verujete da je tako mali broj pripadnika jednog Naroda mogao da asimilira ili pobije ili protera milione Ilira i Tracana i Wenda koji su u to vreme ziveli na Balkanu i Nemackoj..

White Serbs (Serbian: Бели Срби, Beli Srbi) is the name of the proto-Serbs. According to several Serbian and Greek works they were a Polabian Slavic tribe, that lived in White Serbia[1], situated around the Lusatian Mountains (Sudetes), east of river Elbe (today in southeastern German border, southwest Poland and northern Czech republic) in the Early Middle Ages. The direct descendants of White Serbs are present-day Lusatian Serbs (Sorbs) and Balkan Serbs. The White Serbs were the founders of Serb power and incursion on the Balkans who survived many wars against neighbouring people, with the help of the Byzantine Empire, the Serbs have survived to this day.

http://en.wikipedia.org/wiki/White_Serbs

I ako skrolujes stranicu do dna i kliknes jedini link koji bi trebalo da je izvor ovih informacija, dobijes "Address Not Found" za http://www.snaga.org.yu/Ilustrovana_istorija_srba/tekst/engleski/01/01-06-doseljavanje-slovena.html

Dakle, jedini izvor je tamo neki ovdasnji sajt u koji vise nemamo uvid, tako da moze da bude ko zna cemu namenjen.

A ako malo potrazis o Belim Srbima, otkrijes jos i da se pominju Srbi i Hrvati u raznim bojama i dezenima i najdetaljnije o njima pisu, zamisli balkanski autori kao Traian Stoianovich, Francis Dvornik, Ivo Vukcevic, Sima Cirkovic, itd., a sve od 90-ih, pa na ovamo.

Dakle, sve nepristrasan do nepristrasnog.

Ja sam tebi vec rekao (kao i mnogi drugi) sta mislim o tvom lesinarenju po wikipediji, ali nije kao da je tebe briga sta je od toga tacno dok god imas materijala da sebi pustas filmove.
 
:dontunderstand:



I ako skrolujes stranicu do dna i kliknes jedini link koji bi trebalo da je izvor ovih informacija, dobijes "Address Not Found" za http://www.snaga.org.yu/Ilustrovana_istorija_srba/tekst/engleski/01/01-06-doseljavanje-slovena.html

Dakle, jedini izvor je tamo neki ovdasnji sajt u koji vise nemamo uvid, tako da moze da bude ko zna cemu namenjen.

A ako malo potrazis o Belim Srbima, otkrijes jos i da se pominju Srbi i Hrvati u raznim bojama i dezenima i najdetaljnije o njima pisu, zamisli balkanski autori kao Traian Stoianovich, Francis Dvornik, Ivo Vukcevic, Sima Cirkovic, itd., a sve od 90-ih, pa na ovamo.

Dakle, sve nepristrasan do nepristrasnog.

Ja sam tebi vec rekao (kao i mnogi drugi) sta mislim o tvom lesinarenju po wikipediji, ali nije kao da je tebe briga sta je od toga tacno dok god imas materijala da sebi pustas filmove.

Ja nemam problema da otvorim link o WhiteSerbima..
Na prethodnim postovima imas dobar clanak o Seobi Slovena ..

http://sr.wikipedia.org/wiki/Бојка
 
Kleopatra je Srbkinja..
Srbi-See People-su okupirali Egipat pre 4000 godina..
Postoji i danas srbsko Jezero i Srbsko blato..

Serbonian Bog

The name of the Serbonian Bog (Arabic: مستنقع سربون‎) applied to the lake of Serbonis (Sirbonis or Serbon) in Egypt relates to the Sea Peoples. When sand blew onto it, the Serbonian Bog appeared to be solid land, but was in fact a bog. The term is now applied metaphorically to any situation in which one is entangled from which extrication is difficult.

The Serbonian Bog has been identified as Sabkhat al [Bardawil], one of the string of "Bitter Lakes" to the east of the Nile's right branch. It was described in ancient times as a quagmire, in which armies were fabled to be swallowed up and lost.

The term Serbonian came from the name of the Sherden (also known as Serden or Shardana) sea pirates, one of several groups of Sea Peoples who appear in fragmentary Egyptian records in the 2nd millennium BC.

http://en.wikipedia.org/wiki/Sea_Peoples
 
I Tutankamon je srbin. Pazi, zapisi kazu da je neki Tuta sa Mackovog Kamena (planina u Srbiji), pod najezdom osvajaca Hrvata, pobegao u Egipat preko Crne gore. I dosao u Egipat, i posto je bio Srbin, onako harizmaticnog ga odmah uzmu za faraona.On u znak secanja na stari kraj uzme sluzbeno ime - Tutankamon... :cool:
 

Back
Top