UPOMOTJ:referat...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

JoWaNa-Chachak

Obećava
Poruka
84
-Dobila sam zadatak iz informatike da pripremim referat iz informatike...
-pa mi teme glase ovako:

~~Pretrazivachi V(W)EB-a
1)Naslovna strana pretrazivacha google
2)Stranica za napredna pretrazivanja
3)Elektronska poshta
4)Ekspres pretrazivanja

-Pa ako mozete da mi pomognete,u kom pravcu bih mogla da napishem ovaj tekst...
-Tj. na shta bih trebala da obratim paznju....
 
-Dobila sam zadatak iz informatike da pripremim referat iz informatike...
-pa mi teme glase ovako:

~~Pretrazivachi V(W)EB-a
1)Naslovna strana pretrazivacha google
2)Stranica za napredna pretrazivanja
3)Elektronska poshta
4)Ekspres pretrazivanja

-Pa ako mozete da mi pomognete,u kom pravcu bih mogla da napishem ovaj tekst...
-Tj. na shta bih trebala da obratim paznju....

ja dam moram da biram izabrao bih 3. temu. Moze dosta da se napise. Recimo
1) kada i kako je poslat prvi mejl
2) protokoli
3) poznati servis...


secam se da smo na faxu imali neko predavanje o elektronskoj posti, samo se ne secam iz kog predmeta jer je bilo davno.
 
ja dam moram da biram izabrao bih 3. temu. Moze dosta da se napise. Recimo
1) kada i kako je poslat prvi mejl
2) protokoli
3) poznati servis...


secam se da smo na faxu imali neko predavanje o elektronskoj posti, samo se ne secam iz kog predmeta jer je bilo davno.

joj.kada bih mogla da biram,izvukla bih se nekako...
ali predavanje treba da obuhvati sve gore navedene oblasti...
 
joj.kada bih mogla da biram,izvukla bih se nekako...
ali predavanje treba da obuhvati sve gore navedene oblasti...

onda je to najmanji problem.

1)Naslovna strana pretrazivacha google

* kazes da je jednostavnog izgleda, da ne bi reklame i drugi materijal usporavale ucitavanje te strane.
pored toga, taj jednostavan izgled kao i pocetna strana na raznim jezicima omogucuje da i pocetnici mogu lako da se snadju bez obzira na njihovo znanje engleskog jezika

* pored toga, menjanjem natpisa google, kompanija zeli da pokaze da podrzava pojedine akcije ili da zeli da obelezi neki vazan dogadjaj (dan borbe protiv side, rodjenje Morzea (izmislio je morzeovu azbuku)...)

* u slucaju ako se ne trazi web stranica vec recimo slike, video ili knjige, pocetna strana se moze prilagodi tako da vraca samo strane sa trazenim medijem.

* postoji iGoogle, to je pocetna strana koju korisnik moze slobodno da modifikuje i da dodaje razne korisne stvari (kalendar, sat, slike dana, digitron....)


2)Stranica za napredna pretrazivanja

Ako je u pitanju samo google, dovoljno je da opises opcije koje ti se pojavljuju kada kliknes na napredno pretrazivanje.


3)Elektronska poshta

vec sam ranije objasnio. Potrebno je samo da rasiris. Pogledaj i na http://en.wikipedia.org/wiki/Email kao i podteme. Moze bas lep referat da se napise.

4)Ekspres pretrazivanja

Espres pretrazivanja obicno postoje u okviru browesera (IE, Firefo, Chrome, Opera) i predstavlja polje za unos trazenih podataka. Ekspres pretrazivanje moze da bude i u okviru nekog sajta, pomocu koga ces pretraziti sadrzaj tog sajta (to rade recimo google, yahoo i jos neki). Postoje ekspres pretrazivaci za recimo:

google - sluzi za trazenje bilo kog pojma
yahoo - isto
amazon.com - za trazenje podataka u vezi as nekim proizvodom
answers.com - pretrazuje veliku bazu podataka nesto kai wiki
ask.com - slicno kao google
ebay.com - pretrazuje se online berza na ebay.com-u
wikipedia - pretrazuje se enciklopedija

Nadam se da sam ti pomogao.

Ja imam sutra ispit iz odbornog stila i moram za 100 minuta da napisem esej na neku od informatickih tema koje ce sutra da nam da. Esej treba da ima oko 650 reci, da nema vise od 10 gresaka i da je na engleskom jeziku :sad2: ne znam kako cu to da uradim :(
 
Poslednja izmena:
E da... Ubaci i slike ako drzis predavanje u multimedijalnoj sali ili ako imas mogucnost da koristis neki racunar. Evo recimo google-ov logo:

http://images.google.com/images?gbv=2&hl=en&sa=1&q=google+logo&btnG=Search+Images&aq=f&oq= za prvu temu

hvaaaaaala puuuuno.....:klap::hvala:
sada bar znam u kom smeru da krenem....

a za multimedijalnu uchionicu....hmmm... pre bi je nazvala shupom...
ali ipak to je struchna shkola,chiji je ipak obrazovni profil usmeren na drugu stranu...
medicinska shkola......
 
hvaaaaaala puuuuno.....:klap::hvala:
sada bar znam u kom smeru da krenem....

a za multimedijalnu uchionicu....hmmm... pre bi je nazvala shupom...
ali ipak to je struchna shkola,chiji je ipak obrazovni profil usmeren na drugu stranu...
medicinska shkola......

nema na cemu. Ako ti bude trebala pomoc javi mi se slobodno preko privatne poruke ili napisi ovde na forumu.
 
.....
 

Prilozi

  • Right_Left.jpg
    Right_Left.jpg
    83,2 KB · Pregleda: 2
GZ:
O boze, koji offtopic. a da ne govorim o sposobnosti mlade dame :)
koja eto bez forumske pomoci nije sposobna da napise i jedan obican REFERAT. jos se nadje i uvirijedjena..
Mlad moderator: da jeste, i te kako,
wrm, nista licno, ali DekiM jeste mlad ali je vec LEGENDA.....

legenda u chemu ?
pisanju po forumu ?
od toga zaradjuje pare ? ima neki profesionalni prestiz ?
ne samo mu je dosadno pa toliko piskara ...
simple :)
 
@vrm

Naravno da nisam nikakva "legenda", ali koliko vidim i tebi to "piskaranje" ne manjka, tako da u tim rečima možeš najpre samog sebe pronaći!
Da li i ti od ovoga zarađuješ pare, ili samo želiš da se pokažeš koliko znaš posao kojim se baviš, "frljajući" se stručnim izrazima koji će, uzgred budi rečeno, najobičnijem korisniku značiti isto ko i da ništa nisi rekao! ;)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top