Sta je Isus zrtvovao ?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
sta je zrtvovao ako je uskrsnuo?
hmmmm
inteligentno pitanje domina, koje podriva dogmu, ali greska se krije u shvatanju pojma uskrsnuca kao nekog blazenstva i nastavka naseg licnog zivota.
mada, meni je interesantno sto je u filmu stradanje isusovo sotona prikazan u liku ZLE ZENE!
kako vi objasnjavate ovaj potez gibsona

pozdrav i svako dobro
 
random_cloud_form:
meni je interesantno sto je u filmu stradanje isusovo sotona prikazan u liku ZLE ZENE!

heh...da si malo bolje zapazio, Satana je veoma lep, ne mozesh reci ni da je zensko ni mushko, ima chak i dechje lice...ti si prvi koji je rekao da lichi na zlu zenu...pogledaj josh jednom, ovaj put malo bolje...ako si gledao film, kao shto kazesh, njihov razgovor s pochetka filma ti je sve rekao...gde ti u tome svemu vidish zlo?
 
random_cloud_form:
kako vi objasnjavate ovaj potez gibsona

Jest sigurno iza takvog poteza debelo razradjena filozofska i estetska (i ko ce znati sve josh kakva) podloga (u svoj slojevitosti covekogov umetnickog pristupa). Ustvari najverovatnije je da je seronja istripovo da ce da, bokca mu svetog, utre novi put u posmatranju satane i jelte simbolizma koji ide s njim, pa mu se to doimalo kao zanimljiv obrt u prichi (ako je istina zena u pitanju) te da se oseti i lichni gibsonov pechat i da ljudi onda jednog dana kada budu na filmskoj akademiji ucili o njegovom delu kazu "svetih mu filmskih aureolni, ovaj covek jea imao sopstvenu viziju - nije samo preprichavao tudje priche." Da ti se prisere od dileja...
 
jeste ima dvojni lik tesko raspoznatljivog pola ali, jbt, vise vuce na zensko, ona scena kad drzi staro dete u narucju, nesto kao bogorodica u gothic fazonu, mislim da je to prikaz isusove anime tj zensko-negativnog dela njega samog

svaka cast gibsonu
 
ama, nema tu ni trunke negativnosti...jedino negativno u celoj prichi je odbacivanje onog dela sebe koji ti iz odredjenog razloga ne odgovara...gde je tu celina?
a shto se Satane tiche, da to je bipolarni lik...i ne lichi na zenu...ne lichi ni na mushkarca...nema standardnu definiciju...ali je za razliku od nekih sklop.
 
super pitanje...a meni se spava...

ljude lako pokrece osecaj grize savesti...ako ih ne pokrene sopstvena zelja, saznanje da se niko drugi do Sin bozji zrtvovao (kako god) za njihove bedne zivote moze da bude mocan pokretac...
zanimljivo je da ako je Isus stvarno Sin bozji, onda nije zrtvovao ama bas nista...
ako je dusa besmrtna, onda je telo prikucano na krst cista patetika...
 
domina:
Pitanje je sta je Isus zrtvovao ako je uskrsnuo nakon par dana? Znam da je malo suludo pitanje za hriscane ali eto logika me navodi da tako razmisljam.
Vrlo normalno razmišljanje za razliku od nekih koji "sve znaju" a ne razmišljaju te to pitanje i jeste suludo za njih.
Da je bio Bog ili da je već pre bio na nebu za Njega to ne bi ni bila žrtva kao što si i sama zaključila . On je bio čovek i žrtvovao je svoj život svojevoljno za sebe i nas a pošto nas jedino takva žrtva mogla spasiti -čista i bez mane On je pristao na to zbog nas u prvom redu.
Životinjse žrtve pod zakonom nisu mogle da nas sve operu zauvek već su imale kratkotrajno dejstvo .
 
Christadelphian:
domina:
Pitanje je sta je Isus zrtvovao ako je uskrsnuo nakon par dana? Znam da je malo suludo pitanje za hriscane ali eto logika me navodi da tako razmisljam.
Vrlo normalno razmišljanje za razliku od nekih koji "sve znaju" a ne razmišljaju te to pitanje i jeste suludo za njih.
Da je bio Bog ili da je već pre bio na nebu za Njega to ne bi ni bila žrtva kao što si i sama zaključila . On je bio čovek i žrtvovao je svoj život svojevoljno za sebe i nas a pošto nas jedino takva žrtva mogla spasiti -čista i bez mane On je pristao na to zbog nas u prvom redu.
Životinjse žrtve pod zakonom nisu mogle da nas sve operu zauvek već su imale kratkotrajno dejstvo .
pa to kratkotrajno dejstvo zavisi od metabolizma...ali da...u svakom sluchaju je trajalo do sledeceg obroka :?
 
chitao sam da tu ima mnogo krvi :roll:
mislim da je svako to shvatio drugachije....
sve jedno mi nije jasna zrtva nekog drugog za neshto shto zelim......jednostavno mi ceo taj koncept ne dopire ni do taktilnih chula.....zashto zrtvaovanje danas ne postoji u civilizovanom drushtvu??...shta se time postize????
 
goodday:
chitao sam da tu ima mnogo krvi :roll:
mislim da je svako to shvatio drugachije....
sve jedno mi nije jasna zrtva nekog drugog za neshto shto zelim......jednostavno mi ceo taj koncept ne dopire ni do taktilnih chula.....zashto zrtvaovanje danas ne postoji u civilizovanom drushtvu??...shta se time postize????
Nije bitno kako drugi shvataju već kako ti !
Kako misliš nečija žrtva za ono što ti želiš?
Shvati to ovako- ukratko:
Isus je umro za tebe i za mene i za sve .
Zašto ?
Zato što je samo čovek (Njegova žrtva) mogla da nas opere od greha - životinjske nisu bile dovoljne .
On iako je mogao da živi to zna i daje svoj život (bezgrešan).
To je doduše preduslov i ti nisi automatski sada spašen šta god da radiš.
Sada toga nema jer je ta jedna ljudska žrtva bila dovoljna.
Prolivanjem krvi iz tela izlazi duša tela - krv
nastupa smrt - smrt je ishod greha - krv znači nosi život- do Hrista zamena je bila krv životinja (predstavljala je Isusovu krv) bez mane što je ukazivalo na Njegovu buduću žrtvu bez mane,bez krvi nema oproštaja .
Slobodno pitaj
pošto je tema kompleksna a ja sam ti odgovorio kao telefaxom.
 
Christadelphian:
goodday:
chitao sam da tu ima mnogo krvi :roll:
mislim da je svako to shvatio drugachije....
sve jedno mi nije jasna zrtva nekog drugog za neshto shto zelim......jednostavno mi ceo taj koncept ne dopire ni do taktilnih chula.....zashto zrtvaovanje danas ne postoji u civilizovanom drushtvu??...shta se time postize????
Nije bitno kako drugi shvataju već kako ti !
Kako misliš nečija žrtva za ono što ti želiš?
Shvati to ovako- ukratko:
Isus je umro za tebe i za mene i za sve .
Zašto ?
Zato što je samo čovek (Njegova žrtva) mogla da nas opere od greha - životinjske nisu bile dovoljne .
On iako je mogao da živi to zna i daje svoj život (bezgrešan).
To je doduše preduslov i ti nisi automatski sada spašen šta god da radiš.
Sada toga nema jer je ta jedna ljudska žrtva bila dovoljna.
Prolivanjem krvi iz tela izlazi duša tela - krv
nastupa smrt - smrt je ishod greha - krv znači nosi život- do Hrista zamena je bila krv životinja (predstavljala je Isusovu krv) bez mane što je ukazivalo na Njegovu buduću žrtvu bez mane,bez krvi nema oproštaja .
Slobodno pitaj
pošto je tema kompleksna a ja sam ti odgovorio kao telefaxom.

Stvarno je gnusno kada neko te stvari shvata tako materijalno i doslovno ... prolivena krv-izlazi dusa... KAKVA GLUPOST
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top