Kriticna masa za prosvjetljenje

argonaut

Zainteresovan član
Poruka
444
Mislim da je ovo prije za ovaj forum nego za religiju ali ako moderator misli da mu je tamo mjesto nema problema.
Dakle, neki New Age proroci tvrde da smo veoma blizu ulaska planete u novu prosvijetljenu fazu i potpuno novu dimenziju ljubavi i svijetlosti. Cak daju i godinu-2012. Ne bih da o ovome diskutujemo zanima me samo sta mislite o jednom aspektu njihove teorije. Naime oni smatraju da je dovoljno da jedan 1% ukupnog stanovnistva planete bude prosvijetljen. Kada se to postigne - oni kazu- po zakonu kriticne mase ( kolektivna podsvijest, buterfly effect i sl) prosvijetlit ce se citava planeta. Zanima me sta mislite, dali po vama ova teorija pije vodu ili ne?
 
argonaut:
Mislim da je ovo prije za ovaj forum nego za religiju ali ako moderator misli da mu je tamo mjesto nema problema.
Dakle, neki New Age proroci tvrde da smo veoma blizu ulaska planete u novu prosvijetljenu fazu i potpuno novu dimenziju ljubavi i svijetlosti. Cak daju i godinu-2012. Ne bih da o ovome diskutujemo zanima me samo sta mislite o jednom aspektu njihove teorije. Naime oni smatraju da je dovoljno da jedan 1% ukupnog stanovnistva planete bude prosvijetljen. Kada se to postigne - oni kazu- po zakonu kriticne mase ( kolektivna podsvijest, buterfly effect i sl) prosvijetlit ce se citava planeta. Zanima me sta mislite, dali po vama ova teorija pije vodu ili ne?

A gde si ti to procitao (la)?
 
argonaut:
Mislim da je ovo prije za ovaj forum nego za religiju ali ako moderator misli da mu je tamo mjesto nema problema.
Dakle, neki New Age proroci tvrde da smo veoma blizu ulaska planete u novu prosvijetljenu fazu i potpuno novu dimenziju ljubavi i svijetlosti. Cak daju i godinu-2012. Ne bih da o ovome diskutujemo zanima me samo sta mislite o jednom aspektu njihove teorije. Naime oni smatraju da je dovoljno da jedan 1% ukupnog stanovnistva planete bude prosvijetljen. Kada se to postigne - oni kazu- po zakonu kriticne mase ( kolektivna podsvijest, buterfly effect i sl) prosvijetlit ce se citava planeta. Zanima me sta mislite, dali po vama ova teorija pije vodu ili ne?

Jesi ti cuo/la za teoriju haosa?
 
argonaut:
Sasvim nebitno, kao sto rekoh zanima me misljenje inteligentnih ljudi o tome dali ova teorija kriticne mase ima smisla ili ne...
Ha,ha.Prorokujem da ce se posle ovog tvog posta popularnost ove teme vistestruko povecati.
Nego,da se uozbiljim.Odgovor upravo lezi u tvom prvom postu.Ti New Age seratori koji su samo produkt New Age lazne duhovnosti nam pricaju neke price o novom spasenju i tu uzimaju ulogu Hriscanstva(sto ne znaci da Hriscanstvo ima monopol na istinu).Elem,to me potseca na onaj navodni fenomen stotog majmuna,ne znam da li znas tu pricu.Mnogi naucnici i psiholozi su se lozili na tu pricu dok ljudi koji su radili taj eksperiment nisu priznali da su ipak "malo" izmenili
rezultate.Ako ti prica nije poznata reci,napisacu ti ukratko o cemu se tu radi,ali sad me mrzi.
 
zasto bih te mrzio eh ?! :?
dali je to je nesto kao jedan majmun nesto otkrije (npr da pere krompir prije nego ga pocne jesti) a onda se i drugi pocnu tako ponasati iako nije bilo sanse da to nauce od njega...?! Ako si na to mislio oni upravo ovo koriste kao naucni dokaz u prilog njihovoj teoriji kriticne mase
 
argonaut:
Mislim da je ovo prije za ovaj forum nego za religiju ali ako moderator misli da mu je tamo mjesto nema problema.
Dakle, neki New Age proroci tvrde da smo veoma blizu ulaska planete u novu prosvijetljenu fazu i potpuno novu dimenziju ljubavi i svijetlosti. Cak daju i godinu-2012. Ne bih da o ovome diskutujemo zanima me samo sta mislite o jednom aspektu njihove teorije. Naime oni smatraju da je dovoljno da jedan 1% ukupnog stanovnistva planete bude prosvijetljen. Kada se to postigne - oni kazu- po zakonu kriticne mase ( kolektivna podsvijest, buterfly effect i sl) prosvijetlit ce se citava planeta. Zanima me sta mislite, dali po vama ova teorija pije vodu ili ne?
Deca cveca su vrsta u izumiranju. Uglavnom zato sto se danasnje cvece koje oni udisu proizvodi malo od tezih materijala no sto je nekada bilo.
 
pa...navodno je dokazano ovo...
pacove su naucili odredjene radnje...pacovi na drugom kraju planete su iste radnje naucili za duplo krace vreme..(posle onih prvih...)
kao, postoji svet ideja preko koga se ideje prenose...isto tako, postoje mocni i prosvetljeni ljudi koji doprinose prosvetljenju ostalih (e sad, dal ih je bas 1%....)...
ovo je iz Gurdjijeva...meni ovaj "svet ideja" lici na preradjenu ideju o kolektivnoj podsvesti...
 
argonaut:
Pitanje je bilo sasvim jasno formulirano tako da me zaista cudi da sam dosad dobio samo jedan odgovor koji barem donekle ima veze sa temom.. :? :? :?
Dobio si odgovor na tvoj post. Nikada taj tvoj 1% nece uticati nesto bitnije na ostatak covecanstva, vec jedan drugi 1% ce uvek imati kontrolu nad ostatkom sveta i populacije u njemu. A te vec istrosene reci kao sto su ljubav i svetlost, nisu ni pikogram jacine teski kao sto su teske osobine onog drugog 1%.
 
Zak:
argonaut:
Pitanje je bilo sasvim jasno formulirano tako da me zaista cudi da sam dosad dobio samo jedan odgovor koji barem donekle ima veze sa temom.. :? :? :?
Dobio si odgovor na tvoj post. Nikada taj tvoj 1% nece uticati nesto bitnije na ostatak covecanstva, vec jedan drugi 1% ce uvek imati kontrolu nad ostatkom sveta i populacije u njemu. A te vec istrosene reci kao sto su ljubav i svetlost, nisu ni pikogram jacine teski kao sto su teske osobine onog drugog 1%.

...kao da mi citas misli.A tih jedan posto su oni najbogatiji i najmocniji.
 
argonaut:
zasto bih te mrzio eh ?! :?
dali je to je nesto kao jedan majmun nesto otkrije (npr da pere krompir prije nego ga pocne jesti) a onda se i drugi pocnu tako ponasati iako nije bilo sanse da to nauce od njega...?! Ako si na to mislio oni upravo ovo koriste kao naucni dokaz u prilog njihovoj teoriji kriticne mase

Nisi dobro procitao moju poslednju recenicu.Rekao sam da me mrzi da ti pisem o toj teoriji majmuna (ova sintaksa ima 2 smisla!)ne da nekog ti mrzis ili sta si vec hteo da kazes.
Da,mislio sam upravo na to,znaci ub'o sam sustinu.Nadji sajt onog naseg coveka koji je napisao knjigu "Da li postoje stvari koje ne postoje",mislim da se lep prezova Antic,ili tako nesto.Sajt se zove paralaxa ,ne secam se koji je provajder.U svakom slucaju tu ti je podrobno objasnjeno kako je taj eksperiment laziran.
Dakle da ponovim-ta NEW AGE teorija je prosto receno zesce sranje.
 
Znamo cemu pricas nisam procitao bas tu knjigu ali sam pratio ovo osporavanje teorije o majmunima. I nisu me bas ubjedili a pored toga tu je i eksperiment sa stakorima hocu reci pacovima koji je anakin spominjala i koji jos nitko nije naucno opovrgao. Po prirodi optimista ja mislim da za kolektivno prosvjetljenje i dalje ima sanse :)
 
Sasvim slucajno mi je neuroscience struka. Svako ko je iole malo radio u nauci,ili bio napredniji student, zna koliko je tesko objaviti i najobicniji rad u ozbiljnom svetskom chasopisu, a kamoli neshto revolucionarnije. Samo laicima je to sve "prosto" i "super zanimljivo" dok chitaju po tablidima. Inace, krvav i naporan posao. NE POSTOJI nikakav takav eksp sa pacovima. Zaboravite tako neshto, osim ako ne verujete uglednim naucnim chasopisima tipa Trece oko. Ovo je bilo samo moj mali doprinos vashem prosvetljenju :lol:
 
pera i mika(bez pere):
Sasvim slucajno mi je neuroscience struka. Svako ko je iole malo radio u nauci,ili bio napredniji student, zna koliko je tesko objaviti i najobicniji rad u ozbiljnom svetskom chasopisu, a kamoli neshto revolucionarnije. Samo laicima je to sve "prosto" i "super zanimljivo" dok chitaju po tablidima. Inace, krvav i naporan posao. NE POSTOJI nikakav takav eksp sa pacovima. Zaboravite tako neshto, osim ako ne verujete uglednim naucnim chasopisima tipa Trece oko. Ovo je bilo samo moj mali doprinos vashem prosvetljenju :lol:
ok.....a pricha o uglednom teksashkom farmeru koji je imao dva slova u glavi.....pa su mu dali LSD..i on je onda znao sve pobednike na vimbldonu od njegovog osnivanja...da ne pominjemo da nikada nije drzao reket u rukama...a onda...onda je pichio i drop-shot....ima tu neshto...ko zna....."mnogo je toga.....shto ljudski um...."
 
Za ovaj eksperiment nisam cuo iz tabloida nego iz knjige Molecules of Emotion koji je napisala tvoja americka koleginica inace dobitnik vise nagrada na polju neuro-science. Knjiga je inace prilicno necitka i smarajuca ali ima par interesantnih teorija, ne sjecam se tocnog imena autora ali ako te zanima potrazit cu ...
 
argonaut:
Mislim da je ovo prije za ovaj forum nego za religiju ali ako moderator misli da mu je tamo mjesto nema problema.
Dakle, neki New Age proroci tvrde da smo veoma blizu ulaska planete u novu prosvijetljenu fazu i potpuno novu dimenziju ljubavi i svijetlosti. Cak daju i godinu-2012. Ne bih da o ovome diskutujemo zanima me samo sta mislite o jednom aspektu njihove teorije. Naime oni smatraju da je dovoljno da jedan 1% ukupnog stanovnistva planete bude prosvijetljen. Kada se to postigne - oni kazu- po zakonu kriticne mase ( kolektivna podsvijest, buterfly effect i sl) prosvijetlit ce se citava planeta. Zanima me sta mislite, dali po vama ova teorija pije vodu ili ne?

Ej, ej, alo! Jesi li ti siguran da je ovo 2004-a?Mani te ljude koji su malo vise citali kabalu i drze se neke magije (mistike) brojeva.

Pa i 2000-tu su zaokruzili kao pocetak smaka sveta.

Neverovatno je kako je uticaj Rimljana i njihovog carstva (pa i oni su pod uticajeem Jevreja) na sva pokolenja. I dan danas!
 

Back
Top