MACKA U RUPI VEC 3 DANA!!!

mina21bg

Aktivan član
Poruka
1.778
evo sta me pita jedna devojka.

Cao Mina,
mace je upalo u neku rupu na Kosancicevom vencu gde je srusena biblioteka. Vec tri dana je tamo. Mi ne mozemo da pridjemo i da ga izvadimo. Da li znas nekoga u Beogradu ko bi mogao da pomogne? Da li postoji neka sluzba, mada i sama ne verujem u pozitivan odgovor.


jel zivi neko tamo?
 
evo sta me pita jedna devojka.

Cao Mina,
mace je upalo u neku rupu na Kosancicevom vencu gde je srusena biblioteka. Vec tri dana je tamo. Mi ne mozemo da pridjemo i da ga izvadimo. Da li znas nekoga u Beogradu ko bi mogao da pomogne? Da li postoji neka sluzba, mada i sama ne verujem u pozitivan odgovor.


jel zivi neko tamo?

Probajte da ga namamite da udje u korpu sa hranom vezanu za konopac, pa da ga tako izvucete.:)
 
Ma nek ipak proba sa vatrogascima. Pre neki mesec bilo je na tv reportaža o ženi koje se popela na ogomno drvo da skine žuto mače. Pošto niko nije reagovao, a maca je već neko vreme bila na drvetu sa kog nije znala da siđe, žena je odlučila da se popne. Tek kada su videli nju, na krtim granama, setili su se da dođu...narno i tv ekipe....Neka pozove Orku, jeste da od njih hleba nema, ali bar kasnije može da kaže i da se obraćala društvu za zz
 
Kod nas je, bas zgrada preko puta, popeo se macak i tri dana je bio na krovu, nije znao da sidje, a na sve moguce nacine su probali da ga pozovu i primame, jadnicak je po ceo dan i noc mjaukao...na kraju se komsija popne i jedva ga uhvati!
Jedino resenje je da se neko spusti i uzme ga nekako!
 
ljudi sve ja to znam.
meni nije problem da odem al ne mogu sada.tj danas ucicu u rupu ma makar ostala dole..zbog mene ce doci sigurno da me vade.
znaci niko ne zivi blizu da ode da pokusa?

Mora se ući u rupu, nema drugog izbora. Nemoj da ideš sama, nadam se da ćeš uspeti. Ponesi neki konopac ili slično. Ukoliko ostaneš u rupi javi se nekom porukom na forum, doćićemo svi da te vadimo ako treba.

Jedne noći sam pokušao da vadim jednog psa iz šahta ali nisam upeo sve dok nisam skupio hrabrost i sišao dole i izvadio ga sve vreme strepeći da će me pas u strahu napasti.

Jesenas sam pokušao da skinem jedno mače sa krova u komšiluku, medjutim matori vlasnik kuće nije dao da mu gazim po crepu niti da ih pomeram. Danima je bilo gore i ne znam dalje šta je bilo, jedino se mogu da se nadam da je samo sišlo ili ga je mačka snela jer se na krov kuće naslanja grana jednog drveta.
 
ima li "novosti" o macetu?

za vadjenje macica iz rupa- pas je dobra opcija- manji rastom - oni lovacki su dobri za rupe- ali naravno mora da ima instinkt zastitnika (a ne da udavi mace)-

moja kerusa je velika-a i nije joj dobro ovih dana- inace smo je "koristili" u te svrhe uspesno do sada.. bas za macice... ali ne moze da se zavuce u manje otvore..
Pokusacu da pronadjem gospodju koja je zivela u mom komsiluku imala je lovacku kuju (onu na lisice -u rupe sto se zavlaci) i stvarno je bila vrh- za sekund izvuce- jer je mala i vizljava.. i ima instinkt..
pokusacu da je nadjem za sutra.
 
Meni baš nije jasno o kakvoj rupi je reč, da li je problem što je uska ili što je duboka.
Ako je rupa uska može se uvući neka drvena greda, veća grana i sl. mače će se instiktivno uzverati uz njega. Mora biti staro najmanje 1.5 - 2 meseca da bi bilo sposobno da se popne tamo.

Ono rešenje sa psom iskreno rečeno malo je rizično, psu ne možete objasniti da li je u pitanju lov ili neko spasavanje.
 
Meni baš nije jasno o kakvoj rupi je reč, da li je problem što je uska ili što je duboka.
Ako je rupa uska može se uvući neka drvena greda, veća grana i sl. mače će se instiktivno uzverati uz njega. Mora biti staro najmanje 1.5 - 2 meseca da bi bilo sposobno da se popne tamo.

Ono rešenje sa psom iskreno rečeno malo je rizično, psu ne možete objasniti da li je u pitanju lov ili neko spasavanje.

Ovo je i meni palo na pamet. Ima li vesti o mačetu? Animal cops su u sličnim sitacijama ostavljali zamke sa hranom, poput one korpe koju je neko spomenuo. Prednost zamke je to što mače ne bi moglo da iskoči kad krene uvis.
 
Kod nas je, bas zgrada preko puta, popeo se macak i tri dana je bio na krovu, nije znao da sidje, a na sve moguce nacine su probali da ga pozovu i primame, jadnicak je po ceo dan i noc mjaukao...na kraju se komsija popne i jedva ga uhvati!
Jedino resenje je da se neko spusti i uzme ga nekako!

Pozdravljam. Isto uradila sa mackom na tudjem krovu, tudjoj zgradi, tudjem kraju. Nije bilo jednostavno, ali sam nepoznatu divljakusu spustila na zemlju sa visespratnice.

Drugi put vadila mace iz sahta. Srecom ne previse dubokog. Dve koleginice su pomogle moralnom podrskom i da se nadju ako se ne daj Boze, ubijem ko niko moj...:eek:. Sve je proslo ok.

Ti koji su culi mace, sta cekaju do sada ako hoce da ga spasu ? Gledam i ja Animal planet i ostalo, al' zivim u Srbiji. Ono sto vidim sluzi da se time postapamo ili organizujemo, probamo da zovemo razne sluzbe, a na kraju ostajemo sami ako nista ne ide.

Neka vide sta mogu da urade u toj rupi (o kojoj nista ne znamo osim gde je) i neka se ili angazuju oko spasavanja (ako je macka ziva) ili neka se secaju toga da nista konkretno nisu preduzeli da joj pomognu ili neka okrenu glavu i zaborave.

Od nase price mace nece izaci na svetlost dana.
 

Back
Top