Razlozi i objasnjenja

Poruka
15.196
Kraj bez objasnjenja tj raskidi.. Po scenariju on ili ona ispari i tajac.. Prekine se mozda flert, mozda komunikacija, mozda veza.. Po meni kukavice.. Nisu imali hrabrosti da vam kazu sve u 'oci'.. Imali takav prekid? Dajete li objasnjenja na kraju i razloge za raskid? Koliko vam je to bitno da se posle ne bi preispitivali 'gde sam pogresio/la'?:hvala:
 
Kraj bez objasnjenja tj raskidi.. Po scenariju on ili ona ispari i tajac.. Prekine se mozda flert, mozda komunikacija, mozda veza.. Po meni kukavice.. Nisu imali hrabrosti da vam kazu sve u 'oci'.. Imali takav prekid? Dajete li objasnjenja na kraju i razloge za raskid? Koliko vam je to bitno da se posle ne bi preispitivali 'gde sam pogresio/la'?:hvala:

Ja mislim da ti ne spremas te ispite dovoljno cim imas ovoliko vremena da otvaras teme :lol::lol::lol:
 
Kraj bez objasnjenja tj raskidi.. Po scenariju on ili ona ispari i tajac.. Prekine se mozda flert, mozda komunikacija, mozda veza.. Po meni kukavice.. Nisu imali hrabrosti da vam kazu sve u 'oci'.. Imali takav prekid? Dajete li objasnjenja na kraju i razloge za raskid? Koliko vam je to bitno da se posle ne bi preispitivali 'gde sam pogresio/la'?:hvala:

Pa kao tako je lakse...Poznajem dosta ljudi koji imaju taj model ponasanja,jednom se i meni desilo da budem tako 'ostavljena',ja nikada nisam to uradila....
Sta ja znam,u biti to je kukavicluk i bezanje...
Al opet nekako elegantnije od razvlacenja nekakvih bljutavih prica,objasnjenja i izvinjenja...Mozda je nekad stvarno bolje samo otici....Ne znam...
 
Pa kao tako je lakse...Poznajem dosta ljudi koji imaju taj model ponasanja,jednom se i meni desilo da budem tako 'ostavljena',ja nikada nisam to uradila....
Sta ja znam,u biti to je kukavicluk i bezanje...
Al opet nekako elegantnije od razvlacenja nekakvih bljutavih prica,objasnjenja i izvinjenja...Mozda je nekad stvarno bolje samo otici....Ne znam...

:) A mislim da je najgore kad sve ide super. Nebitno da li je flert ili veza i onda samo prekine neko nesto :dontunderstand:
 
ma jeste baš je kukavički, nego treba drama i šizenje..zašo si me ostavio u ženu me u crnom pretvorio..oh, ah, ko će me teti sad...pošteni čoek i žena, oni raskinu sa razumevanjem i poštovanjem druge strane...

Sa razumevanjem je kad se nesto kaze a druga strana to prihvati normalno. A sa ne razumevanjem je kad se ode bez reci. I vrlo kukavicki, jer onaj drugi zasluzuje bar da zna zasto je ostavljen. Ispostovati i udostijiti razgovorom. Pa posle kud koji mili moji. Niko ovde ne govori o kuknjavi itd...
 
ša ti znaš o tome kako ja raskidam??

Pročitala na drugoj temi. Ajd, sad se demantuj ;)

ma jeste baš je kukavički, nego treba drama i šizenje..zašo si me ostavio u ženu me u crnom pretvorio..oh, ah, ko će me teti sad...pošteni čoek i žena, oni raskinu sa razumevanjem i poštovanjem druge strane...

Jašta! A šta kad on/ona neće?

Šalim se. Nema tu velike mudrosti. Pre samog raskida prethodi mnogo toga što ne valja. Zavisi samo od mentalnog sklopa, vaspitanja, a nekad i od nekih dogadjaja koji su prethodili kako će se ljudi razići.
 
Sa razumevanjem je kad se nesto kaze a druga strana to prihvati normalno. A sa ne razumevanjem je kad se ode bez reci. I vrlo kukavicki, jer onaj drugi zasluzuje bar da zna zasto je ostavljen. Ispostovati i udostijiti razgovorom. Pa posle kud koji mili moji. Niko ovde ne govori o kuknjavi itd...
pa ne mora da se objašnjava ako se ne volimo više, a to se vidi. ako me ne voli, ne znači i da mora da mi kaže da me ne voli, moonjo - ne volem te od četvrtka, nisi mi u mislima, a sa đorđetom sam se ljibila i spavala sa markom...ma nebitni su ti razlozi.. vidimo mi kako stvari stoje oboje..a ono predgovor, razgovor, komentari...meni bi tako bilo malo kretenski..kao sad da imam i planiram dan za raskid. i to bi meni bilo kvarno.....dan za raslid, znoje mi se dlanovi, ja njoj kažem..onda ona kaže: e, razumem..onda se ne čujemo i ne vidimo od tog momenta nikad više.. mi nismo više par.. :kmez:
misim, mi smo prestali mnogo pre toga da budemo par....i kad dođe taj čas, taj tren - oboje znamo jer ...ljoobaf je kao cfet, ja tučak ona prašnik....ne moramo da zakazujemo raskid..meni je to ljig..

nensi011 slažem se sa izrečenim..a prvo neam pojma..nejasan mi je hint..
 
Sa razumevanjem je kad se nesto kaze a druga strana to prihvati normalno. A sa ne razumevanjem je kad se ode bez reci. I vrlo kukavicki, jer onaj drugi zasluzuje bar da zna zasto je ostavljen. Ispostovati i udostijiti razgovorom. Pa posle kud koji mili moji. Niko ovde ne govori o kuknjavi itd...

ne pucaju veze tek tako a da ona druga strana nema pojma zasto je ostavljena
i vec kada dodje do raskida, lijepo je biti fer i razgovarati o tome, ali pravdati se zasto i kako je totalno suvisno
ostavljeni zeli da zna razloge, da bi mogao malo da drami i omalovazi njihovu vrijednost
ako neko ne zeli da bude sa tobom, ko ga hebe, neka ide, zar moras znati zasto te je ostavio
ionako ti nece reci potpuno iskreno, vec ce uviti u oblande
 
Kraj bez objasnjenja tj raskidi.. Po scenariju on ili ona ispari i tajac.. Prekine se mozda flert, mozda komunikacija, mozda veza.. Po meni kukavice.. Nisu imali hrabrosti da vam kazu sve u 'oci'.. Imali takav prekid? Dajete li objasnjenja na kraju i razloge za raskid? Koliko vam je to bitno da se posle ne bi preispitivali 'gde sam pogresio/la'?:hvala:

ne dajem niti trazim razloge, vecinom odlazim iz dosade pa bi se na kraju trebala potruditi da nadjem neki "validan razlog" za odlazak da ne povrijeim ego nekom
a na kraju svejedno ispanem vjestica pa nema poente :lol:
u obrnutom slucaju opet ne vidim razlog za ta ispitivanja.... jednom kada se izgubi nema poente prekopavati i analizirati
ili ozivljavati vezu kao dr frankenshtajn cudoviste... jer to vise nije to, veza u kojoj neko nije zadovoljan nije ok

i smatram da je malo egoisticno pitati - u cemu sam pogrijesila jer se time automatski iskljucuje onej drugi i njegovi moguci razlozi, kao da su manje vazni od naseg ponasanja
kada me to neko pita onda se tek ohladim
 
Nekad je to raskidanje vise nego bezobrazno i kukavno - kad se jedan ulaze onoliko (i pojma nema da nesto ne stima), drugi odlucuje da se bez reci skloni iz price jer nema herza (a ni bundu od nerza :lol:) da resi sto je do njega/nje.

Nekada i pored sjajnog odnosa u znacajnom delu, veza ne napreduje vec stoji u mestu, obe strane shvataju sta je posredi, znaju da od diskusije nema nista (nece biti promene na bolje) i ... prica pocinje da bledi.

Postoje i medjukombinacije, ali o njima drugi put :).
 
Kraj bez objasnjenja tj raskidi.. Po scenariju on ili ona ispari i tajac.. Prekine se mozda flert, mozda komunikacija, mozda veza.. Po meni kukavice.. Nisu imali hrabrosti da vam kazu sve u 'oci'.. Imali takav prekid? Dajete li objasnjenja na kraju i razloge za raskid? Koliko vam je to bitno da se posle ne bi preispitivali 'gde sam pogresio/la'?:hvala:
Па не...није ми се дешавало да ми се дуге везе тако завршавају...а кад је у питању нека шема, нешто необавезно, тад би могло да ме штрецне, али последице тог ''штреца'' да трају пар сати и то је то.

Десило ми се једном да ме је син кућних пријатеља оставио смс-ом.:lol:
Написао ми је нешто у стилу ''ја се нисам заљубио у тебе, и пошто је то тако нема смисла настављати везу''...у реалности је било другачије...он се јесте заљубио, а ја нисам, што се по мени јасно и видело...ондаК је он, сирома, решио да прекине агонију, па ми дао ногу...ваљда да би ме предухитрио, ваљда му је тако било лакше.
Иначе, и дан данас ме зивка и стално се распитује како ми је са садашњим, кад се удајем и сл.
Толико о његовој незаљубљености.
А ратишли смо се јако давно, има сигурно бар три године...ах да, оставио ме је на дан мог рођендана.:lol:


Знам човека који је оставио девојку са којом је био четири године и није јој ништа рекао. Чак је прошао поред ње на улици и није хтео да јој се јави.
Ова, мученица, се распала. Није јој било јасно због чега.
Што је најгоре, мислила је да је нешто згрешила, чим он неће ни здраво да јој каже.
А уствари је он нашао био другу.

Ја сам , увек, за фер и творен однос- ''не бих више с тобом'' и крај приче.
Зашто? Због тога и тога...
Након коректних разилазака људи могу остати и добри пријатељи.
 
zavisno do raspolozenje i okolnosti...
nekad volim da dizem dramu, da li ja nekog ostavljam ili neko mene...

:D

nekad samo tako prestanem da se javljam...ili da se meni neko javlja, obicno kad je nesto neozbiljno u pitanju...
nekad mi je sujeta povredjena, nekad nije...

posto smo ja i bivsi raskinuli...ja bih iskreno volela da ostanemo prijatelji, ali on kaze da ne moze, iako je to bila iskrena veza, nimalo povrsna....
 
..onda ona kaže: e, razumem..onda se ne čujemo i ne vidimo od tog momenta nikad više.. mi nismo više par.. :kmez:
U tome je i fora. Nakon normalnog razjašnjenja ne postoji nijedan razlog da se ne vidimo nikada više i ad budemo neprijatelji. Ovako je odvratno. Lepo se sve kaže. Ne vidim razlog da se bilo šta prećuti, zaista izostaje razlog.
 

Back
Top