БЕОГРАД ИМА АЛБАНСКУ И ХРВАТСКУ УЛИЦУ,А НЕМА СРПСКУ,ДА ЛИ ТО ТРЕБА ПРОМЕНИТИ?

Pogledaj rezultate ankete: БЕОГРАД ИМА АЛБАНСКУ И ХРВАТСКУ УЛИЦУ,А НЕМА СРПСКУ,ДА ЛИ ТО ТРЕБА ПРОМЕНИТИ?

Glasova
18. Ne možete glasati na ovu anketu
  • Да

13 72,22%
  • Не

5 27,78%
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 26

Tema: БЕОГРАД ИМА АЛБАНСКУ И ХРВАТСКУ УЛИЦУ,А НЕМА СРПСКУ,ДА ЛИ ТО ТРЕБА ПРОМЕНИТИ?

Obećava Терминатор (avatar)
    Učlanjen
    04.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Podrazumevano БЕОГРАД ИМА АЛБАНСКУ И ХРВАТСКУ УЛИЦУ,А НЕМА СРПСКУ,ДА ЛИ ТО ТРЕБА ПРОМЕНИТИ?

У Београду постоје две улице чији називи вређају велики број Београђана,поготово после ближих историјских догађаја,албанска и хрватска,а уједно не постоји српска улица,да ли то треба променити?

Veoma poznat R.Žiskar (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    233

Podrazumevano Re: БЕОГРАД ИМА АЛБАНСКУ И ХРВАТСКУ УЛИЦУ,А НЕМА СРПСКУ,ДА ЛИ ТО ТРЕБА ПРОМЕНИТИ?

Vreme .. sad!

Primećen član mspopovic (avatar)
    Učlanjen
    17.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Podrazumevano Re: БЕОГРАД ИМА АЛБАНСКУ И ХРВАТСКУ УЛИЦУ,А НЕМА СРПСКУ,ДА ЛИ ТО ТРЕБА ПРОМЕНИТИ?

Ima i Zagrebačku, i Augusta Šenoe i Tina Ujevića i ...

Istorija ne počinje od nas, i ne završava se sa nama, pa zato mislim da ne treba menjati. Albanska nije ni data zbog ljubavi prema albancima, nego zna se zašto ... Hrvate volim i poštujem - isto kao oni mene, ali mi ne smeta ime, kod njih su i putokazi bili promenjeni - umesto Beograd pisalo je Lipovac! A naša čuvena književnica kad je bila predsednica komisije za nazive ulica, progurala je da jedna od ulica dobije ime njenog oca - koji je bio ministar u Nedićevoj vladi. Mi treba da dajemo imena onim ulicama koje smo mi napravili, a ono što smo nasledili trebalo bi da zadržimo.
    Zbog toga, ne mogu da glasam ni za ni protiv, ali mislim da treba jedna ulica da se zove Srpska, kao što mislim da i Kraljica Draga treba da ima svoju ulicu.

Za ovo što sam podvukao (naknadno), izgleda sam ogrešio dušu... Izgleda da joj nije uspelo ...
    Poslednji put ažurirao/la mspopovic : 16.05.2009. u 15:56
    Pobrini se za buve, slonovi će se pobrinuti sami za sebe..

Učlanjen
    04.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Ne znam prijatelju moj,ali treba da se izjasne i oni koji su propatili i izgubili sve u zivotu zbog Hrvatske i Albanije,a ogroman ih je broj...

Hajde neka se nadje jedan ucesnik foruma koji ce argumentovano da dokaze da smo nekada u istoriji imali bilo kakvu korist od Hrvatske i Albanije,samo stetu,da ne pominjem detalje iz Jasenovca nije mesto tome na ovom podforumu!!! Cemu onda pocast dodele imena ulicama?

Nikada nije trebalo dodeliti ta imena nekim ulicama u Beogradu,to je uradjeno politicki i ako nesto treba ispraviti,onda je to to...

Nisam za promenu imena svakoj ulici koja ima veze,indirektne ili direktne sa tim drzavama,naravno da zasluzni ljudi iz tih zemalja treba da zadrze svoje mesto u nasoj istoriju!

Treba dodeljivati imena ulicama koja ce biti istorijski dokazana da ne bi bila menjana,ma koja grupa ljudi da dodje na vlast...

Evo jednog pozitivnog primera,Ulica Vuka Karadzica nema potrebe da ikada bude preimenovana,jer je Vuk karadzic za svaku vlast Vuk Karadzic!

Evo jednog negativnog primera,Bulevar AVNOJ-a je nazvan tako u doba komunista,a onda su dosli drugi na vlast i dodelili ime Bulevar dr.Zorana Djindjica...Ako i kada dodju treci na vlast,prvo sto ce uraditi je promena naziva te ulice,ili bulevara,zivi bili pa videli...
    Poslednji put ažurirao/la Терминатор : 16.05.2009. u 16:56

Elita cleaner (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    282

Koliko znam [taksista sam] u Kotezu postoji Srpska ulica. Jedino ako nije promenjeno ime
    Ja sam ateista, porodičan čovek, otac dvoje dece. Nemam potrebu za verom, ne osećam se hendikepirano ili ugroženo zato što ne verujem.
    Živi sam dokaz da se bez vere može lepo živeti)

Primećen član mspopovic (avatar)
    Učlanjen
    17.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Terminatore, ne želim raspravu po ovom pitanju. Svaki beograđanin, bilo da se ovde rodio, ili se u njega popeo (uz Balkansku) ima pravo na svoje mišljenje, simpatije pa i animozitete. Parafraziraću nekog, ko je očigledno bio nečija žrtva: " Ne smeta mi šta su mi radili, samo da nisam postao kao oni..."
    Pobrini se za buve, slonovi će se pobrinuti sami za sebe..

Učlanjen
    04.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Slazem se...
    Борио сам се и борићу се увек за нашу Србију...

Učlanjen
    04.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Citat Original postavio jerotije Pogledaj poruku
    Koliko znam [taksista sam] u Kotezu postoji Srpska ulica. Jedino ako nije promenjeno ime
    U Kotezu postoji ulica imenom "Hrvatska" i dan danas je zvanicno takav naziv! Gradjani iz te ulice su samoinicijativno 90-tih skinuli tablu sa natpisom "Hrvatska" i okacili "Srpska",koliko sam upucen to im zvanicno niko nije odobrio...
    Gospodine "jerotije",mozda vi mozete da proverite na GPS uredjaju,ako ga posedujete,ili kod nekog kolege...Pozdrav

Početnik Српски Ветеран (avatar)
    Učlanjen
    14.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Naravno da to treba menjati!!! Nema srpske porodice koja nije izgubila nekog u Jasenovcu! Samo budale mogu da daju imena ulicama Hrvatska i Albanija!
    Sto se tice Srpske ulice,mislio sam da postoji,ali ako ne postoji,naravno da treba neku lepu ulicu treba tako nazvati!
    Браћо Срби помозимо Русији да нам помогне...

Elita cleaner (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    282

Gospodine "jerotije",mozda vi mozete da proverite na GPS uredjaju,ako ga posedujete,ili kod nekog kolege...
    Proverio sam i nema na GPS-u ali pouzdano znam da postoji i da se nalazi negde desno kod okretnice autobusa desno pa desno [mislim].
    Ne znam dali je promenjeno ime i koje je pre a koje je sad ali znam da stranke kad zovu taksi zovu iz Srpske ulice.
    Nisam pogledao knjigu plan grada [Rapajic] ali javicu. Mrzi me da sad idem u auto.

Pozdrav
    Ja sam ateista, porodičan čovek, otac dvoje dece. Nemam potrebu za verom, ne osećam se hendikepirano ili ugroženo zato što ne verujem.

Veoma poznat
    Učlanjen
    18.05.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Učlanjen
    04.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Citat Original postavio jerotije Pogledaj poruku
    Proverio sam i nema na GPS-u ali pouzdano znam da postoji i da se nalazi negde desno kod okretnice autobusa desno pa desno [mislim].
    Ne znam dali je promenjeno ime i koje je pre a koje je sad ali znam da stranke kad zovu taksi zovu iz Srpske ulice.
    Nisam pogledao knjigu plan grada [Rapajic] ali javicu. Mrzi me da sad idem u auto.

Pozdrav
    Naravno da dobijate pozive iz Srpske ulice,ko bi normalan u Srbiji pristao da mu se ulica zove Hrvatska,ali opet kazem da to zvanicno nije promenjeno...Objasnio sam detaljno iznad u postu,pozdrav.

Buduća legenda причалица (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    2721

mislim da preterujete. beograd je srpska metropola, a davanjem nekoj ulici ime ''srpska'' je baš bezveze...bila bi to očigledna srpska iskompleksiranost.
    сећање на тебе ме кошта као петра кајгана

Učlanjen
    04.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Citat Original postavio pričalica Pogledaj poruku
    ...bila bi to očigledna srpska iskompleksiranost.
    Srbija je postojala,postoji i postojace,kakve to veze ima sa kompleksima?

Elita cleaner (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    282

Srbija je postojala,postoji i postojace
    I postojace kada svi ostali prestanu da postoje

Poznat Truman (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    200

glupost, zašto bi bila srpska ulica u beogradu kad se podrazumeva da tu žive Srbi...Nisam čuo da u Berlinu ima nemačka ulica. Ajmo malo tolerancije...
    "Ne postoji stvaranje ni razaranje Ni sudbina ni slobodna volja; Ni staza ni postignuće; Ovo je konačna istina."
    Šri Ramana Maharši

Učlanjen
    04.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Citat Original postavio Truman Pogledaj poruku
    Ajmo malo tolerancije...
    Mislis nije tolerancija zato sto ce neka ulica da se zove "Srpska",a koga mi u tom slucaju ne tolerisemo?

Pazi,u Parizu postoji Ajfelov toranj,a nisam cuo da postoji u Beogradu...Pa kakva su to poredjenja?!

Veoma poznat
    Učlanjen
    18.05.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

http://www.srba.ws/quiz-display.php?quizid=3

meni 20 %...kapiram da ce ovaj robokap da bude 100% i da se upise

Učlanjen
    04.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

...tset midar ad ebertop amen,% 001 mas aj otaB

Veoma poznat
    Učlanjen
    18.05.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Терминатор Pogledaj poruku
    ...tset midar ad ebertop amen,% 001 mas aj otaB
    jel imas i atest?

nego...ima neki feg nicpor..Robokak

Buduća legenda причалица (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    2721

Mislis nije tolerancija zato sto ce neka ulica da se zove "Srpska",a koga mi u tom slucaju ne tolerisemo?

Pazi,u Parizu postoji Ajfelov toranj,a nisam cuo da postoji u Beogradu...Pa kakva su to poredjenja?!
    pa imamo avalski toranj, šta hoćeš....čisto srpski, izgrađen od naših para, po drugi put...
    samo kažem da je bezveze da se u srpskoj prestonica neka ulica zove ''srpska'', to bi bio baš pleonazam....
    сећање на тебе ме кошта као петра кајгана

Učlanjen
    04.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Pa nije pleonazam,ako u Beogradu postoji "Beogradska",onda moze u glavnom gradu Srbije da se da ime jednoj ulici "Srpska"...
    Prijatelji da pojasnim nesto,ne zive Srbi samo u Beogradu! Srbi zive po celom svetu,pa tako postoji i entitet koji se zove Republika srpska...Davanjem imena jednoj od ulica "Srpska",odnosilo bi se na sve Srbe u svetu...

Domaćin Mr.Shishmish (avatar)
    Učlanjen
    06.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    89

treba staviti i terminatorovu ulicu !!!
    odlzim u ludilo sada i odmah

Učlanjen
    04.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Hvala ti,ali pravi terminator je senator Kalifornije,to je i previse za njega...

Veoma poznat
    Učlanjen
    18.05.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Hvala ti,ali pravi terminator je senator Kalifornije,to je i previse za njega...
    ovaj...mislis na Arnolda,on je samo glumio terminatora u istoimenom filmu..ne rise da si mislio da je on zaista "terminator"?

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •