Koji operativni sistem je najbolji XP Vista 7, Mac Os X...????
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 77

Tema: Koji operativni sistem je najbolji XP Vista 7, Mac Os X...????

Zainteresovan član Believix (avatar)
    Učlanjen
    11.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Podrazumevano Koji operativni sistem je najbolji XP Vista 7, Mac Os X...????

ej cao ljudi ja bi da saznam koji je po vama najbolji operativni sistem za mene je XP

Aktivan član falco (avatar)
    Učlanjen
    18.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    81

Podrazumevano Re: Koji operativni sistem je najbolji XP Vista 7, Mac Os X...????

za igrice windows XP, a za programiranje/audio/video/internet/fax ubuntu 9.04

Početnik
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Koji operativni sistem je najbolji XP Vista 7, Mac Os X...????

Citat Original postavio mpetrovickg Pogledaj poruku
    za igrice windows XP, a za programiranje/audio/video/internet/fax ubuntu 9.04
    Tu se slatko nasmejasmo Tesko da bilo koji linux u pogedu obrade multimedijalnih sadrzaja moze da trazi bilo sta pored OS X-a . Za igrice ti e najbolja nekoa konza a za opstu primenu OS X i cepaj

Učlanjen
    18.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    81

Citat Original postavio delboynis Pogledaj poruku
    Tu se slatko nasmejasmo
    pa lepo . Drago mi je da ste se nasmejali

Citat Original postavio delboynis Pogledaj poruku
    Tesko da bilo koji linux u pogedu obrade multimedijalnih sadrzaja moze da trazi bilo sta pored OS X-a . Za igrice ti e najbolja nekoa konza a za opstu primenu OS X i cepaj
    nisam mislio na audio i video obradu vec na slusanje muzike i gledanje filmova. Mrzelo me je da pisem pa sam malo skratio. Konkretno tim navodjenjem sam mislio na neku opstu primenu. Ne mogu da pricam o audio i video obradi jer se time ne bavim.
    A sto se tice opste primene, tebi odgovara OS X, nekom Windows, nekom Linux a nekom OS/2. Razliciti su ukusi i potrebe.
    Poslednji put ažurirao/la falco : 12.05.2009. u 21:48

Početnik
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Covek je pitao koji je najbolji a ne koji nekome najvise odgovara. U sustini najbolji je OS koji vrsi posao, a sto se tice UBUNTU-a koristio sam gotovo sve verzije od izdavanja, vrsi posao, ali su mi Fedora i Slack nekako drazi, a OS X najdrazi

Učlanjen
    18.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    81

Covek je pitao koji je najbolji a ne koji nekome najvise odgovara.
    pa po meni je najbolji ubuntu

Edit: Sada kad pogledam pitanje, tesko je odgovoriti koji je najbolji OS. Zavisi zasta ti treba komp. Svaki sistem ima prednosti u odnosu na druge
    Poslednji put ažurirao/la falco : 12.05.2009. u 22:46

Primećen član RiSK (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

... Nije samo teško već nemoguće.

O čemu pričam?
    Pogledaj OpenBSD koji je karakteristični primer za ovo. Taj sistem ima najbolje implementirane mehanizme za sigurnost da se ne može porediti ni sa jednim drugim sistemom po ovom pitanju.

Uzmi za primer FreeBSD koji je, možda, najbolji sistem koji sam ja imao priliku da koristim. Ali mu je, npr., (u stabilnim izdanjima) USB stack vrlo loš.

Solaris ima fantastičan mehanizam zona i dtrace i ZFS. Kome to treba, Soldža je prvi izbor.

Suma sumarum: operativnni sistem je prevelika struktura programa. Nijedan nema sve komponene bolje od nekog drugog te se ni za jedan ne može reći da je najbolji. Pride, ako uzmemo u obzir podršku korisniku (tehničku) i dostupnost aplikacija i drajvera (što je takođe bitnno, jer OS je platforma na kojoj korisnik očekuje da pokrene svoje programe, sam za sebe ne znači previše ) ova priča tek ima da dobije bezbroj završetaka.

Ako ograničimo priču u nekom smeru, već može da postoji diskusija.
    Poslednji put ažurirao/la RiSK : 13.05.2009. u 00:05
    Everything I wrote here is under the terms og GNU/GPL.
    FREE YOUR MIND

Obećava automatic (avatar)
    Učlanjen
    04.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio Believix Pogledaj poruku
    ej cao ljudi ja bi da saznam koji je po vama najbolji operativni sistem za mene je XP
    A za mene Mandriva Linux, mada i Ubuntu razbija

Najbolji OS je onaj koji ispunjava sve konkretne potrebe odredjenog korisnika a da je pritom stabilan, da se lako konfigurise, da su dostupni drajveri, .....
    inzenjer jake struje :D

Elita Kad_LupimLupim (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    250

Mac OS X bih izdvojio na prvo mesto, kao najbolji balans izmedju pouzdanosti, podrske i user friendly okruzenja. Pogotovo ako ste profesionalac u oblasti dizajn, audio, video i CAD poslova. Cak i za kucnu i kancelarijsku upotrebu je sasvim pristupacan i domacici i sekretarici. Jedino mu cena na opravdava bash taj segment.

Linux u raznim distribucijama je postao dobro resenje i za kancelariju i za kucu. Na prvom mestu, zato sto je dzabe. U neku ruku ga yebe podrska, sto u drajverima, sto u ozbiljnijm aplikacijama, s toga nije bas najsrecnije resenje za nekoga ko je laik, a nema pri ruci nekog IT Proa. Segment koji Linuxima dobro lezi bi bio server, manji, srednji. Kao i freakovima koji znaju kako hoce da se igraju sa racunarem.

Za ostatak platformi, serveri, mrezna oprema, namenski racunari... tu je Master Card Postoje OS-ovi, namenski pravljeni i prilagodjeni odredjenim poslovima. I tu su sasvim neosporivi, uz godine iskusva i ozbiljnog pristupa problemu (gore pomenuti Sun Solaris za servere ili nepomenuti Cisco IOS za mreznu opremu).

Ostatak je uglavnom suplja tikva.

Windowsi su nam nuzno zlo. Odrzava ih u zivotu samo nametnuta popularnost i sigurnost poznatog terena. Igre su mu jedino realno opravdanje.
    Realno...

Ističe se random. (avatar)
    Učlanjen
    16.11.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    54

Не постоји најбољи. Савршенство није схвати особито људској раси.
    Сваки систем ко систем је добар све док завршава оне потребе које су кућним корисницима и фирмама потребне.
    Не вади ме без потребе, не враћај ме без части.

Domaćin
    Učlanjen
    02.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Po hiljaditi put ista tema...Jednostavno nema konsenzusa po ovom pitanju,svaki ima neku falinku,samo što je neki više a neki manje faličan,neko je više neko je manje exponiran na tržištu...To vam je kapitalizam...

Početnik
    Učlanjen
    16.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Po meni najbolji operativni sistem je Windows XP
    probao sam dosta njih i nisam bio zadovoljan ni jednim.

Primećen član shegi (avatar)
    Učlanjen
    20.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Ubuntu
    Mandriva
    Fedora
    Mekintoshi-Panteru i
    Tigra sam testirao
    Cisto sam postavio sisteme onako kako su zadovoljili moje potrebe .

Domaćin
    Učlanjen
    02.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Citat Original postavio RiSK Pogledaj poruku
    ... Nije samo teško već nemoguće.

O čemu pričam?
    Pogledaj OpenBSD koji je karakteristični primer za ovo. Taj sistem ima najbolje implementirane mehanizme za sigurnost da se ne može porediti ni sa jednim drugim sistemom po ovom pitanju.

Uzmi za primer FreeBSD koji je, možda, najbolji sistem koji sam ja imao priliku da koristim. Ali mu je, npr., (u stabilnim izdanjima) USB stack vrlo loš.

Solaris ima fantastičan mehanizam zona i dtrace i ZFS. Kome to treba, Soldža je prvi izbor.

Suma sumarum: operativnni sistem je prevelika struktura programa. Nijedan nema sve komponene bolje od nekog drugog te se ni za jedan ne može reći da je najbolji. Pride, ako uzmemo u obzir podršku korisniku (tehničku) i dostupnost aplikacija i drajvera (što je takođe bitnno, jer OS je platforma na kojoj korisnik očekuje da pokrene svoje programe, sam za sebe ne znači previše ) ova priča tek ima da dobije bezbroj završetaka.

Ako ograničimo priču u nekom smeru, već može da postoji diskusija.
    Gle ovaj pa BSD Ne,najbolji je onaj OS od kog su svi potekli...Mogu da razumem da neko ko koristi Mac predje na BSD i da bude prezadovoljan time jer prvi proizilazi iz drugog...Tako i Windows-ovci treba biti zadovoljni DOS-om

Domaćin
    Učlanjen
    02.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Citat Original postavio shegi Pogledaj poruku
    Ubuntu
    Mandriva
    Fedora

Palm OS

Učlanjen
    20.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Vyatta tako sto sam mnogo naucio koristeci nju .
    Nije sve u dva klika ,ali opet o ukusima se ne raspravlja.
    Backtrack zna se zasta sluzi ...

Primećen član RiSK (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

@IBM OS/2: Ne razumem. Šta fali BSDu? Šta fali primerima? Zaista ne razumem komentare....
    Everything I wrote here is under the terms og GNU/GPL.
    FREE YOUR MIND

Elita Šakal (avatar)
    Učlanjen
    12.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    244

Citat Original postavio IBM OS/2 Pogledaj poruku
    Kako su ti ovi s oprostenjem zadovoljili potrebe Totalno autsajderske distribucije Linuxa...

Zainteresovan član Believix (avatar)
    Učlanjen
    11.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

el istina da na MAc OS nema toliko virusa?
    I zar ubuntu i linuxnisu jedno isto?
    Poslednji put ažurirao/la Believix : 08.06.2009. u 21:13

Učlanjen
    20.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Da .Kao i za sve linux distribucije .

Veoma poznat Master_Chief (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

Da nisam imao priliku da koristim Win 7 ovako dugo onda bih sigurno rekao XP,ali sad sam promenio misljenje i mislim da je Win 7 jedan od najboljih,i po jednostavnosti koriscenja,stabilnosti,kompatibilnosti.Uopste ti ne treba CD sa driverima,samo prikljucis sta hoces na USB i on ga odmah nadje,i sve radi bez problema.
    >ALL SYSTEMS OPERATIONAL. BEGIN...

Početnik
    Učlanjen
    02.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pa meni je najbolji windows xp mada planiram i da instaliram ubuntu pa da i to isprobam...

Učlanjen
    18.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    81

Citat Original postavio MooX_97 Pogledaj poruku
    Pa meni je najbolji windows xp mada planiram i da instaliram ubuntu pa da i to isprobam...
    samo napred. Imas ovde na forumu par tema koje mogu da te upute u ubuntu.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    03.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Windows 7 na prvom mestu pa zatim Ubuntu, pa Mac OS pa Vista, pa XP kao naj losiji (sem za igrice je dobrar, ali ga windows 7 prevazisao tu sa podrskom za DX10, DX10.1 i DX11 i aplikacije i igrice ) tako da Windows 7 svima preporucujem....

Zainteresovan član diabl0 (avatar)
    Učlanjen
    28.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

linux zakon

Slične teme

1. Najružniji,najgori operativni sistem koji se još proizvodi
    Autor Iluzorni Iluzionista u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 01.06.2014., 19:18
  2. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 25.05.2007., 13:51
  3. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.08.2005., 05:02

Oznake

Pravila za slanje poruka