mrsava kuca,ako neko moze...

mina21bg

Aktivan član
Poruka
1.778
pojavila se odjednom.izgladnela i mrsava.kolko tolko joj dajem da jede.i pije vodu.sva je nekako tuzna i n eprogovara.seta,legne,pije i mnogo jede.nemam vise sta da joj dam.ja boh je sterilisala kad s emalo ugoji
da li neko mozda moze na par nedelja da kucu cuva i podgoji?

 
Mozda nije lose da navedes koji deo grada je u pitanju. Neko bi, ako je blizu njega i ako moze i hoce, mogao da brine o njoj dok ne dobije koje kilce i bude spremna za sterilizaciju. Jos bolje bi bilo ako ima zainteresovanih sa prostorom za njen privremen smestaj, naravno.

Vidi se i sa fotki (narocito druge) da je dosta mrsava.
 
evo ovako.kuca je kod mene u kraju,naravno.ovde nema nikog sem mene da je nahrani.
al aj sad to na stranu.
ona ustane seta malo u krug i legne i tako po ceo dan.cep akesu bukvalno kad joj donesem hranu.
iz vagine joj ne curi.nego bukvalno kaplje i to bas mnogo zute boje..razvlaci se ,gusto.
ne znam sta da joj radim...zato sam rekla milici da napise ,da vidi da li neko moze da pomogne
 
evo ovako.kuca je kod mene u kraju,naravno.ovde nema nikog sem mene da je nahrani.
al aj sad to na stranu.
ona ustane seta malo u krug i legne i tako po ceo dan.cep akesu bukvalno kad joj donesem hranu.
iz vagine joj ne curi.nego bukvalno kaplje i to bas mnogo zute boje..razvlaci se ,gusto.
ne znam sta da joj radim...zato sam rekla milici da napise ,da vidi da li neko moze da pomogne

Pa to je upala materice, treba hitno da se operise. Strasno.
 
jooj na to sam i ja pomislila.al se sve nadala da gresim..ja cu da se ubijem.evo vec nedelju dana je takva..
ja ne znam sta da joj radim.
eventualno sto mogu je da j evodim sutra kod veta da potvrdi i kaze sta je i da mu za pregled ostanem duzna a za ostalo.ne znam sta cu..
 
Piometra(ako je akutna),operise se i u takvom stanju,jer je direktna opasnost po zivot psa(narocito ako predje iz otvorenog oblika u zatvoreni oblik).Laicki,kod svake kuje bih prvo posumnjao na piometru.Ne bi bilo lose dok se ne organizujes da pitas veta nekog telefonom koji oralni antibiotici pokrivaju infekcije genitalnog trakta kod pasa (dovicin na primer,orvagil,bactrim,ali nikako ne sledi ovaj spisak,nije savet jer nisam siguran,samo nagadjam).Pozovi i pitaj,dace ti savet,bolje ista nego nista,da ne ceka skroz ,,nepokrivena" bilo kakvom terapijom.
 
sad sam se cula sa veterinarom.
kaze da su mozda u pitanju sti da prezivi.hitno moram da je vodim.moze li neko sad odmah da me vozi??
rekao je da ima sanse i da ne prezivi jer se ne zna koliko dugo ima piometru i da li je pocel asepsa..pogotovo sto je mnogo mrsava
 
Da i ja kažem nešto, koliko ja znam ne oprišu se nikakve stvari pod upalom. Pre toga ide tretman antibioticima.

Operiše se, i to hitno!

Piometra(ako je akutna),operise se i u takvom stanju,jer je direktna opasnost po zivot psa(narocito ako predje iz otvorenog oblika u zatvoreni oblik).Laicki,kod svake kuje bih prvo posumnjao na piometru.Ne bi bilo lose dok se ne organizujes da pitas veta nekog telefonom koji oralni antibiotici pokrivaju infekcije genitalnog trakta kod pasa (dovicin na primer,orvagil,bactrim,ali nikako ne sledi ovaj spisak,nije savet jer nisam siguran,samo nagadjam).Pozovi i pitaj,dace ti savet,bolje ista nego nista,da ne ceka skroz ,,nepokrivena" bilo kakvom terapijom.

Da, efikasan je ali kod blažih infekcija. Ovakve infekcije se posle operacije tretiraju cefalosporinima, kuje su sklone hiper- (ili u kasnijim fazama hipo-) termiji i post-op nešto duži.
 
na ulici
danas ide na operaciju,a mozda i ne ode,ako se ne nadje neko da je pricuva
radi se o tome da moze da se desi da je psi iz mininog kraja napadnu kada osete da sa njom nesto nije ok(vec se jednom desilo) i zato ne sme posle operacije da bude na ulici
 
za par sati bi trebalo da imam prevoz da krenemo.
uradicu sve!!ali posle toga je ostavljam na ulici gde je i bila,ako neko slucajno moze da je cuva..javite.drzite palceve.jer ni vet ne zna kolko dugo ima to i dal je dobil asepsu.
rekao mi je da se spremim i na najgore.rekao je da je spasavao takve slucajeve ali nisu bili poodmakli.kad je vidi znace.
jedini spas i mogucnost je operacija.
 

Back
Top