"1 za od 128, amandman nije prihvaćen"

čedina_zebra

Legenda
Poruka
53.468
Spremam ja ručak i uključim TV kad tamo glasanje u Narodnoj Skupštini i sve bi bilo u redu, da mi nešto neobično nije odagnalo misli od ručka.

1 za od 128, tu nešto nedostaje, šta nedostaje, nedostaje ko je uzdržan i ko je protiv, pogledam na ekran TVa, sve kockice za glasanje prazne sem jedne koja je zelena.

E sad, pošto je jako ružno kazati da 127 poslanika većine u Skupštini Srbije sedi u skupštinskoj sali a ne glasa, Slavica Đukić-Dejanović je taj detalj (nije glasalo), preskočila.

Možda sam ja moju ribu u tiganju trebala da pitam da li je za, protiv ili je uzdržana po pitanju toga da li da je ispržim ili ne, no džaba mi posao kada riba nije u stanju da mi odgovori na pitanje, ali zato Slavica Đukić-Dejanović može da mi odgovori na pitanje pa je javno pitam,šta traži poslanička većina u Skupštini Republike Srbije u skupštinskoj sali na dan glasanja ako ne glasa već samo drži ubačene kartice u sistemu za glasanje?

Čemu služi sistem za glasanje, ušta su potrošeni milioni dinara ako taj sistem nema svrhu? Da li se to zove demokratija ili je to otvoreno ruganje glasačima?
 
Spremam ja ručak i uključim TV kad tamo glasanje u Narodnoj Skupštini i sve bi bilo u redu, da mi nešto neobično nije odagnalo misli od ručka.

1 za od 128, tu nešto nedostaje, šta nedostaje, nedostaje ko je uzdržan i ko je protiv, pogledam na ekran TVa, sve kockice za glasanje prazne sem jedne koja je zelena.

E sad, pošto je jako ružno kazati da 127 poslanika većine u Skupštini Srbije sedi u skupštinskoj sali a ne glasa, Slavica Đukić-Dejanović je taj detalj (nije glasalo), preskočila.

Možda sam ja moju ribu u tiganju trebala da pitam da li je za, protiv ili je uzdržana po pitanju toga da li da je ispržim ili ne, no džaba mi posao kada riba nije u stanju da mi odgovori na pitanje, ali zato Slavica Đukić-Dejanović može da mi odgovori na pitanje pa je javno pitam,šta traži poslanička većina u Skupštini Republike Srbije u skupštinskoj sali na dan glasanja ako ne glasa već samo drži ubačene kartice u sistemu za glasanje?

Čemu služi sistem za glasanje, ušta su potrošeni milioni dinara ako taj sistem nema svrhu? Da li se to zove demokratija ili je to otvoreno ruganje glasačima?

rugaju se glasacima:ok:
 
Spremam ja ručak i uključim TV kad tamo glasanje u Narodnoj Skupštini i sve bi bilo u redu, da mi nešto neobično nije odagnalo misli od ručka.

1 za od 128, tu nešto nedostaje, šta nedostaje, nedostaje ko je uzdržan i ko je protiv, pogledam na ekran TVa, sve kockice za glasanje prazne sem jedne koja je zelena.

E sad, pošto je jako ružno kazati da 127 poslanika većine u Skupštini Srbije sedi u skupštinskoj sali a ne glasa, Slavica Đukić-Dejanović je taj detalj (nije glasalo), preskočila.

Možda sam ja moju ribu u tiganju trebala da pitam da li je za, protiv ili je uzdržana po pitanju toga da li da je ispržim ili ne, no džaba mi posao kada riba nije u stanju da mi odgovori na pitanje, ali zato Slavica Đukić-Dejanović može da mi odgovori na pitanje pa je javno pitam,šta traži poslanička većina u Skupštini Republike Srbije u skupštinskoj sali na dan glasanja ako ne glasa već samo drži ubačene kartice u sistemu za glasanje?

Čemu služi sistem za glasanje, ušta su potrošeni milioni dinara ako taj sistem nema svrhu? Da li se to zove demokratija ili je to otvoreno ruganje glasačima?

Ma ko još prati skupštinu, eno SNS je odrao SRS u nekoj mesnoj zajednici, o tome treba da se priča, budućnost počinje danas! :roll:

@ tema, šta reći, izgleda nisu doručkovali pa nemaju snage da pritisnu dugme, ili jednostavno štede energiju i preusmeravaju istu na misaone procese koji se odvijaju u njihovim glavama, a možda je samo kriza pa štede da svojim primerom pokažu kako se diže produktivnost i pored svih nedaća koje su ih zadesile, od restorana do dnevnica... Možda im sutra bude neko tražio i da idu busom na posao,a to bi tek bio vrhunac bezobrazluka prema predstavnicima naroda!
 
Ma ko još prati skupštinu, eno SNS je odrao SRS u nekoj mesnoj zajednici, o tome treba da se priča, budućnost počinje danas! :roll:

@ tema, šta reći, izgleda nisu doručkovali pa nemaju snage da pritisnu dugme, ili jednostavno štede energiju i preusmeravaju istu na misaone procese koji se odvijaju u njihovim glavama, a možda je samo kriza pa štede da svojim primerom pokažu kako se diže produktivnost i pored svih nedaća koje su ih zadesile, od restorana do dnevnica... Možda im sutra bude neko tražio i da idu busom na posao,a to bi tek bio vrhunac bezobrazluka prema predstavnicima naroda!

Ma svesna sam ja da ću imati 5 postova na temi jer ovo nikoga ne zanima, pa samim tim niko ni neće da postavi pitanje čemu služi Narodna Skupština Republike Srbije.
Nema kritičke javnosti, nema reakcije tada nema ni demokratije, zato i jesmo u bedaku.Tako nam i treba kada smo nezrela nacija.
 
Ma svesna sam ja da ću imati 5 postova na temi jer ovo nikoga ne zanima, pa samim tim niko ni neće da postavi pitanje čemu služi Narodna Skupština Republike Srbije.
Nema kritičke javnosti,
nema reakcije tada nema ni demokratije, zato i jesmo u bedaku.Tako nam i treba kada smo nezrela nacija.

Oni su kao poslovni ljudi, dođu, odrade to što treba, eventualno naprave neke dilove, ako postoji interesovanje i prostor za manevrisanje.

Malo izađe neki predstavnik poslaničke grupe, vladajući da kaže da je sve ok, opozicioni da malo podvikne, postavi neko junačko pitanje, onda kasnije, kad se ugase kamere, svi zajedno u red ispred blagajne, i tako svakim danom u svakom pogledu sve više napredujemo...
B62_tok.jpg


A što se budućnosti teme tiče... :lol:
 
Poslednja izmena:
Oni su kao poslovni ljudi, dođu, odrade to što treba, eventualno naprave neke dilove, ako postoji interesovanje i prostor za manevrisanje.

Malo izađe neki predstavnik poslaničke grupe, vladajući da kaže da je sve ok, opozicioni da malo podvikne, postavi neko junačko pitanje, onda kasnije, kad se ugase kamere, svi zajedno u red ispred blagajne, i tako svakim danom u svakom pogledu sve više napredujemo...
B62_tok.jpg


A što se budućnosti teme tiče... :lol:

Ubio me Bog ako ova nacija shvata šta joj se dešava, slepa kod zdravih očiju.
I što je najgore, shvataš da svi to vide ali džaba, impotentno sve za bilo kakvu reakciju. Sinoć sam opet gledala insajder i krstila se i opet nema reakcije, mi smo totalno bolesna nacija. Dobro je rekao pokojni Jovan Rašković da smo pomalo lud narod, svestan nije bio kakvu je istinu rekao.
 
Ubio me Bog ako ova nacija shvata šta joj se dešava, slepa kod zdravih očiju.
I što je najgore, shvataš da svi to vide ali džaba, impotentno sve za bilo kakvu reakciju. Sinoć sam opet gledala insajder i krstila se i opet nema reakcije, mi smo totalno bolesna nacija. Dobro je rekao pokojni Jovan Rašković da smo pomalo lud narod, svestan nije bio kakvu je istinu rekao.

Vrhunac bezobrazluka...
 
Ma svesna sam ja da ću imati 5 postova na temi jer ovo nikoga ne zanima, pa samim tim niko ni neće da postavi pitanje čemu služi Narodna Skupština Republike Srbije.
Nema kritičke javnosti, nema reakcije tada nema ni demokratije, zato i jesmo u bedaku.Tako nam i treba kada smo nezrela nacija.

Pa, treba onda da si svesna i cinjenice, da moraju da imaju 126 poslanika u sali, da toliko bude prijavljeno u elektronskom sistemu, ali, ne moraju da glasaju. Koliko puta dosad si cula: Za- toliko i toliko.
Protiv- toliko i toliko.
NIJE GLASALO toliko i toliko.

Znaci, ne moraju da glasaju, jer samim tim sto je samo jedan za, znaci da amandman ne moze da prodje. OVo je jednostavno USTEDA vremena, jer, 3000 amandmana je brat-bratu mnogo da bi se gubilo vreme.

Kad pominjes kriticku javnost,osvrni se malo i na uzrok, ne samo posledicu!
 
Прави циркус је био када се једном од посланика ЗЕС-а или владајуће већине припишкило (притерало неког, и они су живи људи),
па лепо извадио картицу и пошао у просторије где и Цар иде пешке ... :rotf::rotf::rotf:

Наравно, и Марина одмах извади своју картицу и ЦВРЦ - нема кворума за одлучивање :per::per::per:

СЂД у паници :hahaha::hahaha::hahaha:

Настаде стампедо ка поменутим просторијама :rotf::rotf::rotf:

СЂД не даје паузу :hahaha::hahaha::hahaha:
јер би се на тај начин успорио наш незаустављиви пут у светлу ЕУРОпску будућност ...:whistling:
Мислим, да се закасни због тако прозаичног разлога, шта ће свет да каже ... :whistling:

После десетак минута неизвесности, враћају се посланици, видљиво олакшани ... :rotf::rotf::rotf:

И СЂД изгледа као да се олакшала (а није примећено да излази из сале) :rotf::rotf::rotf:

И представа се наставља ...

1 ЗА .... 1 ЗА .... 1 ЗА .... 1 ЗА .... 1 ЗА .... 1 ЗА ....
 
Najavljuju na Fox-u da je u Skupštini opet izbilo nešto kao afera Bodrum, navodno više u njihovom Dnevniku.

Заборавих да напоменем циркус је снимао Милош Алигрудић ...

Снимио човек, и изгледа да је неколико картица било убачено,
а да посланици нису били у сали ... :dash::dash::dash:

Гласали - тј. нису гласали из подрума, WC-a или ресторана .... :rtfm::rtfm::rtfm:
 
Spremam ja ručak i uključim TV kad tamo glasanje u Narodnoj Skupštini i sve bi bilo u redu, da mi nešto neobično nije odagnalo misli od ručka.

1 za od 128, tu nešto nedostaje, šta nedostaje, nedostaje ko je uzdržan i ko je protiv, pogledam na ekran TVa, sve kockice za glasanje prazne sem jedne koja je zelena.

E sad, pošto je jako ružno kazati da 127 poslanika većine u Skupštini Srbije sedi u skupštinskoj sali a ne glasa, Slavica Đukić-Dejanović je taj detalj (nije glasalo), preskočila.

Možda sam ja moju ribu u tiganju trebala da pitam da li je za, protiv ili je uzdržana po pitanju toga da li da je ispržim ili ne, no džaba mi posao kada riba nije u stanju da mi odgovori na pitanje, ali zato Slavica Đukić-Dejanović može da mi odgovori na pitanje pa je javno pitam,šta traži poslanička većina u Skupštini Republike Srbije u skupštinskoj sali na dan glasanja ako ne glasa već samo drži ubačene kartice u sistemu za glasanje?

Čemu služi sistem za glasanje, ušta su potrošeni milioni dinara ako taj sistem nema svrhu? Da li se to zove demokratija ili je to otvoreno ruganje glasačima?

Праве будале од све и једног Србина који је гласао за њих.
 
Pa, treba onda da si svesna i cinjenice, da moraju da imaju 126 poslanika u sali, da toliko bude prijavljeno u elektronskom sistemu, ali, ne moraju da glasaju. Koliko puta dosad si cula: Za- toliko i toliko.
Protiv- toliko i toliko.
NIJE GLASALO toliko i toliko.

Znaci, ne moraju da glasaju, jer samim tim sto je samo jedan za, znaci da amandman ne moze da prodje. OVo je jednostavno USTEDA vremena, jer, 3000 amandmana je brat-bratu mnogo da bi se gubilo vreme.

Kad pominjes kriticku javnost,osvrni se malo i na uzrok, ne samo posledicu!

Pa ja bi se složila sa tobom da ne moraju da glasaju kada nisu na glasanju ali kada su na glasanju onda moraju da glasaju jer neglasanje znači da nisi zainteresovan za posao koji radiš a to opet znači da se fingira parlamentarizam a to dalje znači da nema demokratije, a iz toga sledi da smo totalitarno društvo i tu je kraj, Severna Koreja.
 
Pa ja bi se složila sa tobom da ne moraju da glasaju kada nisu na glasanju ali kada su na glasanju onda moraju da glasaju jer neglasanje znači da nisi zainteresovan za posao koji radiš a to opet znači da se fingira parlamentarizam a to dalje znači da nema demokratije, a iz toga sledi da smo totalitarno društvo i tu je kraj, Severna Koreja.

pa srbija i jeste totalitarno nedemokratsko drustvo pod kontrolom jednog coveka koji je takodje pod kontrolom zapada.
 
pa srbija i jeste totalitarno nedemokratsko drustvo pod kontrolom jednog coveka koji je takodje pod kontrolom zapada.

Posle ovoga danas u skupštini totalno se slažem, do sada sam bila rezervisana spram poslednjeg dela tvoje rečenice.
To je jeste začuđujuće jer ovo se na zapadu nebi moglo dogoditi što se događa danas u našem parlamentu i ako ne uđemo u EU nećemo ući zato što neznamo za red.
 
После оваквих брука које се одигравају у Скупштини
било би сасвим оправдано да се иста укине ...

Да распишемо референдум
и да без обзира на резултат
прогласимо Америчког Амбасадора за ПреЦедника
и да се бар спасемо даље срамоте ...

:rtfm::rtfm::rtfm:
 
После оваквих брука које се одигравају у Скупштини
било би сасвим оправдано да се иста укине ...

Да распишемо референдум
и да без обзира на резултат
прогласимо Америчког Амбасадора за ПреЦедника
и да се бар спасемо даље срамоте ...

:rtfm::rtfm::rtfm:

:cool:.....ili jednostavno da uradimo nesto za sebe
a da nek sebi daju oduska na Mladji&kompaniji:)
 
Spremam ja ručak i uključim TV kad tamo glasanje u Narodnoj Skupštini i sve bi bilo u redu, da mi nešto neobično nije odagnalo misli od ručka.

1 za od 128, tu nešto nedostaje, šta nedostaje, nedostaje ko je uzdržan i ko je protiv, pogledam na ekran TVa, sve kockice za glasanje prazne sem jedne koja je zelena.

E sad, pošto je jako ružno kazati da 127 poslanika većine u Skupštini Srbije sedi u skupštinskoj sali a ne glasa, Slavica Đukić-Dejanović je taj detalj (nije glasalo), preskočila.

Možda sam ja moju ribu u tiganju trebala da pitam da li je za, protiv ili je uzdržana po pitanju toga da li da je ispržim ili ne, no džaba mi posao kada riba nije u stanju da mi odgovori na pitanje, ali zato Slavica Đukić-Dejanović može da mi odgovori na pitanje pa je javno pitam,šta traži poslanička većina u Skupštini Republike Srbije u skupštinskoj sali na dan glasanja ako ne glasa već samo drži ubačene kartice u sistemu za glasanje?

Čemu služi sistem za glasanje, ušta su potrošeni milioni dinara ako taj sistem nema svrhu? Da li se to zove demokratija ili je to otvoreno ruganje glasačima?

To je osveta za ukinute dnevnice!!!!! :evil::evil::evil:
 
Tako je bilo iz cisto prakticnih razloga, tj. da bi se posao zavrsio brze. I onako se zna da amandmane koje nije prihvatiila Vlada Srbije kao predlagac zakona, nece prihvatiti ni vladajuca vecina.
Na zakone za koje se glasa ovih dana podneto je preko 3000 amandmana, uglavnom od strane poslanika SRS. To je jos jedan od nacina, doduse pravno legalnih, kojim SRS vrsi opstrukciju u radu skupstine.
Veoma je tesko da ako je sednici prisutno 127 ili 128 poslanika, u visesatnom glasanju o amandmanima, u svakom trenutku svi poslanici budu fizicki prisutni u sali. Sasvim je normalno da neki poslanik izadje iz sale, da ode u WC, popusi cigaretu i sl. Toga je bilo i dok nije postojao elektronski sistem za glasanje, samo sto se nije pre glasanja za svaki amandman brojanjem utvrdjivalo koliko poslanika je trenutno u sali.
Sada postoje elektronske kartice, pa moze da se vidi da je poslanik na nekoliko minuta izasao iz sale, a elektronska kartica je ostala ubacena u poslanicku jedinicu.
Ovo se ne moze uporediti sa aferom Bodrum, jer je tada Neda Arneric ostavila svoju elektronsku karticu nekom od kolega poslanika a ona bila u Bodrumu, pa je on umesto nje glasao pritiskajuci taster "ZA", a taj glas je bio presudan za donesenje akta o kome su se poslanici tada izjasnjavali.
 
Ma svesna sam ja da ću imati 5 postova na temi jer ovo nikoga ne zanima, pa samim tim niko ni neće da postavi pitanje čemu služi Narodna Skupština Republike Srbije.
Nema kritičke javnosti, nema reakcije tada nema ni demokratije, zato i jesmo u bedaku.Tako nam i treba kada smo nezrela nacija.

gledao sam sednicu, i bas je bilo dosadno. ni traga od one skupstine iz starih dobrih vremena. a poenta teme??? boldovan deo sve govori.
 

Back
Top