Joomla sajtovi

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

KREDUF

Obećava
Poruka
90
Koje su prednosti a koje mane Joomla sajtova? slusao sam misljenja raznih ljudi i uglavnom su bila podeljena. Moj sajt je radjen u Joomli http://www.zivetisabiljkama.com/ pa me zanima kako mogu da poboljsam. Konkretno treba mi jos jedan horizontalni ili vertikalni meni (sadrzaj), da li to moze da se namesti i da li Joomla forum moze da se integrise u sajt, da li je uopste to dobar forum jer sam se skroz razocarao u Phpbb forum i restartovao sam ga.
 
1. Meni licno joomla se svidja :)
2. Moze da se napravi novi meni sa leve ili desne strane .
3. Moze da se integrise SMF ili phpBB forum u joomli , a imas i one gotove forume za joomlu samo instaliras kao komponentu i gotovo ;)
 
Meni je phpBB forum bio skroz zaseban i rekli su mi da ne moze da se integrise u sajt. Posle sam cuo za joomla forume koji kao mogu da se integrisu.
Jel moze mala pomoc kako da napravim taj novi meni za sadrzaj :)
 
predlog kako da razviješ forum...

napravi par naloga i sa njima postuj, kako bi dobio malo sadržaja, jer to ti je glavno, mislim sadržaj...zovi ljude na forum...postuj i sam (kao admin) na njemu...ybg, nemaš nijednu temu otvorenu!!!!

dalje...moje mišljenje je da je bilo bolje da si pisao latinicom...ćerilicu znamo samo mi srbi, dok latinicom bi mogao dobiti i piosete iz bosne, hrvatske, slovenije...ipak je to malo veće tržište i mogućnost za malo veći promet...
 
Планирам да направим и латиничну варијанту а то што кажеш за форум да постујем мало сам са собом, управу си, то сам и радио јер људи хоће да се укључе у дискусију само када она постоји. То је функционисало неко време и укључивали су се нови људи међутим било је проблема са самим форумом, нису му радиле неке опције па сам ја зато рестартовао све постове да се не шири дискусија безвезе док не поставим нови форум.
Мени је сада битно да пронађем неку добру верзију форума која је лака за управљање а да може да се надограђује, притом бих волео ако форум може да буде интегрални део сајта, наравно ако је то практично, ако не онда нека буде овако засебан само уместо phpBB a да буде неки други форум.
 
Ima li nekoga ko moze da pomogne ovde_?
Treba mi postupak kako da instaliram novi vertikalni meni za sadrzaj u mom joomla sajtu da malo slozim clanke.
 
Poslednja izmena:
mislim da bi prvo trebalo da vidis da li je u tom template-u predvidjen vertikalni meni. ako jeste mislim da je to user menu, ali nisam siguran, jer brkam horizontalno i vertiklano :) a moja ti je preporuka slozis clanke, jer ti je previse razvuceno.
 
mislim da bi prvo trebalo da vidis da li je u tom template-u predvidjen vertikalni meni. ako jeste mislim da je to user menu, ali nisam siguran, jer brkam horizontalno i vertiklano :) a moja ti je preporuka slozis clanke, jer ti je previse razvuceno.

Horizontalno je kad mu je pravac levo <--> desno
Vertikalno je kada mu je pravac gore -- dole
Meni treba onaj za jedno ispod drigog da stoje linkovi ka temama.

PS. Upravu si za to da su malo razbacane teme ali jos nisam dovoljno savladao administraciju. Jel znas kako to da uradim_?
 
za vertikalni meni bi trebalo da bude left menu, ali kazem opet sve zavisi od tempalte-a. sto se ti ce administracije, ono polje: "Postani prijatelj sajta" trebalo bi da stavis negde sa desne strane pre ankete i da ti se pojavljuje na svakoj stranici, jer ti je to i cilj, da bi imao neka fin. sredstva za tvoj sajt. na toj pocetnoj stranici ja bi samo stavio najnovije vesti, najpopularnije, ostale vesti i to je to. ostali text bi prebacio u njemu odgovarajucu rubliku. bice ti preglednije.
 
Poslednja izmena:
Da upravu si. I ja hocu da slozim te teme jer na sajtu ima mnogo vise postova nego sto je prikazano. Kad unesem neki novi clanak, jedan nestane iz evidencije i moguce ga je naci samo guglanjem. Zato mi i treba taj sadrzaj da mogu da poredjam sve clanke da svakome bude pregledno i lako dostupno. Probem je sto jedini tutorijal koji imam za Joomla sajtove nije objasnjen za pocetnike nego za nekoga ko se podrazumeva da vec nesto vise zna. Zato mi treba neko detaljnije objasnjenje kako da ga odradim. Kad slozim taj sadrzaj prelazim na banere gde cu da stavim i to "prijatelj sajta" sto ti kazes.
 
Mene interesuje da li je neko od vas malo ručno editovao i menjao Joomla! podešavanja?

Treba mi jedna pomoć, želim da napravim banners modul da prikazuje više od jednog banera. Pronašao sam izvorne php datoteke i mislim da sam i samu funkciju pronašao, ali slabije poznajem taj jezik i ne znam potpunu strukturu Joomla! sistema, pa me samo zanima da li je neko probao nešto slično, da mi pruži malu asistenciju.

Hvala.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top