Свети Срби

Samson2009

Veoma poznat
Poruka
13.411
Стално сам имао прилику да посмарам расправе о Светима из нашег народа,Морам да признам да имам утисак да мало ко има јасну слику о Свецима уопште.Неки их гледају као националне вође.Неки да су борци за опстанак православне вере на овим просторима.
Шта мислите о њима?Какав имају значај имају данас са обзиром да је СПЦ у јереси,а да су они проповедали друго од оног што садашњи архијереји(црквени великодостојници)тзв православне СПЦ исповедају?
 
Samsone , nemoj biti tako siguran i tvrditi kao da je tačno da je SPC u jeresi .Ja takodje smatram da su ziloti raskolnici i jeretici . I nije tačno da je Pravoslavna Crkva menjala svoje učenje . Nemoj zavoditi ljude ovde po forumu . Druga je stvar ako kažeš da je to tvoje mišljenje a ne kao što predstavljaš za činjenicu pa navodiš : s obzirom da je SPC u jeresi .
Drugo , smatram da je tema dobra . Šta je to svetost i upoznajmo Srbe Svetitelje .
 
Е па видиш ја сам Истинити Православац.Мој духовник је отац Акакије.Ја сам зилот.Ми нисмо расколници.Јер нисмо имали од чега да се одцепимо.Оно што већина људи сматра Српском Црквом 40так годона већ није православно.Нема патријаршија је пала .
И баш зато сам хтео да упоредим патријарха,и митрополите,епископе назови сп,Да докажем да су далеко од некадашњих Светих из нашег народа.
 
Samsone , nemoj biti tako siguran i tvrditi kao da je tačno da je SPC u jeresi .Ja takodje smatram da su ziloti raskolnici i jeretici . I nije tačno da je Pravoslavna Crkva menjala svoje učenje . Nemoj zavoditi ljude ovde po forumu . Druga je stvar ako kažeš da je to tvoje mišljenje a ne kao što predstavljaš za činjenicu pa navodiš : s obzirom da je SPC u jeresi .
Drugo , smatram da je tema dobra . Šta je to svetost i upoznajmo Srbe Svetitelje .

Kако није,а догматика која се учи на богословском факултету?Порицање учења о митарствима и загробном животу?Молитве са јеретицима.Измена литургијске праксе,уклањање иконостаса у браничевској епархији.То теби није измена учења и праксе?Она јесте у јереси.
 
Елем, критиковање светих отаца од стране појединих дежурних критичара, који критикују ради критиковања, само показују до које мере иде плотско мудровање када се ''бави'' животима духовника и угодника божијих. Своје тотално осдуство духовности чак и стубовима Православља попут Симеона Мироточивог и Светитеља Саве налазе грехе. Док се туђим гресима баве, њихови се множе!
 
Куме не труди се око њега, нека верује у своје бајке, тема је одавно обрађена.

Па знам али мора да се понавља нешто како би ушло у људске главе.Ни Лествицу човек непрочита једном па је одложи на полицу или у фиоку.
 
Куме В и зборашу браћо моја. Архијереји СПЦ су јеретици.А овај народ је заиста пропао.Тужно је кад неко лови мане Свецима.Тужно је и кад Између Светитеља Саве и одлазећег назовипатријарха стављају знак једнакости.
 
Па знам али мора да се понавља нешто како би ушло у људске главе.Ни Лествицу човек непрочита једном па је одложи на полицу или у фиоку.
Свети Јован Лествичник, учитељ монашког подвига. Лествица ми је омиљено духовно штиво од срца препоручујем свим истинским Православцима! http://www.svetosavlje.org/biblioteka/lestvica/index.htm
 
Свети Јован Лествичник, учитељ монашког подвига. Лествица ми је омиљено духовно штиво од срца препоручујем свим истинским Православцима! http://www.svetosavlje.org/biblioteka/lestvica/index.htm

И мени је једна од најдражих.Мада има и Врлинослов у 2 тома,па добротољубљепоуке преподобног Исаије отшелника из прве књиге.У сваком случају у свим тим књигама може да се проникне у дух Православног Хришћанског погледа на начин живота.Лествица је била омиљена и у средњевековној Србији.Али сад њу питање да је неко читао.Ту и другде има пуно тога везаног за покајње.Сигурно да ју је читао и преподобни Симеон,Свети Сава и сигурно да су јечитали многи преподобни из нашег рода.Кад би људи се потрудили да проникну у дух тих списа не би са погречном представом гледали на измену у животима појединих људи.Па и то како се од жупана Стефана Немање тај исти човек могао да преобрази у преподобног Симеона мироточивог.
 
Pa vec su iz Crkvenog kalendara izbacili.
Sinbol vere!!! Zasto????
Mislim pri tome na SPC...

И ја за ово први пут чујем.Сумњам да би то урадили.Па како ће да варају народ?
Упореди живот Свето Василија Острошког и Амфилохија радовића па ти види.
 
Јееретик,расколник.Енолог.Еухологиј.
Питам се да ли Хектор познаје терминологију.
Небитно.Али да наставимо са поређињима Кад је Свети Василије учествовао у молитви са неправославнима.НИКАД.А колико пута је Амфилохије то чинио?Мног.Чак је улазио и у џамију одајући почаст том демонском месту.Ког се и сами хоџе плаше.Јер је пуно џина читај демона.Ето толико за сад.
 

Back
Top