prva trudnoca

malinica

Početnik
Poruka
11
Imam jos jedno pitanje za dr. i za sve ostale koji imaju iskustva sa trudnocom.
Brine me jedna stvar za koju mi moj ginekolog nije nista rekao a na koju je odreagovao dr. u privatnoj lab. gde sam uzimala nalaz b hcg, te je insistirao da odmah uradim ultrazvuk. Naime vrednost b hcga mi je 8.3 mU/ml. Po poslednjoj menstr. bi trebalo da sam u sestoj nedelji. Posto nemam pojma kolika bi ta vrednost trebala da bude u sestoj nedelji interesuje me da li je moguca vanmatericna trudnoca (procitala sam da bhcg pada u tom slucaju). Inace ranije nisam imala nikakvih ginekoloskih problema, pobacaja, prekida i sl. Sve je bilo uredno i normalno.
 
Vrednost vaseg beta hcg je malo niza u odnosu na vrednost koja bi trebala da bude u 6. nedelji.
Zato vam je i receno da uradite ultrazvuk jer moze da postoji razlika izmedju starosti trudnoce koja se izracunava po poslednjoj menstruaciji i stvarne starosti trudnoce.Da bih vam bilo jasnije racuna se da ste vi ostali u drugom stanju 7. dan ciklusa a vi ste mogli ostati u drugom stanju i 20.dan ciklusa.Ili ste mogli ostati u drugom stanju pre te poslednje menstruacije...sto se tice ektopicne trudnoce, u tom slucaju porast beta hcg je sporiji.
Zato je ultrazvuk bitan.
A postoji i nekoliko tabela o vrednostima hormona...nisam ginekolog i ne znam tacne vrednosti beta hcg, ono sto sam nasla na netu se razlikuje od tabele do tabele.

Sa rezultatima se javite svom ginekologu.Tako cete biti jedino sigurni.
 

Back
Top