Novobeogradski Sajam knjiga i stripa 19.5-25.5

kresha original

Zainteresovan član
Poruka
350
Na Novom Beogradu u hali Sportova, od ove godine krece sajam knjiga i stripova, koji bi trebalo da postane standardna manifestacija svake naredne godine. Da li ce se to zaista ustaliti, nezna se, organizatori i predsednik opstine NB kazu da hoce, a vreme ce pokazati.

U svakom slucaju, svi veliki izdavaci knjiga su se prijavili, a bice i posebna prostorija samo za STRIP.

Izlagace: Veseli Cetvrtak, Beli Put, System Comics, Marketprint, Libellus, Fibra, Darkwood, Lavirint.

Bice i nekih promocija, skola crtanja, VC ce najavtiti premijeru kolekcionarskog Dilana, verovatno za subotu, System ce dovesti i Aleksu Gajica da nesto crtne, ocekujemo Marcela, par reci i tabli vezanih za film Tehnotise...


A evo i oficijelnog teksta sa NBGD sajta:

U organizaciji opštine Novi Beograd od 19. do 25. maja, u Hali sportova, biće održan Prvi novobeogradski sajam knjiga.

Novobeogradski sajam svečano će otvoriti naš nagrađivani književnik Mihajlo Pantić, naš specijalni gost iz Španije Huan Gomes Hurado i kao domaćin Nenad Milenković, predsednik opštine Novi Beograd.

Na sajmu se očekuje oko 60 izlagača, među kojima su Laguna, Zavod za udžbenike, Kreativni centar, Paidea, Dereta, Plato, Kairos, IPS, English book, Srpska književna zadruga, Evro Guinti, Mono&Manjana, Alnari, Zograf, Globossino, Stylos i drugi. Novobeogradski sajam knjiga po svom obimu biće najveći sajam knjiga u Srbiji, posle Beogradskog sajma knjiga.

Opština Novi Beograd neće akcenat staviti samo na nova, ekskluzivna i komercijalna izdanja, već je pored sajma knjiga priredila i sajam stripa, kao i sajam antikvarne knjige. Sajam stripa biće dopunjen raznim zabavnim sadržajima, među kojima su škola crtanja, radionice za izradu stripa, kao i predavanja o nastanku stripa.

Specijalni gost sajma biće Huan Gomes Hurado, španski pisac, koji se svojim prvim romanom "Božji špijun" našao na prvom mestu mnogih priznatih bestseler lista. Ovaj roman objavljen je u 42 zemlje i prodat u preko milion primeraka širom sveta, a u Srbiji u izdanju Lagune 2006. godine. Za svoj najnoviji roman "Ugovor sa Bogom" dobio je prestižnu nagradu Premio Novela Ciudad Torrevieja.

U okviru sajma predviđena su i gostovanja poznatih pisaca: Milorada Pavića, Ljubomira Simovića, Mira Vuksanovića, Marka Vidojkovića, kao i Ljiljane Habjanović-Đurović. U pratećem programu biće održana i tri okrugla stola sa sledećim temama: "Deca i mladi sa knjigom u biblioteci, da ili ne?", "Nastava srpskog jezika i književnosti u osnovnoj školi" i "Knjiga između kulturne misije i tržišta".

Sajam će za posetioce biti otvoren svakog dana od 10 sati do 21 sat. Cena ulaznice je 60 dinara. Besplatan ulaz na sajam imaće učenici koji donesu svoje đačke knjižice.

Ova aktivnost opštine Novi Beograd izdvaja se kao kulturna akcija koja prevazilazi lokalne okvire, te očekujemo posetioce sa drugih beogradskih opština, ali i iz drugih gradova u Srbiji.
 
Bio sam danas, deluje prilicno sitno.
Sajam knjiga i antikvarni jos i mogu proci kako-tako, ali sajam stripa ima premalo izlagaca, svega nekoliko.
Pride, i knjige i stripovi su prilicno skupi, cini mi se da prakticno nema popusta (cast izuzecima).
U svakom slucaju, treba podrzati, valjda ce naredne godine biti vise zanteresovanih.
 
Pa ajd kazi mi nekog ozbiljnog izdavaca stripova koji se nije pojavio?Bili su Veseli Cetvrtak,System,Beli Put i Marketprint.Cak su i hrvatski izdavaci imali svoje standove(Libellus i Fibra).Wizard,Lavirint i Zlatno doba nisu imali svoje standove,ali su bili predstavljeni kroz stand Darkvuda,koji je takodje bio na sajmu.A bilo je i dosta novih izdanja,Beli Put je premijerno izdao 5 nove graficke novele,Veseli Cetvrtak je predstavio Biblioteku Dilan Dog,A System je izdao nove brojeve Hellboy-a i Hard Boiled-a.
Za prvi sajam ovo je i vise nego dobro.
 
Bio sam danas, deluje prilicno sitno.
Sajam knjiga i antikvarni jos i mogu proci kako-tako, ali sajam stripa ima premalo izlagaca, svega nekoliko.
Pride, i knjige i stripovi su prilicno skupi, cini mi se da prakticno nema popusta (cast izuzecima).
U svakom slucaju, treba podrzati, valjda ce naredne godine biti vise zanteresovanih.

Ja mislim da je ponuda bila i vise nego dobra. Svi ozbiljniji izdavaci iz Srbije su bili zastupljeni. Sto se cena tice svi su davali popust od oko 20% na domaca izdanja. A mislim da su i Ludensova izdanja bila 120 dinara, a u Darkvudu inace kostaju 160. U Hrvatskoj su 18 kuna (oko 230dinara). To je skoro duplo jeftinije.
Mene je vise iznenadila slaba poseta, ja kad sam bio na sajmu bilo je svega 5-6 ljudi.
 

Back
Top