Detroit - grad duhova
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 51

Tema: Detroit - grad duhova

Veoma poznat RoccoS (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    223

Podrazumevano Detroit - grad duhova

Bas me cudi sto ovakve snimke ne mozemo da vidimo ni na jednoj nasoj televiziji kao ilustraciju americke "moci" i "uspeha"

Domaćin milospv (avatar)
    Učlanjen
    14.09.2003.
    Pol
    muški
    Za nezavisnu i suverenu Republiku Srpsku!
    Reputaciona moć
    97

Podrazumevano Re: Detroit - grad duhova

Bogomi, skoro sam bio sa 15tak studenata na našem faksu, došli da nas posjete (pravni faks iz Boston) ni najmanje im nije loše, kada mogu da plate 500e kartu, da se raspaju ove i sl...

Elita
    Učlanjen
    04.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Sto bi rekao Robert de Niro-" Ovde pusto ko da je prosla srpska vojska"

Učlanjen
    25.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    223

Citat Original postavio milospv Pogledaj poruku
    Bogomi, skoro sam bio sa 15tak studenata na našem faksu, došli da nas posjete (pravni faks iz Boston) ni najmanje im nije loše, kada mogu da plate 500e kartu, da se raspaju ove i sl...
    ajd sad pokusaj na srpskom

Zainteresovan član @Barbara@ (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    36

Nisam pogledala clip do kraja,bas mi i dosadilo. A stvarno ne znam zasto si temu nazvao "gradom duhova"??? Poznato je da u Detroitu ima dosta crnih ljudi,a to sto si ti prikazao nisu duhovi niti tamo ne znam ni ja sta ,nego dela crnaca! A ti sad vidi
    Mozda nisam u toku,mada trebalo bih jer zivim u Bostonu....tako da ne znam sta da ti kazem!

A neko pomenu Boston i pravni fakultet? Boston je prepun ljudi koji imaju puuuno novca tako da za studente 500eura ili dolara i nije neka cira kojom bi se opterecivali

Učlanjen
    25.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    223

Citat Original postavio @Barbara@ Pogledaj poruku
    Nisam pogledala clip do kraja,bas mi i dosadilo. A stvarno ne znam zasto si temu nazvao "gradom duhova"??? Poznato je da u Detroitu ima dosta crnih ljudi,a to sto si ti prikazao nisu duhovi niti tamo ne znam ni ja sta ,nego dela crnaca! A ti sad vidi
    wtf?? tema je nazvana tako kako je nazvana inspirisana neverovatnim brojem napustenih zgrada i solitera u detroitu

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1649

Grad je stvarno ko Racoon City

Buduća legenda Transcendental (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    596

ne prozivaju oni detroit dzhabe u South Parku i Simpsonovima

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Citat Original postavio RoccoS Pogledaj poruku

Bas me cudi sto ovakve snimke ne mozemo da vidimo ni na jednoj nasoj televiziji kao ilustraciju americke "moci" i "uspeha"
    Na 01: 04 na snimku jasno se može videti golub,neki ga zovu leteći pacov.Slični golubovi žive i u našim krajevima.Mislim,udaljenost Detroita je ogromna ...

Veoma poznat
    Učlanjen
    14.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Pogledaj poruku
    De Niro. Veliki fan Srbije i srpskog naroda.

Elita daxt (avatar)
    Učlanjen
    20.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    375

Poslednji put ažurirao/la daxt : 15.05.2009. u 07:48
    ...

Buduća legenda Banshee (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    307

amerika je oduvek bila prepuna ekstrema,od tih napustenih gradova,geta i sirotinje do onih gde se razbacuju novcem...posebno gradovi koji su bili povezani sa industrijom koja se posle ugasila ili izgubila na znacaju...nije ko da si nam otkrio toplu vodu...a bilo je toga i na tv...
    you make me sick because i adore you so

Veoma poznat Master_Chief (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

Pogledah taj klip i odjednom mi ta amerika nista nije drugacije izgledala od napustenih gradova posle raspada Sovjetskog Saveza,a eto oni su kao kapitalisti.
    >ALL SYSTEMS OPERATIONAL. BEGIN...

Buduća legenda Lacibg (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    372

"Из вијести које можемо свакодневно да видимо у медијима, примјећујемо да криза капитализма није само видљива на берзама Wall Streeta или глобалној економској сцени, него и унутар самих људи, изазивајући нешто што заиста можемо назвати „потпуни крај“. Детроит, један од најпознатијих градова аутомобилске индустрије, не одмиче далеко од наведене SF сценографије, претварајући се у напуштен и опустошен град након посљедњег краха аутомобилске индустрије. Као илустрација тој кризи су и затвореници који не желе да наупусте затворе како се не би претворили у бескућнике. Многи који изађу убрзо почине ново кривично дјело како би се вратили у затвор у коме им је обезбијеђена социјална заштита, три оброка, али прије свега смјештај, који им у овом зимском периоду када се температура не пење изнад -10 C, може спасити живот..."

O'đe može da se pročita ...
    Ljepo"ce, ljepo"ce probud' se
    Nemerem, nemerem zaćarana sam!

Veoma poznat
    Učlanjen
    10.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    244

Citat Original postavio Master_Chief Pogledaj poruku
    Pogledah taj klip i odjednom mi ta amerika nista nije drugacije izgledala od napustenih gradova posle raspada Sovjetskog Saveza,a eto oni su kao kapitalisti.
    Dobro receno .Video sam Bugarsku pre 10 god ,napustene kuce iz klipa kao da su tamo snimljene duz puta..samo mislim da nismo navikli na takve stvari jer se kod nas izdvajalo da zivi i ono sto mozda nije u tom momentu isplativo a kod njih kad je taraba onda je bas taraba kao posle uragana Katrina.

Učlanjen
    25.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    223

Citat Original postavio Banshee Pogledaj poruku
    amerika je oduvek bila prepuna ekstrema,od tih napustenih gradova,geta i sirotinje do onih gde se razbacuju novcem...posebno gradovi koji su bili povezani sa industrijom koja se posle ugasila ili izgubila na znacaju...nije ko da si nam otkrio toplu vodu...a bilo je toga i na tv...
    Ma sta nam naprica.... pa nece bas biti da je ikad ranije u Americi bilo moguce videti ovako devastirane milionske gradove, ne izmisljaj.

Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    307

Citat Original postavio RoccoS Pogledaj poruku
    Ma sta nam naprica.... pa nece bas biti da je ikad ranije u Americi bilo moguce videti ovako devastirane milionske gradove, ne izmisljaj.
    ne izmisljam ja nego si ti krajnje neinformisan,a sad vidim i zlonameran
    ajde nastavi ne bih da te ometam.

Elita Marty Misterija (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

Citat Original postavio ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Pogledaj poruku

Као среће...
    “Mors tua, vita mea”

Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    307

a sto se detroita konkretno tice ima manje od milion stanovnika i pad u populaciji ima od pedesetih godina dvadesetog veka od kad se broj ljudi prepolovio i taj podatak mozes lako naci na internetu.

Učlanjen
    25.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    223

Evo jos malo Detroita:
    Two French photographers immortalize the remains of the motor city on film. Photographs by Yves Marchand and Romain Meffre.
    http://www.time.com/time/photogallery/0,29307,1882089,00.html

Amerika nije u stanju da spase ovakvog kolapsa jedan od svojih najvecih gradova, a htela bi da upravlja celim svetom...

Buduća legenda C0NSIGLIERI (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1308

Detroit (metro) ima skoro 5 miliona stanovnika sa svojim gradskim naseljima, a sto se tice samog grada oduvek je bio qurcina i geto i zna se ko zivi u detroitu.
    Danas je prosecna cena kuce u nekim naseljima oko 20 000$ sto je smesno.
    Industrijski grad, danas malo posustao u ovo vreme "krize", ali gigant (auto industrije) ce opet da se uspravi.
    A Mari usque ad Mare

Učlanjen
    25.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    223

malo posustao?!

Aktivan član
    Učlanjen
    13.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ja mogu da razumem , donekle, zluradost koja provejava kroz ovu temu o Detroitu. Ali , tu treba znati neke stvari o nacinu zivota amerikanaca. Naime, postoje stotine gradova koji su u nekom periodu bili prosperitetni centri nekih industrija , ili su se nalazili na frekventnim putevima kao sto je legendarni put 66, a koji su nakog zatvaranja fabrika,ili izgradnje novih puteva ostali skrajnuti ,i vremenom , pusti.

Amerikanci nisu emotivno vezani za gradove i kuce u kojima zive. Njima nije nikakav problem da se spakuju i iz Massachusettsa odu da zive u Utah , zato sto su nasli bolji posao, ili su dobili neku dobru poslovnu ponudu. Nemaju taj osecaj vezanosti za "vekovna ognjista".

Zato mogu cesto da se nadju i napusteni gradici , i napusteni kvartovi u velikim gradovima, a i napusteni soliteri kao sto je onaj na slici . U isto vreme se grade neki novi gradici , neki novi soliteri i neki novi kvartovi.

Sem toga, naici cete u stotinama slucajeva na cele stambene blokove , ispraznjene i spremne za rusenje , na cijem mestu treba da nikne novi blok ili nesto drugo. Moguce je da je ova slika upravo jedan od tih primera.

Jedino sto je neverovatno, je to, da neko moze da pomisli da su zgrade u velikim americkim gradovima prazne zbog bede. Pa kvadrat u velikim gradovima kosta toliko da bi i tako prazan soliter kostao milione dolara, a to se ne napusta.

Elita
    Učlanjen
    04.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio DENNY CRANE Pogledaj poruku
    Ja mogu da razumem , donekle, zluradost koja provejava kroz ovu temu o Detroitu. Ali , tu treba znati neke stvari o nacinu zivota amerikanaca. Naime, postoje stotine gradova koji su u nekom periodu bili prosperitetni centri nekih industrija , ili su se nalazili na frekventnim putevima kao sto je legendarni put 66, a koji su nakog zatvaranja fabrika,ili izgradnje novih puteva ostali skrajnuti ,i vremenom , pusti.

Amerikanci nisu emotivno vezani za gradove i kuce u kojima zive. Njima nije nikakav problem da se spakuju i iz Massachusettsa odu da zive u Utah , zato sto su nasli bolji posao, ili su dobili neku dobru poslovnu ponudu. Nemaju taj osecaj vezanosti za "vekovna ognjista".

Zato mogu cesto da se nadju i napusteni gradici , i napusteni kvartovi u velikim gradovima, a i napusteni soliteri kao sto je onaj na slici . U isto vreme se grade neki novi gradici , neki novi soliteri i neki novi kvartovi.

Sem toga, naici cete u stotinama slucajeva na cele stambene blokove , ispraznjene i spremne za rusenje , na cijem mestu treba da nikne novi blok ili nesto drugo. Moguce je da je ova slika upravo jedan od tih primera.

Jedino sto je neverovatno, je to, da neko moze da pomisli da su zgrade u velikim americkim gradovima prazne zbog bede. Pa kvadrat u velikim gradovima kosta toliko da bi i tako prazan soliter kostao milione dolara, a to se ne napusta.
    Ovo jeste tacno.

Samo se nadam da ce im uskoro sve propadati,pa da nece imati ni gde da se sele,da ce biti sve manje i manje hrane,i da ce na kraju crkavati od gladi po ulicama,usput bi mogla malo i neka kuga da ih zadesi,pa teze neizlecive bolesti,otopljavanje ledenih povrsina,vulkani,orkani,najezda skakavaca...itd
    Poslednji put ažurirao/la ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ : 15.05.2009. u 11:44

Učlanjen
    25.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    223

Naime, postoje stotine gradova koji su u nekom periodu bili prosperitetni centri nekih industrija , ili su se nalazili na frekventnim putevima kao sto je legendarni put 66, a koji su nakog zatvaranja fabrika,ili izgradnje novih puteva ostali skrajnuti ,i vremenom , pusti.
    Daj molim te navedi neki takav milionski grad u Americi koji je doziveo sudbinu danasnjeg Detroita

Zato mogu cesto da se nadju i napusteni gradici , i napusteni kvartovi u velikim gradovima, a i napusteni soliteri kao sto je onaj na slici .
    Pa kvadrat u velikim gradovima kosta toliko da bi i tako prazan soliter kostao milione dolara, a to se ne napusta.
    Malo si kontradiktoran. Kvadrat u gradu u kome nema posla i osnovnih uslova za zivot - ne vredi nista.
    Ja razumem da ti kao naturalizovani amerikanac zelis da opravdas ovo sto vidimo na snimcima i slikama, ali tu nema opravdanja i objasnjenja. Ove slike na najbolji moguci nacin pokazuju nemoc Amerike u pravom svetlu, njenu slabost i nesposobnost da spasi od kolapsa jedan od svojih najvecih centara.

Slične teme

1. Odgovora: 260
    Poslednja poruka: 27.07.2011., 21:08
  2. .::- ShAPAT DUHOVA -::.
    Autor Cairne u forumu Televizija, radio i novine
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 12.10.2008., 21:18
  3. PRIZIVANJE DUHOVA
    Autor TIJANA T u forumu Književnost
    Odgovora: 481
    Poslednja poruka: 06.06.2006., 17:03
  4. Detroit