Sajtovi za ocenjivanje i komentare

Hvala na odgovoru, Pedja. Drago mi je sto ti se svidja dizajn, a o sadrzaju... nemoj da zaboravis da se radi o strogo privredno orientisanom portalu, ovo je mozda najvise sto se o temi moze skupiti ako se radi o lokalnoj ekonomiji. Opsti gradski portali vec postoje u Subotici (valjda 2-3), sa slicnim sadrzajem kao www.sm.co.yu, tako da nije bas najbolja ideja uraditi jos jedan. 024info.biz je za sada jedinstven po funkcijama (barem u Subotici).

Dobio sam negativne kritike na drugim mestima zbog natrpanosti glavne strane, cime se apsolutno slazem, i doci ce do nekih izmena.
 
pa ukoliko ti je ovo prvi sajt i dobro je, i moj je bio tako slican. Nisam ni sada ne znam kakav majstor ali koliko toliko napredujem. Na sajtu najvise od svega odudara onaj ruzni baner na vrhu svake strane i najvise nerviraju oni pop up prozori.
Zato si trebala da uzmes neki bolji hosting,
i sto me najvise nervira je meni. Trebala si ga uraditi na srpskom, a ne onako da ti stoji sta sta znaci, ima to sigurno negde, secam se da sam i ja to radio na freeservers
toliko od mene
 
ignis:
pa ukoliko ti je ovo prvi sajt i dobro je, i moj je bio tako slican. Nisam ni sada ne znam kakav majstor ali koliko toliko napredujem. Na sajtu najvise od svega odudara onaj ruzni baner na vrhu svake strane i najvise nerviraju oni pop up prozori.
Zato si trebala da uzmes neki bolji hosting,
i sto me najvise nervira je meni. Trebala si ga uraditi na srpskom, a ne onako da ti stoji sta sta znaci, ima to sigurno negde, secam se da sam i ja to radio na freeservers
toliko od mene

Ne umem to da promenim :((( pomoc plizzz
 
@ANDJELA
Dobro jeste da pise da je sajt optimizovan za IE5+
ali moras da shvatis da sve vise ljudi koristi i druge browsere pa evo jedne greske gledano iz Opera v7.51.Ne vidi se lepo deo slike sa logom G17(gornji levi ugao).Tacnije vide se samo polovina slova trstenik(samo gornja polovina) ,i isto tako se vidi samo donja polovina datuma(gornji desni ugao).
Sve to gledano iz Mozilla: ne vidi se uopste ni trstenik ni datum.
Ne znam kako sve to izgleda iz IE6 jer mi je nesto zablokirao pa ne mogu da ga pokrenem redovnim putem.
evo evo uspeo sam da podignem gornji frame i sad vidim da ne moze da stane cela rec "trstenik" nego u jednom redu pise "trsten" a u donjem "k" sto je priznaces i sam jos veci propust.A datum se ne vidi dobro zbog slicnosti boje sa bojom gornjr slike,znaci treba promeniti boju datuma.
@VictorySun
Reci mi molim te kako si i u kom programu uradila sajt kad ne znas da promenis naslove linkova?
nije problem da ti se pomogne samo reci u kom programu radis.Pretpostavljam da radis sa template.
@Buvica
Skroz sam zbunjen!
 
wizard32:
@ANDJELA
Dobro jeste da pise da je sajt optimizovan za IE5+
ali moras da shvatis da sve vise ljudi koristi i druge browsere pa evo jedne greske gledano iz Opera v7.51.Ne vidi se lepo deo slike sa logom G17(gornji levi ugao).Tacnije vide se samo polovina slova trstenik(samo gornja polovina) ,i isto tako se vidi samo donja polovina datuma(gornji desni ugao).
Sve to gledano iz Mozilla: ne vidi se uopste ni trstenik ni datum.
Ne znam kako sve to izgleda iz IE6 jer mi je nesto zablokirao pa ne mogu da ga pokrenem redovnim putem.
evo evo uspeo sam da podignem gornji frame i sad vidim da ne moze da stane cela rec "trstenik" nego u jednom redu pise "trsten" a u donjem "k" sto je priznaces i sam jos veci propust.A datum se ne vidi dobro zbog slicnosti boje sa bojom gornjr slike,znaci treba promeniti boju datuma.
Wizard32, probao sam sa promenom rezolucije (1024x768)u IE6, u Operi i ne znam kako da ih usaglasim jer ako namestim za IE6, ne valja u operi i obrnuto. Imas li savet za ovo. U svakom slucaju moram da preuredim ceo sajt za drugu rezoluciju (mada sam citao da jos uvek najveci % ljudi koristi 800x600 pa je nemoguce svima udovoljiti).
 
andjela_04:
Wizard32, probao sam sa promenom rezolucije (1024x768)u IE6, u Operi i ne znam kako da ih usaglasim jer ako namestim za IE6, ne valja u operi i obrnuto. Imas li savet za ovo. U svakom slucaju moram da preuredim ceo sajt za drugu rezoluciju (mada sam citao da jos uvek najveci % ljudi koristi 800x600 pa je nemoguce svima udovoljiti).

Hmm, ajde da i ja upadnem sa jednim, nadam se, pametnim savetom.
Sta kazes da na index strani imas ponudjene opcije u kojima bi surfer trebalo da izbere iz kog programa i u kojoj rezoluciji hoce da gleda sajt. Ne znam koliko si spreman da se pomucis da bi uradio sajt sa optimizacijom za nekoliko najkoriscenijih browsera i dve rezolucije, ali mislim da bi na ovaj nacin svaki surfer bio zadovoljan.
 
[quote="miloshjan
Hmm, ajde da i ja upadnem sa jednim, nadam se, pametnim savetom.
Sta kazes da na index strani imas ponudjene opcije u kojima bi surfer trebalo da izbere iz kog programa i u kojoj rezoluciji hoce da gleda sajt. Ne znam koliko si spreman da se pomucis da bi uradio sajt sa optimizacijom za nekoliko najkoriscenijih browsera i dve rezolucije, ali mislim da bi na ovaj nacin svaki surfer bio zadovoljan.[/quote]
Vidi ideja i nije losa, ali znas li neki sajt na kojem je to uradjeno? Mozda bolje pitanje: da li je to ono pravo? Da li je tako treba razmisljati o ovom pitanju? Vredi razmisliti i cuti jos neko misljenje, zar ne? Mislim da resenje treba traziti na drugoj strani. Skinuo sam poznate sajtove i pokusavam da proniknem u srz kako su oni razmisljali po ovom pitanju
 
moje misljenje je da sajt treba raditi u rezoluciji 800x600 ali bez frameova.Jeste li videli na nekom ozbiljnom sajtu(yahoo,google,krstarica,...) da je nesto uradjeno u frameovima.
Radi dobre optimizacije: treba celu stranu uraditi u tabelama.Ako se to uradi kako treba sajt ce u svim browserima izgledati isto.
Pozdrav
 
wizard32:
moje misljenje je da sajt treba raditi u rezoluciji 800x600 ali bez frameova.Jeste li videli na nekom ozbiljnom sajtu(yahoo,google,krstarica,...) da je nesto uradjeno u frameovima.
Radi dobre optimizacije: treba celu stranu uraditi u tabelama.Ako se to uradi kako treba sajt ce u svim browserima izgledati isto.
Pozdrav
ovo je vec za razmisljanje. www.trstenik.g17plus.org.yu sam radio koristeci frejmove, ali i php (include f-ja). Ovaj predlog cu razmotriti i javiti vam rezultat. Razmisljao sam da ovo uradim, ali mi je u pocetku bilo lakse sa frejmovima. Videcemo sta ce kada ih zamenim sa "include" f-jom. Hvala u svakom slucaju
 
andjela_04:
wizard32:
moje misljenje je da sajt treba raditi u rezoluciji 800x600 ali bez frameova.Jeste li videli na nekom ozbiljnom sajtu(yahoo,google,krstarica,...) da je nesto uradjeno u frameovima.
Radi dobre optimizacije: treba celu stranu uraditi u tabelama.Ako se to uradi kako treba sajt ce u svim browserima izgledati isto.
Pozdrav
ovo je vec za razmisljanje. www.trstenik.g17plus.org.yu sam radio koristeci frejmove, ali i php (include f-ja). Ovaj predlog cu razmotriti i javiti vam rezultat. Razmisljao sam da ovo uradim, ali mi je u pocetku bilo lakse sa frejmovima. Videcemo sta ce kada ih zamenim sa "include" f-jom. Hvala u svakom slucaju


uopste ne razumem sta ce ti frejm na ovom sajtu... ako pogledas www.kladovo.org.yu, razumeces zasto su korisceni frejmovi.. ali, ovako, uopste nema potrebe..
koristi tabele zbog kompatibilnost...
 
wooyke:
Nisam bio odavno ovde, pa ajde i ja da vam pokažem :)

http://www.soulcry.org

btw, kome treba pomoć oko web dizajna, nek se javi meni. Ako nekom treba dizajniranje sajta, plakata, postera, vizit karti ili flajera, neka se javi na vujkemax@yahoo.com

Cheerz 8)

ochajno si uradio grafiku za frejm u kome je sve postavljeno.. IFRAME isto dole desno treba da se sredi, ne sme da pokazuje scrollbar..
a ovako inache, jako lepo.. mozda si mogao da koristis flash za meni gore, bio bi efektniji,..

sto si nisi uradio svoj guestbook, bilo bi lepse..

a da, sto si koristio JPG kompresiju? Pa sve je moglo da ide i sa GIF, ima sveka 8 nijansi.. lepse bi izgledalo i preciznije...

ovako.. ide.. samo napred :)

pozdrav
 

Back
Top