AGRESIVNOST

Zhozzy:
Sta je agresivnost?
Sta je temelj agresije,gde je koren agresivnosti?
Urodjeni nagon...Stecena osobina...???Sta filozofi misle??:)
Postoji "centar za agresivnost" u srednjem mozgu i međumozgu. Dobro su poznati efekti stimulacije prednjeg hipotalamusa na gnev. Razne povrede velikog mozga (frontalni režanj) mogu dovesti do nepredvidivog ponašanja, uključujući antisocijalno i agresivno ponašanje.
 
Agresivnost je kada vam ja kažem da se nosite u tri l..m..., a vi meni odbrusite u šest....A ja se onda još više razbesnim, pa vam polomim sve ostatke kostiju, od onih prethodnih agresivaca, koji su vas lemali, zar ne?
Pa, ko hoće da živi u tako fino uređenom društvu, feeeenomenalno...samo čini mi se ostaće malo ljudi posle toga, pa da li se onda agresivnost uopšte isplati .... :twisted:


Mislim da ne. 8)
 
ms:
Agresivnost je kada vam ja kažem da se nosite u tri l..m..., a vi meni odbrusite u šest....A ja se onda još više razbesnim, pa vam polomim sve ostatke kostiju, od onih prethodnih agresivaca, koji su vas lemali, zar ne?
Pa, ko hoće da živi u tako fino uređenom društvu, feeeenomenalno...samo čini mi se ostaće malo ljudi posle toga, pa da li se onda agresivnost uopšte isplati .... :twisted:


Mislim da ne. 8)
Ma nosi se u tri...... :lol: :lol: :lol:
 
Zak:
ms:
Agresivnost je kada vam ja kažem da se nosite u tri l..m..., a vi meni odbrusite u šest....A ja se onda još više razbesnim, pa vam polomim sve ostatke kostiju, od onih prethodnih agresivaca, koji su vas lemali, zar ne?
Pa, ko hoće da živi u tako fino uređenom društvu, feeeenomenalno...samo čini mi se ostaće malo ljudi posle toga, pa da li se onda agresivnost uopšte isplati .... :twisted:


Mislim da ne. 8)
Ma nosi se u tri...... :lol: :lol: :lol:


Javlja mi se, javlja mi se ....ČISTA AGRESIJA prema đavolnoočookom Zaku.... :twisted:

p.s. nosi se ti u Šest... :lol:
 
Zhozzy:
Sta je agresivnost?
Sta je temelj agresije,gde je koren agresivnosti?
Urodjeni nagon...Stecena osobina...???Sta filozofi misle??:)

...urodjeno - stechena, nagonsko-osobinska potreba
za tiranisanjem. Koren agresivnosti lezi na vrhu nosa
( uglavnom slinavog ) tiranisane osobe. Temelj agresije nalazi se u ramenom delu rucherde agresora-tiranina, chiji je zavrsetak chvrso stisnuta pesnica
koja vodjena urodjenim, iskonsko - razbijackim instiktom, preko stecene navike i nesavladive zelje,
iz temelja menja koren, to jest njegov vrh.
Ovakvu pojavu, u strucnoj, turbo - folk - folirazofskoj literaturi, susrecemo pod nazivom
- AGRESIJA JE ISTO STO I AGRESIVNOST TEMELJA U ODNOSU NA KOREN KOJI GA NAGONI NA OSOBINU-
poznatog folozofa Temeljka Korenovica... :)
 
Agresija je prirodna reakcija coveka na svako ugrozavanje u fizickom ili psihickom smislu i tada je pozeljna i predstavlja nagonski mehanizam odbrane. Dakle, samo ona agresija koja ima za cilj da se osoba koja joj pribegava odbrani je dobrocudna, svaka druga koja je samoj sebi cilj je zlocudna i nepozeljna.
Svako od nas je ima u sebi(najcesce u benignom obliku) ali je ne ispoljava svako od nas na isti nacin. Da li ce se, u kolikoj meri i na koji nacin ona ispoljiti zavisi od same licnosti od shvatanja morala, dobra i zla... neko ce pribeci pesnicama :roll: ,neko verbalnom razracunacanju :lol:...
 
Pa, da li je odbrana u agresivnom stanju odbrana ili napad? Rekla bih da je bilo koje ispoljavanje agresije NAPAD, a ako se, vec, branimo to je iz straha?! A i strah ima vrlo slicne uzroke i posledice kao bes.... :wink:
Agresija je (mislim) instinkt. U sustini. Ali, moze se razviti, kroz zivot do nepovoljnih razmera. Tada je negativna. Ona je uopste negativna ljudska osobina, ali je i zadivljujuca! Devojcica od 7 godina, ponesena besom, moze da ozbiljno povredi odraslog coveka... I to cistom fizickom snagom!
 
Lexa:
Pa, da li je odbrana u agresivnom stanju odbrana ili napad? Rekla bih da je bilo koje ispoljavanje agresije NAPAD, a ako se, vec, branimo to je iz straha?! A i strah ima vrlo slicne uzroke i posledice kao bes.... :wink:
Agresija je (mislim) instinkt. U sustini. Ali, moze se razviti, kroz zivot do nepovoljnih razmera. Tada je negativna. Ona je uopste negativna ljudska osobina, ali je i zadivljujuca! Devojcica od 7 godina, ponesena besom, moze da ozbiljno povredi odraslog coveka... I to cistom fizickom snagom!

Ali agresija se ne mora manifestovati samo kroz upotrebu fizicke sile. Agresivnost se moze kanalisati, postati pokretacki mehanizam pa onda moze nastati nesto lepo i kreativno.
Evo jednog slatkog primera iz skolskog zivota: Iznervira te profesor u skoli i kaze ti da neces moci da odgovaras da popravis ocenu jer on ne misli da ti to mozes i da treba dati sansu drugima. E, onda se ti uvredjena i besna sto on tako tebi kaze spremis za sledeci cas i upadicama, tamo gde drugi ne znaju, dokazes bRezobraznom profesoru, da ti mozes bolje i zasluzujes vise. :wink:

Inace o benignoj i malignoj agresiji je, cini mi se, govorio E.From :)
 
Otac me je ucio da osecam zavist kada je neko bolji od mene (n.pr. u skoli), kako bi me to nateralo da budem bolja... Agresija? Ima tu istine, ali ipak se mnogo bolje osecas kada gledas samo svoje rezultate, postujes svoje i tudje mogucnosti i ne razmisljas previse o svemu tome... Vise postignes i mnogo se bolje osecas!
Drugim recima, zivot je lepsi ako ne dozvoljavas nikome i nicemu da te iznervira, ali ne potiskivanjem besa vec iskrenim prastanjem i prevazilazenjem sopstvene zavisti i mrznje :D
 
Lexa:
Otac me je ucio da osecam zavist kada je neko bolji od mene (n.pr. u skoli), kako bi me to nateralo da budem bolja... Agresija? Ima tu istine, ali ipak se mnogo bolje osecas kada gledas samo svoje rezultate, postujes svoje i tudje mogucnosti i ne razmisljas previse o svemu tome... Vise postignes i mnogo se bolje osecas!
Drugim recima, zivot je lepsi ako ne dozvoljavas nikome i nicemu da te iznervira, ali ne potiskivanjem besa vec iskrenim prastanjem i prevazilazenjem sopstvene zavisti i mrznje :D

Tačno tako. Ljudski je praštati... 8)
 
Lexa:
Pa, da li je odbrana u agresivnom stanju odbrana ili napad? Rekla bih da je bilo koje ispoljavanje agresije NAPAD, a ako se, vec, branimo to je iz straha?! A i strah ima vrlo slicne uzroke i posledice kao bes.... :wink:
Agresija je (mislim) instinkt. U sustini. Ali, moze se razviti, kroz zivot do nepovoljnih razmera. Tada je negativna. Ona je uopste negativna ljudska osobina, ali je i zadivljujuca! Devojcica od 7 godina, ponesena besom, moze da ozbiljno povredi odraslog coveka... I to cistom fizickom snagom!

naravno, strah razvija agresiju i pri tom se oslobadja ogromna energija koja je u uobichajenim uslovima "nerealna" ali postoje mnogi sluchajevi koji dokazuju da je bes strashan okidach, i da nechija proporcija tada vishe nema znachenje...da, takvi primeri sa 7-mogodishnjim devojchicama recimo...
 
Lexa:
Otac me je ucio da osecam zavist kada je neko bolji od mene (n.pr. u skoli), kako bi me to nateralo da budem bolja... Agresija? Ima tu istine, ali ipak se mnogo bolje osecas kada gledas samo svoje rezultate, postujes svoje i tudje mogucnosti i ne razmisljas previse o svemu tome... Vise postignes i mnogo se bolje osecas!
Drugim recima, zivot je lepsi ako ne dozvoljavas nikome i nicemu da te iznervira, ali ne potiskivanjem besa vec iskrenim prastanjem i prevazilazenjem sopstvene zavisti i mrznje :D

Ne znam da li je ovo odgovor na moj poslednji post na ovoj temi ali svejedno odgovoricu da ne bi bilo zabune. U primeru koji sam navela se ne radi o zavisti prema ostalim ucenicima vec o tome da je ucenik na ugrozavanje/omalovazavanje od strane profesora (ti to ne mozes, to bi bilo tracenje vremena, ta ocena ti je sasvim dovoljna) odgovorio tako sto je svoj bes zbog takvog tretmana od strane profesora kanalisao u nesto korisno. Naucio je bolje a nije npr. gadjao profesora necim ili ga vredjao sto bi takodje mogla biti jedna od neadekvatnih reakcija (i to ima svoje ime ali da ne smaram :lol: ).
 
Jekyll_doesnt_Hyde:
Lexa:
Otac me je ucio da osecam zavist kada je neko bolji od mene (n.pr. u skoli), kako bi me to nateralo da budem bolja... Agresija? Ima tu istine, ali ipak se mnogo bolje osecas kada gledas samo svoje rezultate, postujes svoje i tudje mogucnosti i ne razmisljas previse o svemu tome... Vise postignes i mnogo se bolje osecas!
Drugim recima, zivot je lepsi ako ne dozvoljavas nikome i nicemu da te iznervira, ali ne potiskivanjem besa vec iskrenim prastanjem i prevazilazenjem sopstvene zavisti i mrznje :D

Ne znam da li je ovo odgovor na moj poslednji post na ovoj temi ali svejedno odgovoricu da ne bi bilo zabune. U primeru koji sam navela se ne radi o zavisti prema ostalim ucenicima vec o tome da je ucenik na ugrozavanje/omalovazavanje od strane profesora (ti to ne mozes, to bi bilo tracenje vremena, ta ocena ti je sasvim dovoljna) odgovorio tako sto je svoj bes zbog takvog tretmana od strane profesora kanalisao u nesto korisno. Naucio je bolje a nije npr. gadjao profesora necim ili ga vredjao sto bi takodje mogla biti jedna od neadekvatnih reakcija (i to ima svoje ime ali da ne smaram :lol: ).

Ja znam za masu slučajeva sa faksa gde su profesori obarali studente u periodu od par godina ISTI PREDMET. Ne sećam se na kom faksu beše jedan primer, možda na pravnom, da su na kraju studenti prebili profesorku...Pa mislim, da se neko na meni iživljava par godina, ne znam šta bih mu/joj uradila, bila bih agresivna, možda ne bih tukla, ali... :?

p.s. tu ne računam one studente koji izlaze na ispite nespremljeni, već naprotiv, one koji sve nauče i opet ih obore... :evil:
 
Znam za jednog mnogo gadnog profu na filoloskom fakultetu na predmetu engleska knjizevnost (mislim da je penzionisan sad). Neki studenti su po pet godina ostajali na drugoj godini zbog njega. Pre i posle njega svi ostali predmeti se kao od sale polazu, sto ipak znaci da nije do studenata vec do profe. :?

P.S. na svu srecu ja nisam nikad imala neprijatno iskustvo sa profesorima...
 
Ma ne kazem ja da nema zavrnutih profesora, ali zaista mislim da bilo koji ispit moze da se polozi kod svakoga.
To sto studenti prelistaju knjigu dva puta pa misle da sve znaju, a on ih ipak obori...to je nesto drugo.
Bio je i jedan profesor na pravnom, tacnije jos uvek je tamo, koji je bio tako malo zavrnutiji, pa je od 30 studenata dnevno ispit polagao eventualno jedan.
Ali nije da se nije moglo.
Cinjenica je da od onih 29 koji padnu njih 25 zaista nije zasluzilo da polozi.
Onda su pisali i neku peticiju, pa je on malo spustio kriterijum.
Ali isto tako znam da kad polozis ispit kod njega to znaci da nesto znas, a kod nekih drugih izlazis sa desetkama iz kabineta, a da te covek pita za 5 dana da ponovis najbitnije stvari, nista ti ne bi umeo da mu ispricas.Ali to je "strava" profesor, kod njega se polaze "kao od sale", on "razume studente" i tako dalje...
Zato ljudi izadju sa pravnog kao dipl. a ne znaju razliku izmedju tuzbe i zalbe.
 

Back
Top