Terorista OVK: FATMIR LJIMAJ PRETI DA ĆE TUŽITI PRESS!

Dragan_srbcg

Ističe se
Poruka
2.641
Fatmir Ljimaj najavio tužbu protiv Pressa jer smo objavili transkripte koji dokazuju da je za dva miliona dolara kupio slobodu u Hagu. Ljimaj, ipak, priznaje da je američkim advokatima platio 1,5 miliona evra

image.jpg

Ugledni političar... Ljimaj je trenutno ministar u kosovskoj vladi

Bivši komandant OVK i haški optuženik Fatmir Ljimaj preti da će tužiti Press jer smo objavili transkripte njegovih prisluškivanih razgovora, iz kojih se jasno vidi da je on za 2.000.000 dolara kupio oslobađajuću presudu u Hagu. Interesantno je, međutim, da iako tvrdi da transkripti nisu autentični, Ljimaj priznaje da ga je haška sloboda koštala milion i po evra, što je u vreme presude bilo oko dva miliona dolara!
image.jpg


Podsetimo, iz transkripata se vidi da su Ljimajevi američki advokati tražili čak 6,5 miliona dolara kako bi mu izdejstvovali oslobađajuću presudu, da je na kraju plaćeno dva miliona dolara, kao i da su advokati i pre početka suđenja znali šta će pisati u presudi?!

I Srbi bi „kupili" svoje generale

Press je pre dva dana saznao i da je glavni haški tužilac Serž Bramerc u razgovoru sa srpskim državnim vrhom najavio pokretanje istrage protiv naših novina zbog objavljivanja Ljimajevih transkripata, a ta vest potvrđena je preksinoć i austrijskoj televiziji ORF u samom Tribunalu.

Tužbu protiv Pressa Fatmir Ljimaj je najavio u intervjuu za jagodinsku televiziju Palma plus, koji će biti emitovan u subotu.

- Pročitao sam sve napise u beogradskom Pressu i mogu samo da kažem da se radi o čistoj dezinformaciji. Transkripti koji su objavljeni jednostavno nisu tačni. Pa, zar mislite da bi neko vodio takve razgovore iz Haškog tribunala, a da pri tom zna da se svi razgovori snimaju. Neozbiljno je da neko objavi da se u Haškom tribunalu može kupiti bilo ko. Da je to tako, pošto vi u Srbiji imate više para od nas na Kosovu, dali biste milione za vaše generale, a Hrvati bi dali i 40 miliona evra za Gotovinu. Ta priča o 6,5 miliona je igra, koja će koštati samo medij koji je to objavio i srpsku javnost, koja je dezinformisana. Ja jesam svoju odbranu platio milion i po evra. Toliko su me koštali advokati. Oko 200.000 evra sam dobio od Haga, a ostatak para smo skupili na Kosovu - izjavio je Ljimaj.

Transkripti i u Skupštini Srbije!

Poslanički klub Nove Srbije uputio je juče u Skupštini poslaničko pitanje Vladi šta će preduzeti povodom pritisaka kojima je Press izložen od Haškog tribunala.

- Pitali smo ministarku pravde Snežanu Malović i ministra kulture Nebojšu Bradića šta će preduzeti povodom najava Serža Bramerca da će Press odgovarati i biti procesuiran zbog nepoštovanja Haškog tribunala. Radi se o ozbiljnom narušavanju slobode medija u Srbiji. Odgovor moramo dobiti najkasnije za 15 dana - kaže poslanik NS Aleksandra Janković.

On je rekao i da je spreman da da iskaz srpskom Tužilaštvu za ratne zločine, koje je protiv njega pokrenulo istragu.

- Neka dođu kod mene i neka pitaju šta hoće. Taj iskaz ću dati zbog pravde, a ne zbog tužilaštva. Otvorite sve što imate. Ali podsetiću vas, ja sam tri godine bio u pritvoru Haškog tribunala i za to vreme Srbija nije poslala ništa što može da me tereti, a i istraga u Hagu je prevrnula sve, od moje porodice, para, političkih mitinga, pa do angažmana u OVK - rekao je Ljimaj.

Spremni za Ljimaja

U Tužilaštvu za ratne zločine u Beogradu kažu da su spremni da saslušaju Ljimaja.

- Mi smo spremni da izjavu Fatmira Ljimaja uzmemo bilo gde, u skladu sa zakonima Srbije. A što se tiče transkripata, čekamo odgovor iz Haga, pošto smo od Serža Bramerca zatražili istragu o njihovoj autentičnosti - kaže portparol Tužilaštva Bruno Vekarić.

Fatmir Ljimaj je uhapšen u Sloveniji u februaru 2003. godine. U Hagu je bio optužen za ubistvo 22 albanska i srpska civila u logoru „Lapušnik" u proleće i leto 1998. Iako je Tužilaštvo krajem avgusta 2005. zatražilo da Ljimaj bude kažnjen sa 20 godina zatvora, on je u novembru oslobođen! Tužilaštvo za ratne zločine Srbije nedavno je dobilo odobrenje Haškog tribunala da istražuje slučajeve iz predmeta Fatmira Ljimaja, koje Hag nije obradio. Reč je o pet ili šest zločina koji su pomenuti u ovom postupku, ali nisu procesuirani. Jedan od njih su i strašni zločini nad Srbima u Klečki.

‘Moj život je skuplji od šest miliona'

Iz transkripata koje smo objavili vidi se da je značajnu ulogu u oslobaćanju Ljimaja imao i nekadašnji šef UNMIK-a Miahel Štajner.

6. juna 2003. Fatmir Ljimaj razgovara sa bratom Demirom:

Demir: Treba da bude ugovoren sastanak sa Štajnerom (Mihael Štajner, bivši šef UNMIK-a) kako bi se razmotrila neka pitanja... Advokati traže 6,5 miliona dolara... Vlada neće da plati toliko...

Fatmir: Skuplji su moj život i Kosovo od tih 6 miliona dolara! Ima da se plati!

Četiri dana kasnije, 10. juna, Ljimaj je ponovo razgovarao sa bratom Demirom:

Demir: Tvoji advokati su stigli. Dok smo se vozili do hotela, razgovarali smo o mnogim temama... Tvrde da postoji između 80 i 90 odsto šanse da obore optužnicu! Znaju sve šta će da piše... Traže pare, bez para neće da rade...

Fatmir: Koliko traže? Šest miliona?

Demir: Da! Šest i po. U vladi kažu da ne mogu da odvoje toliko...

Fatmir: Kako ne mogu?! Ako ne mogu, ja ću sve javno da ispričam, sve ću da kažem, o svim propustima, to im ti tamo svima kaži... I ugovori sastanak advokata sa Štajnerom, on može sve to da sredi...

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=65197&sectionId=37
 
Tužbu protiv Pressa Fatmir Ljimaj je najavio u intervjuu za jagodinsku televiziju Palma plus, koji će biti emitovan u subotu.

- Pročitao sam sve napise u beogradskom Pressu i mogu samo da kažem da se radi o čistoj dezinformaciji. Transkripti koji su objavljeni jednostavno nisu tačni. Pa, zar mislite da bi neko vodio takve razgovore iz Haškog tribunala, a da pri tom zna da se svi razgovori snimaju. Neozbiljno je da neko objavi da se u Haškom tribunalu može kupiti bilo ko. Da je to tako, pošto vi u Srbiji imate više para od nas na Kosovu, dali biste milione za vaše generale, a Hrvati bi dali i 40 miliona evra za Gotovinu. Ta priča o 6,5 miliona je igra, koja će koštati samo medij koji je to objavio i srpsku javnost, koja je dezinformisana. Ja jesam svoju odbranu platio milion i po evra. Toliko su me koštali advokati. Oko 200.000 evra sam dobio od Haga, a ostatak para smo skupili na Kosovu - izjavio je Ljimaj.
da li je kriv ili ne znam, ali je oslobodjen, to je cinjenica.
ali zamislite kao neutralan citaoc, da ali ovaj boldovan deo ide u prilog njemu ili ne?
 
da li je kriv ili ne znam, ali je oslobodjen, to je cinjenica.
ali zamislite kao neutralan citaoc, da ali ovaj boldovan deo ide u prilog njemu ili ne?

Pa ima logike to sto covek kaze, ali ipak "milioni za srpske generale"... :roll: ... ipak se u Srbiji znaju prioriteti i kome milioni idu....Tadic, Dinkic, Djelic, Jelasic itd. :mrgreen:
Stoka je to od ljudi, zato je drzava posle svakog mandata manja a njihovi inostrani racuni veci. :thumbdown:
...kako stara "poslovica" kaze...od g0vana se pita ne pravi....pa tako ni drzava :evil:
 
Pa ima logike to sto covek kaze, ali ipak "milioni za srpske generale"... :roll: ... ipak se u Srbiji znaju prioriteti i kome milioni idu....Tadic, Dinkic, Djelic, Jelasic itd. :mrgreen:
Stoka je to od ljudi, zato je drzava posle svakog mandata manja a njihovi inostrani racuni veci. :thumbdown:
...kako stara "poslovica" kaze...od g0vana se pita ne pravi....pa tako ni drzava :evil:

ja verujem da je par miliona za vrhnske advokate "sitnica". ipak je tu desetak ili vise osoba, koji rade danonocno za odbranu. sudjenje traje mesecima,ponekad i godinama. pa seselj sigurno placa i vise svoju odbranu, ili milosevic, ali...
 

Back
Top