savet za nasu buducnost
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: savet za nasu buducnost

Početnik
    Učlanjen
    13.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano savet za nasu buducnost

Ne znam da li uopste ovo spada tu,ali sam ja ranije uvek razgovarala sa psihologom o svemu i resenje je uvek nekakao doslo))
    Moja mama ima 50god i sama zivi u velikoj kuci pa nam je dala predlog da se tamo preselimo s tim sto je ona dogradila sebi jos prostora tako da bi bili odvojeni od nje(nas je 4 muz,dvoje dece i ja)Medjutim ona je sebi obezbedila oko 80km za koje nema novca da zavrsi skroz niti ce imati novca kada bude u penziji da to placa(racune...)i naravno da cemo onda mi to sve da placamo kao i da budemo uz nju kada ostari.Kao jedna stavka bitna da cemo mi finansirati zavrsne radove i da smo vec dali vecu sumu novca,kao i da nam nije jasno sta ce njoj samoj tolika kuca...Pa smo nas dvoje moj muz i ja veoma skepticni oko tog preseljenja jer je to onda obaveza koja je izuzetno opasna,jer ja poznajuci moju majku ona ce lako prebaciti:Eto da nije mene....
    S jedne strane je to super jer resavamo stambeno pitanje lakse i brze ali na duze staze je ipak mac sa dve ostrice>Pa nas zanima da li postoji neki nacin resenja ili kakva mi prava imamo na tu kucu i da li je zakonski to resivo...Uopste nam treba bilo kakav savet ili putokaz za dalje
    hvala vam unapred!!!

Moderator Borac za prava zivotinja (avatar)
    Učlanjen
    02.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    96
    Reputaciona moć
    4353

Podrazumevano Re: savet za nasu buducnost

Mislim da je ovo tema za pdf. Dom i porodica.
    Tuđa mišljenja su kao ekseri: što više udaramo po njima, to dublje prodiru.

Iskusan Feelgooood (avatar)
    Učlanjen
    14.07.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    98

Naravno da je rešivo, jednog dana si ti zakonski naslednik zajedno sa braćom i sestrama, ukoliko ih imaš... tvoj uloženi deo će se uzeti u obzir prilikom podele imovine...

Osim ako ne mama za života ne pokloni kuću tebi a ti se obavežeš da ćeš biti uz nju i negovati je
    za života, ako joj je potrebno...
    Supercalifragilistic expialidociouss

Buduća legenda donamileva (avatar)
    Učlanjen
    25.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1964

Ja nisam mrodavna da dajem ikakve savete (pošto kompletno sređujemo kuću koja čak i nije naša) ali svi koji su bili u bilo kakvoj situaciji da nešto treba da e deli kažu da ma kako izgledalo da je sve jasno i OK, na kraju ispadne naravno svađa. Zato šta god odlučila trebalo bi u startu crno na belo kod advokata i ugovor, svi računi oko završetka kuće da idu navae ime.
    Ja sve to znam, ali ipak ne radim tako jer je mm prilično inertan, a u pitanju su on i njegova sestra
    Priđi životnim problemima kao pas – ako ne mož s to da se poigraš, ili da ga poješ, zamočaj i idi dalje

Početnik
    Učlanjen
    13.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

I ja sam za advokata ali nekako mi to previse surovo ipak je ona moja mama!I ako sam jos mlada i zelena znam da se uvek svadje desavaju kada je novac,imovina...u pitanju i da tu onda nema ljudskog u coveku nego grabi i sakom i kapom.Ne znam sta cemo uraditi skroz sam skepticana,ako odemo tamo to povlaci puno problema...a ako ostanemo podstanari opet je pitanje dokle a imamo dvoje male dece....tako da je jebeno kako god da okrenem!
    Hvala na razgovoru

Slične teme

1. Sat za nasu planetu
    Autor Tsuymish u forumu Ekologija
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 09.04.2011., 21:28
  2. Resenje za nasu situLaciju
    Autor Vagina-Explorer-Jezikom u forumu Politika
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 28.01.2006., 01:05
  3. Trazimo nasu kucu!!!!!!
    Autor {Milana} u forumu Srbija