Detroit - grad duhova

Nisam pogledala clip do kraja,bas mi i dosadilo. A stvarno ne znam zasto si temu nazvao "gradom duhova"??? Poznato je da u Detroitu ima dosta crnih ljudi,a to sto si ti prikazao nisu duhovi niti tamo ne znam ni ja sta ,nego dela crnaca! A ti sad vidi
Mozda nisam u toku,mada trebalo bih jer zivim u Bostonu....tako da ne znam sta da ti kazem!

A neko pomenu Boston i pravni fakultet? Boston je prepun ljudi koji imaju puuuno novca tako da za studente 500eura ili dolara i nije neka cira kojom bi se opterecivali
 
Nisam pogledala clip do kraja,bas mi i dosadilo. A stvarno ne znam zasto si temu nazvao "gradom duhova"??? Poznato je da u Detroitu ima dosta crnih ljudi,a to sto si ti prikazao nisu duhovi niti tamo ne znam ni ja sta ,nego dela crnaca! A ti sad vidi

wtf?? tema je nazvana tako kako je nazvana inspirisana neverovatnim brojem napustenih zgrada i solitera u detroitu
 
amerika je oduvek bila prepuna ekstrema,od tih napustenih gradova,geta i sirotinje do onih gde se razbacuju novcem...posebno gradovi koji su bili povezani sa industrijom koja se posle ugasila ili izgubila na znacaju...nije ko da si nam otkrio toplu vodu...a bilo je toga i na tv...
 
"Из вијести које можемо свакодневно да видимо у медијима, примјећујемо да криза капитализма није само видљива на берзама Wall Streeta или глобалној економској сцени, него и унутар самих људи, изазивајући нешто што заиста можемо назвати „потпуни крај“. Детроит, један од најпознатијих градова аутомобилске индустрије, не одмиче далеко од наведене SF сценографије, претварајући се у напуштен и опустошен град након посљедњег краха аутомобилске индустрије. Као илустрација тој кризи су и затвореници који не желе да наупусте затворе како се не би претворили у бескућнике. Многи који изађу убрзо почине ново кривично дјело како би се вратили у затвор у коме им је обезбијеђена социјална заштита, три оброка, али прије свега смјештај, који им у овом зимском периоду када се температура не пење изнад -10 C, може спасити живот..."

O'đe može da se pročita ... :per:
 
Pogledah taj klip i odjednom mi ta amerika nista nije drugacije izgledala od napustenih gradova posle raspada Sovjetskog Saveza,a eto oni su kao kapitalisti.

Dobro receno .Video sam Bugarsku pre 10 god ,napustene kuce iz klipa kao da su tamo snimljene duz puta..samo mislim da nismo navikli na takve stvari jer se kod nas izdvajalo da zivi i ono sto mozda nije u tom momentu isplativo a kod njih kad je taraba onda je bas taraba kao posle uragana Katrina.
 
amerika je oduvek bila prepuna ekstrema,od tih napustenih gradova,geta i sirotinje do onih gde se razbacuju novcem...posebno gradovi koji su bili povezani sa industrijom koja se posle ugasila ili izgubila na znacaju...nije ko da si nam otkrio toplu vodu...a bilo je toga i na tv...

Ma sta nam naprica.... pa nece bas biti da je ikad ranije u Americi bilo moguce videti ovako devastirane milionske gradove, ne izmisljaj.
 
Evo jos malo Detroita:
Two French photographers immortalize the remains of the motor city on film. Photographs by Yves Marchand and Romain Meffre.
http://www.time.com/time/photogallery/0,29307,1882089,00.html


reliques_01.jpg


reliques_02.jpg


reliques_03.jpg


reliques_04.jpg


reliques_05.jpg


reliques_06.jpg


reliques_07.jpg


reliques_08.jpg


reliques_09.jpg


reliques_10.jpg


Amerika nije u stanju da spase ovakvog kolapsa jedan od svojih najvecih gradova, a htela bi da upravlja celim svetom...
 
Detroit (metro) ima skoro 5 miliona stanovnika sa svojim gradskim naseljima, a sto se tice samog grada oduvek je bio qurcina i geto i zna se ko zivi u detroitu. :roll:
Danas je prosecna cena kuce u nekim naseljima oko 20 000$ sto je smesno.
Industrijski grad, danas malo posustao u ovo vreme "krize", ali gigant (auto industrije) ce opet da se uspravi.
 

Back
Top