ZAŠTO NEMA LINIJE BR:1

bio je nekad taj tramvaj....pa onda dvojka, trojka...nema četvorke, mislim....niti je ikad bilo.

Pa dvojka još ide u krug. Trojka mi je nešto izašla iz sećanja. Četvorka je išla od Novog groblja, Ruzveltovom, Beogradskom, Nemanjinom, Savskom, vojvode Mišića do Gospodarske mehane. Bio do 70 tih stari škodin krš, pa se okešaš na papučicu spolja, i pičiiii do ade ... A jedinica je mislim išla Slavija - Kalemegdan, ali to ni ja ne pamtim ...
 
Pa dvojka još ide u krug. Trojka mi je nešto izašla iz sećanja. Četvorka je išla od Novog groblja, Ruzveltovom, Beogradskom, Nemanjinom, Savskom, vojvode Mišića do Gospodarske mehane. Bio do 70 tih stari škodin krš, pa se okešaš na papučicu spolja, i pičiiii do ade ... A jedinica je mislim išla Slavija - Kalemegdan, ali to ni ja ne pamtim ...
Trojka ide od Kneževca do Omaldinskog stadiona:bye:
http://www.gsp.co.rs/pocetak1.htm
 
216Mapa_Beogradskih_Tram_Linija_1933_s_1.jpg
 
Poslao sam mail gsp-u,cekamo odgovor..

Poštovani,

na našem sajtu na sledećem linku http://www.gsp.co.rs/pocetak1.htm možete pronaći nesto od podataka u vezi prve tramvajske linije br. 1. Priprema se i uskoro ce biti odstampana i monografija o Starim tramvaljima u Beogradu, u kojoj će biti vise informacija i za vase kolege sa foruma,a najvažnije su:

"Beogradska opština je 1891. godine zaključila ugovor sa Periklesom Cikosom iz Milana, kome je, za račun "Srpsko-Francuskog akcionarskog društva", ustupljena koncesija za ulično osvetljenje i varošku železnicu. Koncesija je data za izgradnju tramvajske mreže za tramvaje sa konjskom i mehaničkom vučom. Tako je 1892. godine grad dobio "Beogradsku varošku železnicu" - kako je glasio zvaničan naziv, odnosno "konjski tramvaj" kako su ga Beograđani odmah prozvali.
Izgradnja tramvajske pruge odvijala se istovremeno na sve tri prvootvorene linije.
Linija 1: Kalemegdan - "Slavija"
dužina: 2.300 m radilo je 8 vozila
Trasa: Uzun Mirkova - Velika pijaca (Studentski trg) - Vase Čarapića – Pozorišni trg (Trg Republike) - Kolarčeva - Terazije - Kralja Milana - "Slavija"."

S poštovanjem,
GSP "Beograd"
 
Ovo sam zaboravio :)

Odricanje od odgovornosti:
Ovaj dokument namenjen je samo licima kojima je upucen i za pozivanje na isti od strane bilo kog lica, neophodna je naknadna pismena potvrda njegovog sadzaja. Shodno tome, GSP "Beograd" odrice svaku odgovornost i ne prihvata bilo kakvu obavezu (ukljucujuci slucaj nepaznje) za posledice koje moze pretrpeti bilo koje lice zbog cinjenja ili necinjenja na bazi takve informacije pre nego sto takva lica prime dodatnu pismenu potrvdu. Ukoliko ste greskom primili ovu elektronsku poruku, unistite i izbrisite istu sa vaseg racunara. Svako umnozavanje, sirenje, kopiranje, obelodanjivanje, izmena, distribucija i/ili objavljivanje ove elektronske poruke je strogo zabranjeno. Sadrzaj ove elektronske poruke ne predstavlja nuzno stavove GSP "Beograd".



Disclaimer:
This document should only be read by those persons to whom it is addressed and is not intended to be relied upon by any person without subsequent written confirmation of its contents. Accordingly, GSP "Beograd", disclaim all responsibility and accept no liability (including in negligence) for the consequences for any person acting, or refraining from acting, on such information prior to the receipt by those persons of subsequent written confirmation. If you have received this E-mail message in error, destroy and delete the message from your computer. Any form of reproduction, dissemination, copying, disclosure, modification, distribution and/or publication of this E-mail message is strictly prohibited. The contents of this e-mail do not necessarily represent the views of the GSP "Beograd".

ali i dalje ne znamo zasto SAD nema linije br.1 :neutral: :lol:
 

Back
Top