Koliko mogu reci pomeriti?

fantom piroman

Iskusan
Poruka
5.846
Sada me zanima, iz perspektive iskusnijih clanova ovde, koliko reci mogu da pomere? Shvatam manipulaciju i sve to ali postoji li trenutna samo-odbrana na primer ako vas napadne neko ko je u glavu samo zacrtao samo vas novcanik i tome slicno? Koliko su u stvari reci efektivne i u ofanzivi? Koliko bola nanose?
 
...manipulacija, samoodbrana, novcanik, napad, neko, reci, bol, trenutna....
-neko ce od nabrojanih recci da napise molitvu
-neko ce od nabrojanih reci da sroci politicko agitatorsko hejterski pamflet
-neko ce od nabrojanih reci da sroci tekst za "novi projekat" neke pevaljke
...
Stvar je namere, afiniteta pa i cilja sta ce isplivati kao emocija iz napisanog teksta. Sto je pisac talentovaniji emocija je jaca, pa i sam efekat napisanog/procitanog teksta.
Citalac se moze pouzdati 1: u svoju sposobnost prepoznavanja lazi, ili 2: u dobru nameru pisca.
Za ovo prvo niko nije dovoljno sposoban. Zato se toliko ceni autoritet.
 
Najbrže upale velika obećanja, naročito ako smo halapljivi pa i sami želimo dobiti nešto za ništa. Najbolja odbrana za početak je ako shvatimo da se u ovom svetu ništa ne dobija besplatno. Svako laskavo obećanje je znak da pred sobom imamo nedozrelu osobu koja vidi ispunjenje samo svojih želja i prohteva.
Bilo ko sa strane se može dokopati našeg imetka samo ako mu dozvolimo mi sami. To mogu biti i naše lične želje da se dokopamo nečijeg imetka.
Prvi korak u odbrani je ne želeti tudje ako za to ne platimo odgovarajuću cenu.
 

Back
Top