Linux (pitanja, odgovori, diskusija)

Solus je napustio glavni developer, ostalo je par likova koji to odrzavaju, pitanje je kakva je buducnost toga...
Због таквих дешавања када су у питању лични пројекти сам и одлучио да користим Дебиан као један од озбиљних пројеката који је већ показао и доказао своју издржљивост без обзира на кадровске промене ...
 
imam više pitanja
1 Kako laptop sa novim Ubuntuom da ubacim u domen koji radi pod windows kontrolerom i sa windows servera da kopiram fajlove preko ubuntua na externi disk?
Treba mi jer imam problem sa dužinom putanja u windowsu pa kopiranje datoteka dužih putanja od 260 karaktera se ne izvršava unutar windowsa.
2. Da li postoji neki fajl menadžer u linuxu gde lepo kucanjem u adressnom baru se može doći do određene datoteke na windows serveru?
 
Izasao Ubuntu 19.04 ;)


Vec neko vreme ne mogu da koristim kao pre ubuntu na kompu , tj da ga podigne sa USB-a .

Kako ubacim da butuje sa usb-a , krene ucitava fajlove i kada treba da prikaze gui on ugasi monitor.

Nomodset ne pomaze , probao sam.

Nesto se desilo kada sam menjao grafu , pre sam opusteno dizao svaki lunux sa usb-a opusteno.

Help. :confused:
 
Izasao Ubuntu 19.04 ;)
Vec neko vreme ne mogu da koristim kao pre ubuntu na kompu , tj da ga podigne sa USB-a .
Kako ubacim da butuje sa usb-a , krene ucitava fajlove i kada treba da prikaze gui on ugasi monitor.
Nomodset ne pomaze , probao sam.
Nesto se desilo kada sam menjao grafu , pre sam opusteno dizao svaki lunux sa usb-a opusteno.
Help. :confused:
Провери како стојиш са подешавањем "секјурити бута"... Нисам скоро испрбавао Убунту па нисам сигуран каквих има грешака у новијим верзијама..
 
Ma i to sa probao i sa i bez i nista ... isto ...

Уме у Убунту да буде неких грешака при изласку нове верзије, сачекај једно месец дана док се испеглају...

Сад тех погледах, Убунту 19.04 још увек није доступан као стабилно издање.

Сачекај док изађе стабино изадање па тек онда пробај или пробај преко неке од виртуелних машина...
 
Poslednja izmena:
Ma nije to . probao sam u zadnjih mesec dana gotovo sve od 17.04 tj sve sto sam i koristio do sada i nece.
Tacno zbog grafe blokira , ne baca sliku...
Да ли на том рачунару има инсталиран неки други оперативни систем и да ли све ради како треба ?

Да ли си пробао да при подизању система уђеш у терминал и тако подигнеш систем па тек онда да пробаш са графичким окружењем?
 
Да ли на том рачунару има инсталиран неки други оперативни систем и да ли све ради како треба ?

Да ли си пробао да при подизању система уђеш у терминал и тако подигнеш систем па тек онда да пробаш са графичким окружењем?

Ima w10 ali radilo je i pre i dual boot-u sasvim ok.

Ne mogu nicemu da pristupim pa ni terminalu.

Ovako bukvvalno isto samo nije laptop u pitanju.


nomodset ne pomaze ,. probao sam.

boot preko uefi i legacy daje iste rezultate ...

- - - - - - - - - -

Koja ti je graficka,ako se moze znati?

AMD RX470 , isto mi se desava i na drugom kompu na R9 380 dok ranije na slabijoj 7850 sve je radilo super a svi su bacali i sada bacaju sliku preko DVI.

Negde sam citao da ume ubuntu da zeza sa dvi prenosom pa zato nema slike ... e sad dal je to ...
 
Poslednja izmena:
Ima w10 ali radilo je i pre i dual boot-u sasvim ok.

Ne mogu nicemu da pristupim pa ni terminalu.

Ovako bukvvalno isto samo nije laptop u pitanju.


nomodset ne pomaze ,. probao sam.

boot preko uefi i legacy daje iste rezultate ...

- - - - - - - - - -



AMD RX470 , isto mi se desava i na drugom kompu na R9 380 dok ranije na slabijoj 7850 sve je radilo super a svi su bacali i sada bacaju sliku preko DVI.

Negde sam citao da ume ubuntu da zeza sa dvi prenosom pa zato nema slike ... e sad dal je to ...

Ne verujem da je to to.Izgleda da si izgubio boot.Koristim pored Win.7 i Win.8.1 Ubuntu od 14.04,a sada se javljam sa Ubuntu 18.04 i nemam tih problema.Mozda je razlika sto ova 3 OS se nalaze svaki na posebnom HDD-u
 

Back
Top