Verovali ili ne: Porez na autorske honorare nezaposlenih lica povećan na 78%!

Тихи

Starosedelac
Poruka
161.899
Nove, povećane poreske stope poreza i doprinosa na autorske honorare obračunavaju se od 8. maja, a izmene tog propisa zatražila su novinarska udruženja i nevladine organizacije.

Porezi i doprinosa na autorske honorare povećani su sa 33,6 na 50,6 odsto za zaposlene i sa 48,3 na 76,8 odsto za nezaposlene.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=05&dd=14&nav_category=9&nav_id=360551

---------------------------

ja jos nisam cuo da neko ima bilo gde porez od 78% kao nezaposleno lice..

ova vlada je totalno izgubila kontakt sa svakom realnoscu i tretira gradjane srbije a pogotovo nezaposlena lica kao neprijatelja

znaci ako kao nezaposleno lice zaradite 100 0dinara drzavi morate dati 76.8 od te sume iliti 768 dinara z:D

vama 232 dinara a drzavi 768 z:D

najgori porez u vreme turaka je bio tzv harac , i placali su ga srpski kmetovi tj seljaci bez zemlje , turskim agama i begovima kao porez za obradjivanje njihove zemlje . i taj turski harac je iznosio 1/3 letine iliti 33% . ovaj tadicev porez je duplo gori i iznosi skoro 77% .

za verovali ili ne...
 
ma, ono neko cudo...pausalno...se placa porez...nemam
ja nikad toliko da udjem u sistem PDVa...
samo, nije mi se smaralo s papirologijom...sad vidim da cu morati... : (((

pa prvo ces da platis knjigovodju 50 evra ako ti je neki sztr str i slicno ili 100 evra ako ti je preduzece d.o.o . zatim ces da placas razne komunalne takse na lokal , taksu za isticanje firme i slicno, pa zatim ima da platis na platu koju isplatis sebi svakog meseca 68% poreza drzavi na ime penzionog socijalnog zdravstvenog i ostalog , zatim na sve to ide PDV od 18% i porez na profit od 10%

strasno sta ovaj tadicev diktatorski rezim radi narodu
 
wtf is autorski honorar?

to ti je kao kad te neka firma kao nezaposleno lice angazuje da uradis neki posao . recimo da beres tresnje i maline na nekom poljoprivrednom gazdinstvu 2 meseca tj za bilo kakav jendokratni posao . i takve radnike tzv honorarce firma angazuje po tzv ugovoru o delu.

i sad porez na te takve honorare iznosi 78% sto znaci ako sam ja tebe angazovao da mi uradis tako neki posao i platio ti isti 100.000 dinara, tebi je na racun leglo 23.000 dinara a 78.000 ti je oteo tadic.
 
pa prvo ces da platis knjigovodju 50 evra ako ti je neki sztr str i slicno ili 100 evra ako ti je preduzece d.o.o . zatim ces da placas razne komunalne takse na lokal , taksu za isticanje firme i slicno, pa zatim ima da platis na platu koju isplatis sebi svakog meseca 68% poreza drzavi na ime penzionog socijalnog zdravstvenog i ostalog , zatim na sve to ide PDV od 18% i porez na profit od 10%

strasno sta ovaj tadicev diktatorski rezim radi narodu

pa ne znam kako to sad fercera
prije dvije godine smo imali otovrenu agenciju i platjali smo vrlo male pausalne
poreze ovisno u prilivu + opcini...
sto se knjigovodje tice; to imam tko ce mi raditi i ne brinem puno...
mene palsi citava ta procedura otvaranja, a jos vise...zatvaranja :sad2:

al da je strasno...tu si u pravu...
realno, nigdje nema tolikih poreza na autorske honorare...
ovdje je bit freelancer i radit sve legalno...nemogutje...mislim, nemogutje ako zelis prezivjet
 
u srbiji Tadic komotno moze da uvede robovlasnistvo i da sve nas gradjane Srbije proglasi robovima.

Pa manje su otimali svojevremeno robovlasnici robovima onoga sto proizvedu nego sto Tadic otima Srbima.
И......? Јел' је Тадић крив?

Он је најмањи кривац. Ма треба 100x више да нас деру .... какви смо и колико ћутимо и трпимо.

Тоооооо милицијоооо .... удрииииии милицијоооооо .... такоооо моја милицијооооо !!!
 
Novi porezi na autorske honorare neprihvatljivi su i za premijera Mirka Cvetkovića u čijem kabinetu je za B92 potvrđeno potvrđeno, da je on naložio ministarstvu finansija da predloži novi način obračuna poreza na autorske honorare.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=05&dd=14&nav_category=9&nav_id=360551
:bye:


znas kako, umjetnicima svejedno...nas su odavno pobili ko zecove...
od mojih kolega ne znam ni jedan jedini "slucaj" da netko od svoje profesije i zivi...
jbga, ko nam kriv sto nam mikrofon nije "osnovno sredstvo za rad"...:lol:

a da ovako samo podsticu rad na crno te sivo...podsticu...
 
znas kako, umjetnicima svejedno...nas su odavno pobili ko zecove...
od mojih kolega ne znam ni jedan jedini "slucaj" da netko od svoje profesije i zivi...
jbga, ko nam kriv sto nam mikrofon nije "osnovno sredstvo za rad"...:lol:

a da ovako samo podsticu rad na crno te sivo...podsticu...

Očigledno da neće biti tolikog povećanja, videh negde da je i ministarstvo kulture uputilo negativno mišljenje Vladi, a koliko ja znam niko od kolega nije gadljiv da odradi i na crno:lol:
 
Očigledno da neće biti tolikog povećanja, videh negde da je i ministarstvo kulture uputilo negativno mišljenje Vladi, a koliko ja znam niko od kolega nije gadljiv da odradi i na crno:lol:

nadajmo se da nece proci...e, sad...nije nitko...gadljiv, al je stvarno crnjak
sto to "tako mora"...puno je jednostavniji zivot kad to "tako ne mora"...:confused:
 
Očigledno da neće biti tolikog povećanja, videh negde da je i ministarstvo kulture uputilo negativno mišljenje Vladi, a koliko ja znam niko od kolega nije gadljiv da odradi i na crno:lol:

najzasluznije za neusvajanje ovog predloga ce biti ministarstvo ekonomije, da kantautorska karijera ministrova ne bi propala u mladosti ranoj
 

Back
Top