Informatika(sa slabim znanjem matematike)
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Informatika(sa slabim znanjem matematike)

Gost5
    Guest

Podrazumevano Informatika(sa slabim znanjem matematike)

Planiram (voleo bih) da upisem Informatiku ali me malo muci matematika.Ako neko zna neki fax...?POMAGAJTE... HVALA

Guest

Podrazumevano Re: Informatika(sa slabim znanjem matematike)

Citat Original postavio Gost5
    Planiram (voleo bih) da upisem Informatiku ali me malo muci matematika.Ako neko zna neki fax...?POMAGAJTE... HVALA
    Upisi FON,tamo bi trebalo da jeinformatika najlaksa,MAda Mislim da ti je matematika ipak neizbezna..

Guest

Ne znam odakle si, ali imas informatiku na tehnickom fakultetu "Mihajlo Pupin" koji pripada novosadskom Univezitetu.
    Pouzdano znam da kriterijumi nisu narocito visoki...

Guest

Citat Original postavio Anonymous
    Ne znam odakle si, ali imas informatiku na tehnickom fakultetu "Mihajlo Pupin" koji pripada novosadskom Univezitetu.
    Pouzdano znam da kriterijumi nisu narocito visoki...
    PS Zaboravih da upisem da se fakultet nalazi u Zrenjaninu

Zainteresovan član
    Učlanjen
    19.03.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Fon?
    Visa Elektrotehnicka?
    Megatrend i Visa Poslovna smer racunari?

Obećava
    Učlanjen
    20.02.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Hm,ja bih ti predlozila Etf,ali i sam znas(pretpostavljam)da tu ima matematike i matematike,ali opet.......
    Mislim,moj fakultet je po mom i misljenju mnogih ljudi zaista najbolji sto se tice programiranja.Pa sta ces vise kad su nasi asistenti drzali kurseve ljudima u Microsoftu kod nas i u jos drugim zemljama.
    moje licno misljenje ti je da donekle ne mozes bez matematike.Mislim,mozes ti da naucis da programiras i sve to,ali sta ces ako ti neko trazi da mu na primer u c-u napisese kako se resava kvadratna jednacina(i veruj mi to je najlakse sto mozes dobiti)i tome slicno,ili ako ti trazi da pomocu f-ja prebacis dekartove koordinate u polarne e onda ti jos tu treba fizika.

Mislim, necu da te plasim,ali dobro razmisli pre nego sto upises to sto hoces(mislim programiranje)aki nisi bas 'u dobrim odnosima' sa matematikom.

Pozdrav

guest
    Guest

Podrazumevano

mislim da etf nema veze sa pravim programiranjem... vise se bavi elektronikom i fizickim aspektima informatike... mnogo ces vremena provesti uceci neke opste stvari koje ti ne znace toliko (fizika, oet,...) za programiranje i informatiku. jedino ako ne mislis na ovaj novi smer.

a matematika ti je neizbezna ako zelis da se stvarno bavis programiranjem... moras da naucis matematiku jako dobro... od fakulteta su ti tu jedino PMF i FON, a kad se vec pominje Microsoft jedino je na FON-u uspostavio pravu saradnju (poseti www.ms.fon.bg.ac.yu i proveri).

moj savet ti je da odlucis izmedju FON-a(informacioni sistemi) i ETF-a (softversko inzinjerstvo). Visu elektrotehn. nemoj da uzimas u obzir, kao ni PMF, obzirom da ne volis matu, tamo je ima mnogo vise nego sto je potrebno.

Pozdrav!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    03.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Nije problem sto sad slabo znas matematiku ali ako nemas nikakvih sklonosti prema njoj nemoj ni u ludilu da upisujes neki od fakulteta za informatiku.
    Inace moras da znas da ni na jednom od tih fakulteta te nece nauciti da programiras, to ces morati sam, vec ce ti samo dati neke osnove. I zbog toga ti je najbolje da pokusas da upises FON jer je objektivno mnogo laksi od gore pomenutih fakulteta.

PS. Ali tu ti se javlja jedan problem. Na FON-u se na prijemnom polaze matematika (uostalom, kao i na ovim drugim pomenutim fakultetima) i potrebno ti je negde oko 40 poena od mogucih 60 da bi mogao da se nadas da ces uci na budzet. Naravno ovo je pod uslovom da si sve cetiri godine imao prosek 5,00.

guest
    Guest

Podrazumevano

naravno, programiranje ces morati da naucis sam, kod kuce, citajuci knjige. faks ce te samo usmeriti i dati ti neku osnovu

inace matematika na FONu nije nimalo laka, raspitaj se.

eee
    Guest

Podrazumevano

Zapravo imam isti problem:slabo znam matematiku iako je volim i lako shvatam (za neznanje je kriv profesor) a zelim upisati informatiku.Samo ja ne zelim programirati nego opravljati racunare i sl. Zasad mislim o ETF.Sta mislite o ovome?

Slične teme

1. Informatika bez matematike
    Autor peleplay u forumu Škole
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 20.12.2010., 23:07
  2. Potrebna osoba sa znanjem Matematike iz Chicaga!!!
    Autor SiFu Milan u forumu Severna i Јužna Amerika
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 28.01.2009., 03:04
  3. Da li ste zadovoljni stecenim znanjem na fakultetu?
    Autor Luciferko u forumu Arhiva
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 09.10.2007., 20:59
  4. Iskustva majki dece sa slabim vidom
    Autor the shezika u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 23.03.2006., 18:45
  5. WEB MASTER SA ZNANJEM FRANCUSKOG
    Autor france u forumu Web dizajn
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 09.11.2005., 23:20

Pravila za slanje poruka