Danas ugovor o “Južnom toku“

Lacibg

Buduća legenda
Poruka
26.498
15. maj 2009. | 01:05 | Izvor: B92 Beograd -- Ugovor o izgradnju gasovoda “Južni tok“ danas će biti potpisan u ruskom letovalištu Soči.

21918601149c8960931e54267022345_extreme.jpg
(Beta) U ime Srbije potpis na taj dokuemnt staviće direktor “Srbijagasa“ Dušan Bajatović, a skupu u okviru kojeg će biti potpisan i aneks sporazuma između gasnih kompanija Italije i Rusije prisustvovaće premijeri tih zemalja Silvio Berluskoni i Vladimir Putin. Ruska kompanija “Gasprom“ potpisaće sporazum sa nacionalnim kompanijama Srbije, Bugarske, Italije i Grčke.


http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=05&dd=15&nav_category=9&nav_id=360684
 
I sta je Gazprom dogovorio sa Enijem? Bilo je nekih razmirica oko toga da Eni dobije pravo da on prodaje derivate tranzitnim zemljama, dok je Gazprom to odbijao.
Drugo da li su se zemlje dogovorile oko deobe dobiti. Iskreno ovaj paraf ne mora da znaci mnogo, bez razjasnjenja nekih detalja.
 
Sta li ce sad Mijat Lakicevic i ostala rusofobska Blic banda da smisle?
moram da priznam da je Blic odlican u zadnje vreme , ranije ga nisam nikad citao jer je bio previse tabloidan , a u poslednje 2,3 godine je bio stranacki pamflet DSa ,al u poslednje vreme su odlicni , poceli su da pljuju i Botu i Djilasa , a jos predstavljaju pravo osvezenje u vreme opstenarodnog i opstedrzavnog analnog prodora u rusku bulju ,koji je na delu ovde vec dve godine u vecini medija .
mislim nebi ni sada davao pare za njega al je pravo osvezenje videti da karaju domaci rusofilski sljam koji se u poslednje vreme uskopizdio ko da je 46. yebote :eek:,a vise kamentih ostrva za otreznjenje nema :sad2: tako da ce ovi ostati nezaleceni :sad2::mrgreen:
 
moram da priznam da je Blic odlican u zadnje vreme , ranije ga nisam nikad citao jer je bio previse tabloidan , a u poslednje 2,3 godine je bio stranacki pamflet DSa ,al u poslednje vreme su odlicni , poceli su da pljuju i Botu i Djilasa , a jos predstavljaju pravo osvezenje u vreme opstenarodnog i opstedrzavnog analnog prodora u rusku bulju ,koji je na delu ovde vec dve godine u vecini medija .
mislim nebi ni sada davao pare za njega al je pravo osvezenje videti da karaju domaci rusofilski sljam koji se u poslednje vreme uskopizdio ko da je 46. yebote :eek:,a vise kamentih ostrva za otreznjenje nema :sad2: tako da ce ovi ostati nezaleceni :sad2::mrgreen:

Pa dobro tu su svakako iznad Kurira, apsolutne razlike nisu bitne.:lol:
Oko price o Gaspromu su se zaista izblamirali i pokazali pravo lice. Ogromna kolicina gluposti, nekompetentan pristup temi, raznorazna nagadjanja i pocetnicke greske, moram priznati su kod mene izazvale gadjenej prema ovom listu.
Po meni najvrednije kod tih novina su sportske strane, ostalo nije vredno citanja.
Bolje je kupiti Vreme ili Nin, nego kolicinu politicke doze crpeti iz takvih novina.
 

Back
Top