Ko ovde zaista zivi zivot?

uvažene dame i gospodo

moracemo da redefinišemo konstante. Od vecheras, tachnije od 3 časa i 12 minuta ujutro, nema više semafora. Znam šta mislite, ali šta je tu je. Što ste se bečili u onu plastičnu spravu, bečili ste se.
 
...ja sam temu postavio kao sasvim jednostavno pitanje..

ali ima dvojaku prirodu..prvo hocu da ustanovim koliko je ljudi ovde zapravo svesno pravog problema..bezivotnosti


I jeste dvojaka...moze da se govori o virtuelnom zivotu (relevantno tome i broju postova, premda nije pravo merilo ali naginje tome) ili o realnom, prozetom potrebom da se vise dozivi, oseti, iskusi, opredmeti. Moze biti da je nekom virtuelno sasvim dovoljno da potisne svu bezivotnost i ispraznost koju mu namece njegova realnost, da se nedodirljivim izgradjuje i razgradjuje, postaje ono sto nije ili potiskuje ono sto jeste...i to ga ucini zivim.
Sta jos znaci da neko zivi zivot a da ga ne optereti problem bezivotnosti? Izlasci i provod, nespavanje i aktivnost, porodica i drustvo, stvaranje i rezultati, planovi i ambicija...Samo bih to poistovetila sa nekim ciljem i trudom da se on ostvari, bilo kakvim... da ne znaci gledanje u plafon i cekanje. Zivim zivot. A ti?
 
Virtulan zivot, kada je razmena informacija, u pitanju je velicanstven . Nasi stari o ovome mogli su samo da sanjaju, a ako svet prezivi, ovakav virtuelni zivot preci ce na mnogo visi nivo gde realnost i virtulenost nece imati mnogo razlike. Internet projekti tipa Second life ili There jesu prapocetak toga.

Ali danas ako neko dodje na ovaj forum sledeci impulse svoje individualne volje koji pokrecu vecinu ljudi a ti impulsi zahtevaju materiju a ne razmenu reci u vidu poruka , koje opet predstavljajuu samo necije misli. Dakle ako neko zeli nesto realno i opipljivo nece mnogo postici ovde i normalno je da ce biti frustiran "izgubljenim" vremenom.

Medjutim kome je cilj razmena informacija, iskustva, znanja ( a od znanja na ovom svetu nema niceg vrednijeg) taj ovaj virtuelan zivot svakako moze ceniti, pa mu se i diviti, jer nam on omogucuje komunikaciju na koju smo se svi vec privikli i ne primecujuci koliko je ona u stvari čudesna.
 
Mislim da shvatam o čemu je reč,ali vaši prvi postovi veze nemaju sa suštinom...Mislim da treba naći sredinu...Ima onih koji smatraju da je ''imati život'' živeti od 00.00 do 04.00 ili čak 05.00 i posle spavati do 15.00...Tu nema mesta nikakvom obrazovanju,zanimanju za neke kulturne stvari ili nešto slično već je cilj provod sa ili bez sexualnog užitka...A druga krajnost mu dođe nešto kao Geteov Faust,čovek koji se samo obrazuje,duhovno uzvišava,ali zato je pitanje dali sme da kroči na ulicu...Obe grupe su manje-više nesposobne za realan život.Prva zato nisu stekle radnu naviku,disciplinu,pamet,poslovnu oštroumnost...A druga možda čak i više ima negativnih crta jer prva grupa može naći nekog ko će da ih izdržava,a oni nastaviti po starom,a druga grupa ni to...Zato uvek važi ono- Zlatna sredina...
 
pa temu sam pokreno iz stanja konfuzije sa namerom dobijanja cistije i jasnije slike ..
s druge strane..ako ja postavim temu..obrazlozim nametnem logicke zakljucke..tu nema mesta nikakvom dijalogu korisnika vec iskljucivo ostaje mesto samo za odobravanje i neodobravanje..tj pohvalu i kritiku..

pitanje je sasvim na mestu s obzirom gde zivimo u kakvom vremenu..i u kakvim situacijama..pri tome nisam nameravao da jasno razgranicim pojmove virtuelni i stvarni svet jer sa odredjene tacke gledista svaka misao ideja ispada plod maste ..mozdanih procesa i podjednako je imaginarna/virtuelna i stvarna..
uostalom i svaka rec napisana na forumu je stvarna i pisao ju je neki covek ili neka zena
osnovan svrha foruma i jeste razmena informacija i iskustvava ali su ljud definitivno pronasli i nove nacine da upotrebe forum.
 

Back
Top