Razlozi?

Istinska potreba za Bogom...strah zbog spoznaje svoje gresnosti pred Bogom....Radost zbog spoznaje da Bog nije "digao ruke" od nas jer nam je dao svoga Sina kao Put da mozemo da mu se vratimo...mucnina od lupetanja mnogih samozvanih "bozanstava" kojih danas ima previse i u raznim oblicima...spoznaja sopstvene slabosti u pokusaju ciscenja sebe od grehova u koje sam zagnjuren i konstantno ponovo padanje na dno......strah od vecnih muka ako na zemlji ne okajam grehove....mnoooogooooo je razloga.....jedan je razlog......a za ateiste sumnjam da mogu da ti odgovore bilo sta smisleno...jer po logici stvari oni ne bi ni trebali da budu na pdf. religija..zar ne?;)
 
da li je to zaista tako ili su neki rekli i napisali da je tako i bezuslovno im se veruje jer je navodno greh sumnjati u njihove reci i verodostojnost njihovog svedocenja?
 
pa i jevandjelja su pisali ljudi..koliko mi mozemo da budemo uvereni u pozudanost njihovog svedocenja?

mi nismo ziveli u hristovo vreme i ne znamo sta je hrist govorio i sta je poducavao..

pa nisi bio za mnoge stvari tu na ovom svetu pa verujes da su se dogodile....a u Hrista nisi ni probao da iskreno poverujes...nego jos pitas :"kako MI mozemo da poverujemo"?hiljade istinskih Hriscana su ziveli pre tebe verujuci u Hrista i ostavivsi mnoga cuda kao dokaz onoga u sta ti sumnjas....po toj istoj Bibliji u koju sumnjas i istinitost onoga sto u njoj pishe...Da stvarno zelis da dodjes do odgovora na tvoje"pitanje" vec bi dosao....ali ti bi radije da ":think:sumnjas"...ne brini se ti mnogo kako cemo "mi" vec se zabrini za tvoj licni odgovor koji ces morati dati pred Bogom...naravno,AKO je istina ono sto uce Sveti Oci i Sveto Pismo....;)
 
s druge strane milioni hriscana su ziveli pre mene i cinili svakojaka zverstva drugim ljudima..

vera? a gde je tu znanje?

mozda su se nazivali hriscanima ali to svakako nisu bili....ja eto ne vide da u Svetom Pismu pise: cinite zverstva ili nesto slicno......to je rezultat poluvere,neiskrene vere..................koje znanje?o cemu?sve sto ti treba dobices od Hrista,svo potrebno znanje....ali postani iskreni Hriscanin pre toga...
 
koji su vasi razlozi pa ste religiozni ili pak koji su vazi razlozi pa niste religiozni ili ateisti?

Разлози су једноставни.
Зашто је вентилатор прикључен на извор електричне енергије?Да би могао да ради.
Зашто је потребно да човек буде прикључен на извор живота(Бога)?Да би могао да живи у вечности,јер у супротном проћи ће као вентилатор кад се искључи са извора ел.енергије.
 
s druge strane milioni hriscana su ziveli pre mene i cinili svakojaka zverstva drugim ljudima..

vera? a gde je tu znanje?

bas bih voleo da vidim sta ti znas.
s druge strane nikad se nije ratovalo i ubijalo radi vere vec radi interesa, a manipulacija uvek postoji.
sta da kazemo za period recimo komunizma, gde je tu bio bog i religijske vodje, dakle, mani se ti otrova da se od svake teme napada hriscanstvo. postavio si pitanje kakav razlog postoji da se veruje ili ne i ostavi se prljave propagande i drzi se teme koju si sam otvorio.
 
Interesantno pitanje....ali nikako da nadjem odgovor. Bilo je to pre nekih 15 godina. Odveli mene roditelji u crkvu da me krste...i sve je tu pocelo. Rekoh, sad kad sam vec krsten, valjda treba i da znam nesto o tome...i tako sam poceo da citam Bibliju, Puno toga lepog sam procitao tamo mada me nikako nisu ispunjavala ta naklapanja (verovatno zato sto sam prakticna osoba, ne mogu u nesto da verujem nego sve volim da znam, da osetim). I tako ja prestao to da citam. Proslo je neko krace vreme i jednog dana moja majka za rodjendan dobije jednu religiozno-filozofsku knjigu na poklon pod nazivom "Svaki korak je mir". Meni je bilo izuzetno dosadno pa sam otvorio tu knjigu i procitao. Prvi put me je do kraja ispunila knjiga koja za svoju tematiku ima religiju. I tako sam ja poceo da iznalazim slicne knjige, pronasao Istinu u njima iiiii.........eto mene. Lepo je znati istinu onoga sto se desava oko tebe jer lakse prolazis kroz zivot....manje stresa, veca koncentracija, maksimalna radost, more ljubavi....valjda je to moj razlog.
 
Разлози су једноставни.
Зашто је вентилатор прикључен на извор електричне енергије?Да би могао да ради.
Зашто је потребно да човек буде прикључен на извор живота(Бога)?Да би могао да живи у вечности,јер у супротном проћи ће као вентилатор кад се искључи са извора ел.енергије.

Ovo je verovatno potreban i dovoljan razlog za osobe koje bi želele da budu ventilator.
Recimo za Peru.
 
mozda su se nazivali hriscanima ali to svakako nisu bili....ja eto ne vide da u Svetom Pismu pise: cinite zverstva ili nesto slicno......to je rezultat poluvere,neiskrene vere..................koje znanje?o cemu?sve sto ti treba dobices od Hrista,svo potrebno znanje....ali postani iskreni Hriscanin pre toga...
nigde nista direktno ni ne pise..medjutim ti jos nisi odgovorio na uvodno pitanje koje je zaista jednostavno..ako cemo oko propagnade sta ti radis? nisu li tvoje reci crkvena propaganda..kako mozes da znas da sve to sto si procitao u svetom pismu nije cista propaganda?:think:
 
bas bih voleo da vidim sta ti znas.
s druge strane nikad se nije ratovalo i ubijalo radi vere vec radi interesa, a manipulacija uvek postoji.
sta da kazemo za period recimo komunizma, gde je tu bio bog i religijske vodje, dakle, mani se ti otrova da se od svake teme napada hriscanstvo. postavio si pitanje kakav razlog postoji da se veruje ili ne i ostavi se prljave propagande i drzi se teme koju si sam otvorio.
i sirenje "prave" vere je takodje interes..nije isto imati 1 milion ljudi koji daju dobrotvorne priloge i 2 miliona ljudi koji daju dobrotvorne priloge..
s druge strane vidim gomilu svestenih lica koja imaju bolje kuce i imanja od mnogih gazda..

a cini mi se da su ateisti manje agresivni u svojim nastupima od religioznih..

a sta ja znam? pa znam da bog postoji ali nema blage veze ni sa jednom religijom..;)
 

Back
Top