Formatiranje iz DOS-a
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Formatiranje iz DOS-a

1212
    Guest

Podrazumevano Formatiranje iz DOS-a

Ej ajd recite mi kako da udjem u DOS?Koliko znam(a to je malo)trebalo bi da ima negde opcija RESTART IN MS-DOS?hocu da formatiram samo C: a tu mi je windows,pa moram iz DOS-a.Imam XP ako nesto znaci

Primećen član
    Učlanjen
    15.02.2004.
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

a kako si planirao da restartujes u dos kad toga nema u XP??? vrlo promucurno. najlakse je da bootujes sa cd-a za win 98, formatiras hd i onda instaliras OS

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Napravi (u XP-u) disketu za pokretanje DOS-a i to ti je to.

1212
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio Кулиража
    Napravi (u XP-u) disketu za pokretanje DOS-a i to ti je to.
    kako?

Domaćin
    Učlanjen
    02.09.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

posto i onako moras da reinstaliras sistem samo ubaci install CD i prilikom izbora diska/particije lepo reci da oces da ga formatiras...

ako hoces da instaliras linux onda imas isti izbor na njegovom CD-u

ako hoces da instaliras win98 umesto XP-a treba ti sistemska disketa 98ice... ukoliko imas samo jednu particiju startuj sistem sa diskete, udji u fdisk i idi na NON-DOS particije i obrisi sta tamo ima (ukoliko je xp instaliran na NTFS fajl sistemu)... zatim napravis novu particiju, aktiviras je izadjes napolje, podignes sistem sa diskete i radi sta ti je volja..... ukoliko ih imas vise (a ne zelis da ih izgubis) onda prvo instaliraj partition magic (recimo) na xp i konvertuj primarnu particiju (c u FAT32.... onda start up disketa win98 i format c:

Aktivan član peleplay (avatar)
    Učlanjen
    26.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

Podrazumevano

baci win98 startup disk pre nego sto upalish kompjuter, upali kompjuter, odaberi STart computer with cd rom support, ukucaj format c:/s kad odradi uzmi ubaci cd-rom sa instalacijom '98mice i instaliraj :wink:

Poznat Incognito (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

zasto se ubijati time?

http://www.bootdisk.com

Skines boot disketu za Win98, startujes program, on ti napravi disketu (mozes i boot CD da pravis ako hoces), resetujes, podignes sistem sa diskete (ili CD-a), format c:, i to je to...

Početnik
    Učlanjen
    13.06.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

E pazi ovako.Ja sam to radio sto puta.nije problem u tome sto se windows ocitava sa c: particije vec BOOT i zato moras da namestis da ti se BOOT ocitava sa nekog drugog medija(floppy ili cd).Ako ces sa floppija, ubacis prazan floppy ides my computer desni click na c:, format, create ms dos start up disc.Mada sa svakog windows Xp instalacionog diska mozes da ocitas BOOT, pa startup disc nije neophodan.Sad udjes u bios, ides na opciju BOOT iskljucis mogucnost ocitavanja BOOT-a sa HDD-a(stavis disable) i sa floppija ako ces da radis preko cd-a ili i sa cd-a ako ces da radis preko flopija.Ubacis startup disc/windows Xp instal disc da bi se BOOt ucitao i potom formatiras c: i instaliras windows Xp.Moj ti je savet da sve radis preko windows Xp instalacionog disca.

Slične teme

1. formatiranje HDD
    Autor neki tamo u forumu Softver
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 14.10.2009., 20:15
  2. CSS formatiranje OL
    Autor gorki2 u forumu Web dizajn
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 20.11.2008., 23:09
  3. formatiranje XP
    Autor oma u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 10