bios

Gost
imam maticnu plocu msi kt6 bios je iz 2001 godine
na sajtu msi sam nasao verziju 2004 mogu da je skinem ali sta posle da li postoji mogucnost da ubacim novu verziju i kako
 
Skini sa MSI sajta LiveUpdate ili tako nesto startuj programic i on ce sam da nadje novi bios i da ga instalira ali STROGO prati uputstva.Ili skini bios i jos jedan mali fleser programcic (dos) sve to stakuj na butabilnu disketu,digni sistem sa diskete i startuja flesh programcic i to je to.
 
Ma prilikom 'ubacivanja' nove verzije BIOS-a trebao bi da ti ponudi tu mogucnost da snimis BIOS na disketu (naravno u DOS-u). Ti samo klikni na Y(es) i iskuliraj dok se BIOS ne snimi.
 
PA postupak vrlo lak,ako imas vec spreman boot disketu (ako nemas onda skini sa interneta programcic za pravljenje boot diskete),raspakuj bios ( ako je u .zip ili .rar iz Wina) i flesh programcic i pogledaj da ti ostane jos onoliko mesta koliko je tezak bios (zbog snimanja stare verzije).Ubacis disketu restartujes kompjuter udjes u bios i podesid da butuje prvo disketu.POnovo restartujes kompjuter i on ce dici sistem sa diskete.Kada dobijes prompt "A:\" onda otkucas ime fleser programcica.KAd se program startuje dobices dve opcije ( ovo ti preicam asusov freser a nadam se da je i kod msi slicno),prva je da snimis stari bios snimi ga obavezno,druga je usnimavanje novog.Kada kliknes drugu opciju mozda ce da te pita za ime novog,znaci moras da das tacan naziv novog biosa.Kad sve to odradis pocece prvo brisanje starog i instalacija novog biosa.Sacekaj da ti izbaci poruku da je gotovo i da mozes da restartujes kompjuter.NIKAKO NESMES da iskljucujes ili restartujes kompjuter dok nije gotovo pa makar krenulo i lose(ali 99% nece).Kad restartujes kompjuter udji opet u bios i vrati da dize sistem sa diska.I to je to
 

Back
Top