Akinator, the Web Genius - pogađanje zamišljenog lika

dakyorlando

A picker, a grinner, a lover, and a sinner
Moderator
Poruka
40.092
Na ovaj link sam naišao na jednom forumu i dopao mi se, pa pomislih da ga ostavim i ovde.

Dakle, vi zamislite neku ličnost iz filma, serije, crtaća, sveta muzike itd. a ovaj baja vam postavlja pitanja o njemu (ili njoj). Posle prvih dvadesetak pitanja pokušaće da pogodi osobu. Ako ne pogodi, možete (ali ne morate) da tražite još deset pitanja, pa još deset, a ako ni onda ne pogodi, priznaće vam poraz: "Bravo! You defeated me." Onda možete (ali opet ne morate) napisati na kog ste to lika mislili.

Dobro, sigurno neće da pogodi baš svakog ko vam padne na pamet, ali da nije loš - nije. Meni je pogodio jedan dobar deo likova.

Možete i sami dodavati pitanja u bazu. Naravno, za to nije potrebno nikakvo registrovanje, ostavljanje mejla i slično - samo vaše ime (ili nadimak).

http://en.akinator.com/#
 
Fidel Castro, Ian Curtis... sve iz 20 pitanja... Pokojnog Slobu, Bog da mu dušu prosti grešnu, iz 15... Mirjanu isto...

Donald Knuth - 20. Dijkstra - 30. Šešelj - 15.

Ono što sam primetio je da uvek postavlja skoro ista pitanja. Je l' moguće da na osnovu ograničenog seta pitanja može da pogodi!? MK-Ultra? :lol:

Hah, prc - Natalija Bondarčuk!
 
Poslednja izmena:
Pa i nije tako ograničen set pitanja, ali jeste da se malo ponavlja. Recimo, mene skoro svaki put pita da li je zamišljena ličnost iz anime sveta.

A pitanje "Does your character have a good appetite" sam ja dodao :mrgreen:

Jeste dobar, i mene je impresionirao mada nije pogodio baš sve koje sam zamislio, ali svejedno pomislih "gre'ota da ovo ne podelim sa forumašima sa Krste" :super:
 
ne care, nego imas bazu sa svim licnostima i sa svakim odgovorom baza sa mogcim likovima se smanjuje..na kraju dobijes jednu osobu koja najvise odgovara opisu...

Pa, da, ali kad neko krene da postavlja pitanja i dođe do rešenja kog nema u bazi, taj se dodaje u bazu. Ako dobije 15 istih odgovora na ista pitanja, pre će kao rešenje da ponudi nekog na koga je pretraga rađena 800 puta, nego nekog na koga je rađena 10 puta. ;)
 

Back
Top