prva trudnoca
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: prva trudnoca

Početnik
    Učlanjen
    11.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano prva trudnoca

Imam jos jedno pitanje za dr. i za sve ostale koji imaju iskustva sa trudnocom.
    Brine me jedna stvar za koju mi moj ginekolog nije nista rekao a na koju je odreagovao dr. u privatnoj lab. gde sam uzimala nalaz b hcg, te je insistirao da odmah uradim ultrazvuk. Naime vrednost b hcga mi je 8.3 mU/ml. Po poslednjoj menstr. bi trebalo da sam u sestoj nedelji. Posto nemam pojma kolika bi ta vrednost trebala da bude u sestoj nedelji interesuje me da li je moguca vanmatericna trudnoca (procitala sam da bhcg pada u tom slucaju). Inace ranije nisam imala nikakvih ginekoloskih problema, pobacaja, prekida i sl. Sve je bilo uredno i normalno.

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

Vrednost vaseg beta hcg je malo niza u odnosu na vrednost koja bi trebala da bude u 6. nedelji.
    Zato vam je i receno da uradite ultrazvuk jer moze da postoji razlika izmedju starosti trudnoce koja se izracunava po poslednjoj menstruaciji i stvarne starosti trudnoce.Da bih vam bilo jasnije racuna se da ste vi ostali u drugom stanju 7. dan ciklusa a vi ste mogli ostati u drugom stanju i 20.dan ciklusa.Ili ste mogli ostati u drugom stanju pre te poslednje menstruacije...sto se tice ektopicne trudnoce, u tom slucaju porast beta hcg je sporiji.
    Zato je ultrazvuk bitan.
    A postoji i nekoliko tabela o vrednostima hormona...nisam ginekolog i ne znam tacne vrednosti beta hcg, ono sto sam nasla na netu se razlikuje od tabele do tabele.

Sa rezultatima se javite svom ginekologu.Tako cete biti jedino sigurni.

Slične teme

1. Odgovora: 402
    Poslednja poruka: 28.06.2017., 21:59
  2. trudnoca
    Autor meditj90 u forumu Zdravlje
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 24.07.2008., 17:50
  3. Prva simpatija - prva ljubav ....
    Autor n@t@shic@ u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 76
    Poslednja poruka: 11.04.2008., 17:59
  4. trudnoca