Preporuke za motore od 125 cc automatik

Ja sam ovaj zapazio, i meračim se da li da ga uzmem .... kymco, korejska marka ..

agility_city_125.gif


Cijena je oko 1900€. Ima dobru garanaciju, sigurno će ti se desiti da ga u međuvremenu voziš na servis, ali su ti delovi toliko jeftini da se uvoznicima isplati da ti daju garanciju ;)
 
...posto za koji mesec treba da polazem za motore bio bi i red da i jednog nabavim...ja sam po prilicno visoka i teska osoba(nesto ispod 2m i oko 100kg)pa me zanima da li moze neko da mi preporuci neki model koji bi mi odgovarao...hvala unapred :D

A zašto ne polažeš odmah,ako smem da pitam ? :confused:

Po novom zakonu biće ti daleko komplikovanije da polažeš ...

To što si visok i težak nije previše važno.Svaki motor je projektovan da izdrži do 150 kg težine. ;)
 
Prvi motor mi je bio Suzuki GN 125 1987 godiste.Druga ruka, kostao me oko 1000 eura, sa malim promjenama lanca,lancanika,filtera i dobrim stelovanjem isao je 150 km/h :). I navozao sam se na njemu za 3 god kako je kod mene bio presao sam 20.000 km,kad ga lijepo vozis trosi 3 litra. ;) To kupi sebi nema gdje ne moze uzvuci i gdje nije stigao....Ostalo je istorija :)

Tako da bi ti preporucio neki 125-150 cc sa manuelnim mjenjacem,mozes nekada popaliti i gumu ako pozelis.Cak kad se ispraksas ide i na zadnji,al gledaj da je 4-takta,Po meni su bolji,jer ne moras da se zajebavas oko mjesavine,a koliko toliko imaju lijepsi zvuk,ne prduckaju :)
 
Ma sve je to lepo ali sta je zanimljivo kad samo zavrnes gas i cekas da ubrza,to mi nikad nece biti jasno.


Sigurno ti nije jasno ako nemas motor.
Po tebi je koliko vidim najvece uzivanje saltovati brzine na motoru i nista vise.
Ja cu ti objasniti malo, uzivanje je sama voznja,prolaziti kroz krivine-zavoje brzo, nekome brzo kretanje po velikim guzvama pr.beograd ...itd.
Bilo bi ti jasno da sednes na nekim maxi skuter od 500,600,800cc ili motor automatik kao sto je aprilija mana , pa bi video sta je tu zanimljivo.
 
Motore sam vozio do skoro i imao sam ih 10-ak,uglavnom strance i malo jace kubikaze.Pa svo to uzivanje sto govoris je mnogo bolje kod manuelnog menjaca, npr punis u 3 pa skratis pre krivine u 2 i na izlazu mu zabodes gas u 10 hiljada obrtaja pa opet u 3 itd.Znaci sa automatikom to zadovoljstvo i taj adrenalin ne moze da se dozivi.Po meni je automatik samo za invalide(i kola i motori).A ovo kroz guzve takodje bolji manual al da ne duzim...
 
Motore sam vozio do skoro i imao sam ih 10-ak,uglavnom strance i malo jace kubikaze.Pa svo to uzivanje sto govoris je mnogo bolje kod manuelnog menjaca, npr punis u 3 pa skratis pre krivine u 2 i na izlazu mu zabodes gas u 10 hiljada obrtaja pa opet u 3 itd.Znaci sa automatikom to zadovoljstvo i taj adrenalin ne moze da se dozivi.Po meni je automatik samo za invalide(i kola i motori).A ovo kroz guzve takodje bolji manual al da ne duzim...

e taj uzitak volim i ja
 
Znam da su slabe kubikaze a pogotovu automatici neisplativi i da to nije ONO PRAVO ali moram da vozim automatika od 125 cc da bi za koju godinu mogao da dam mladjem burazeru...a sto se tice sledece godine mocicu da vozim bilo koje kubikaze sa L tablicom (tada cu biti punoletan)...na svu srecu cu moci da polazem po starom zakonu :D
 
Poslednja izmena:
A ovo kroz guzve takodje bolji manual al da ne duzim...
mozda motor ali nikako ne auto ...
znachi kreni stani ono na semaforu ili kad je guzva pa ide 1m ili pola metra ili 2m ako mash sretje kod mene na automatiku se svede na to da malo popustim kochnicu i on sam krene ...
ko god je vozio od drugara automatik svi su odushevljeni ...laganica... stiskash papuchicu i on ide... i hefta ti se da li je ravno, uzbrdica, nizbrdica ili neki offroad put ... :) ...
... dodushe ja sam pobornik prevoza od tachke A do tachke B ... neko voli da mu zvechi sve i da mu se čuje makina itd...:)
 
Kupi neki kineski od 125 ccm sa manuelnim mjenjacem,uci se na njemu oni nisu skupi jeftini su a i burazer ti se moze na njemu kasnije uciti, tipa yamasaki i lbc,nis brzi ali sluze svrsii opet se mozes navozati da se dobro ispraksas jer kasnije ce ti biti lakse kad uzmes neki veci...Svi smo pocinjali sa malim motoricima pa kasnije prelazili na vece,ako najases kao sto drugi kazu na neki veci odma ima da te sabiru po putu. :)

A ako oces skuter aprillia ti je najbolja,bar po mom misljenju i jedna serija honde od 125 ccm al ne znam koja,al je brijala ludoooo,drug je ima,mogla na zadnji bez problema,malo je dizajnom bio poruzan al isao ko lud ;)
 

Back
Top