Napali gu s pesnice u glavu

Da li biste imali išta protiv da vaša ulica nosi ime Šabana Bajramovića?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Appel

Iskusan
Poruka
5.689
Šabanova udovica, sudeći po njenim rečima, maltene je prebijena od strane žitelja Bulevara Šabana Bajramovića, na mestu gde su se okupili za potpisivanje peticije za vraćanje starog naziva ulice...

Evo vesti:

Niš - Supruga preminulog kralja romske muzike Šabana Bajramovića, Milica Bajramovićizjavila je juče da „ne želi da bilo koja ulica u Nišu nosi ime njenog supruga“ i najavila iseljenje iz Niša nakon incidenta sa protivnicima preimenovanja ulice Južni bulevar u Bulevar Šabana Bajramovića.

Ona je najavila da će podići krivičnu prijavu protiv „komšije“ koga nije imenovala jer je fizički nasrnuo na nju kada je prekjuče prolazila pored štanda na raskrinici na Trošarini, sa kojeg su, kako kaže, njeni sugrađani iz sadašnje ulice Bulevar Šabana Bajramovića pozivali prolaznike da potpišu peticiju za vraćanje starog naziva te ulice. Ona je rekla da su je ljudi na štandu „psovali i vređali“. Jedan od njih je, kako je rekla, fizički nasrnuo na nju, udarajući je „pesnicama u glavu“.

- Skupština Niša donela je odluku da se ulica zove po mom pokojnom suprugu. Ali, očigledno je da to nekome mnogo smeta, sada veći ja imam neprijatnosti, tako da ja i porodica više ne želimo da bilo koja ulica u Nišu nosi njegovo ime. Takođe razmišljam da prodam porodičnu kuću u kojoj sam živela sa suprugom i odem iz ovog grada - rekla je Milica Bajramović.

Žitelji ulice Bulevar Šabana Bajramovića su juče potvrdili da je došlo do incidenta, ali su negirali da je bilo ko fizički napao udovicu preminulog umetnika. U policiji su potvrdili da je došlo do incidenta, te da su „protiv obe strane podnete prekršajne prijave zbog narušavanja javnog reda i mira“.

image.jpg

vidno ispesničena glava :)

Evo i malo objektivnog Press-a :)

Pošto ja živim u tom kraju, ne kažem da znam kako je bilo, ali, poznajući ljude iz svog kraja, znam tačno kako može jedna pripadnica romske nacionalnosti da reaguje ako vas zatekne da radite nešto što je suprotno njenim interesima.
Apsolutno sam siguran da je došlo dotle da ih je nečim gađala... pa su morali da reaguju...

No, da se ne zavaravamo, u mom kraju i međ Srbima ima dosta seljombera, tako da je događaj imao sve potrebne preduslove za realizaciju...

Ipak, budite sigurni da kada dođete u konflikt sa Romom (barem to važi za ove iz mog kraja) ili bežite ili se potucite s njim... treća opcija ne postoji.

Zato, hteo sam ovom temom da ukažem na činjenicu da gospođa Bajramović sasvim sigurno ne govori istinu o tome šta se zaista dogodilo.

Što se imena ulice tiče, sada sam već mišljenja da ako ljudi neće da im se ulica tako zove, ne mora zaista... Ne vidim svrhu za prisilnom promenom naziva.
Uz to, ne bih imao ništa protiv da se moja ulica zove po Šabanu - bolje po njemu nego po slovenačkoj planini...
 
Poslednja izmena:
Šabanova udovica, sudeći po njenim rečima, maltene je prebijena od strane žitelja Bulevara Šabana Bajramovića, na mestu gde su se okupili za potpisivanje peticije o vraćanju starog naziva ulice...

Evo vesti:



Evo i malo objektivnog Press-a :)

Pošto ja živim u tom kraju, ne kažem da znam kako je bilo, ali, poznajući ljude iz svog kraja, znam tačno kako može jedna pripadnica romske nacionalnosti da reaguje ako vas zatekne da radite nešto što je suprotno njenim interesima.
Apsolutno sam siguran da je došlo dotle da ih je nečim gađala... pa su morali da reaguju...

No, da se ne zavaravamo, u mom kraju i međ Srbima ima dosta seljombera, tako da je događaj imao sve potrebne preduslove za realizaciju...

Ipak, budite sigurni da kada dođete u konflikt sa Romom (barem to važi za ove iz mog kraja) ili bežite ili se potucite s njim... treća opcija ne postoji.

Zato, hteo sam ovom temom da ukažem na činjenicu da gospođa Bajramović sasvim sigurno ne govori istinu o tome šta se zaista dogodilo.

Što se imena ulice tiče, sada sam već mišljenja da ako ljudi neće da im se ulica tako zove, ne mora zaista... Ne vidim svrhu za prisilnom promenom naziva.
Uz to, ne bih imao ništa protiv da se moja ulica zove po Šabanu - bolje po njemu nego po slovenačkoj planini...
Au moraćemo da čekamo Daču iz niša on sigurno ima detaljne informacije...
 
Ма да у Ниш су све средили..економија цвета...уметност...па остало још да по циганским уметницима дајемо имена улицама!

Ејј...музикант да добије улицу...невероватно!
 
Ма да у Ниш су све средили..економија цвета...уметност...па остало још да по циганским уметницима дајемо имена улицама!

Ејј...музикант да добије улицу...невероватно!

Šaban Bajramović je bio umetnik. Kraj svake diskusije po tom pitanju. Ako on ne zaslužuje ulicu ne znam ko je zaslužuje.

I ja osećam dozu neistine u izlaganju njegove udovice.

Iz cele ove priče da se po ko zna koji put izvući ona stara srpska da je najteže slavu steći u svom selu.
Radije bi da im se ulica zove Južni Bulevar :dash: Pa to je toliko bezlično...
 
Šabanova udovica, sudeći po njenim rečima, maltene je prebijena od strane žitelja Bulevara Šabana Bajramovića, na mestu gde su se okupili za potpisivanje peticije za vraćanje starog naziva ulice...

Evo vesti:



image.jpg

vidno ispesničena glava :)

Evo i malo objektivnog Press-a :)

Pošto ja živim u tom kraju, ne kažem da znam kako je bilo, ali, poznajući ljude iz svog kraja, znam tačno kako može jedna pripadnica romske nacionalnosti da reaguje ako vas zatekne da radite nešto što je suprotno njenim interesima.
Apsolutno sam siguran da je došlo dotle da ih je nečim gađala... pa su morali da reaguju...

No, da se ne zavaravamo, u mom kraju i međ Srbima ima dosta seljombera, tako da je događaj imao sve potrebne preduslove za realizaciju...

Ipak, budite sigurni da kada dođete u konflikt sa Romom (barem to važi za ove iz mog kraja) ili bežite ili se potucite s njim... treća opcija ne postoji.

Zato, hteo sam ovom temom da ukažem na činjenicu da gospođa Bajramović sasvim sigurno ne govori istinu o tome šta se zaista dogodilo.

Što se imena ulice tiče, sada sam već mišljenja da ako ljudi neće da im se ulica tako zove, ne mora zaista... Ne vidim svrhu za prisilnom promenom naziva.
Uz to, ne bih imao ništa protiv da se moja ulica zove po Šabanu - bolje po njemu nego po slovenačkoj planini...
mislis da je M. Bajramovic ustvari njih krenula da bije ? cime ih je gadjala je zoljom kao Damir D. ? :eek:
 
Који циркус су направили са преименовањем улице...шабани...:hahaha: :hahaha: :hahaha:

Што је нису преименовали у Џамбас махалу? :rtfm:

A, žao mi je... Ovakve nacionalističke i rasističke izjeve ne bi smelo ovde da se pojavljuju...

Molim, moderatore da reaguju, za vređanje na nacionalnoj osnovi, koje se stalno iznova ponavlja...

PS

report.gif
 
Ма да у Ниш су све средили..економија цвета...уметност...па остало још да по циганским уметницима дајемо имена улицама!

Ејј...музикант да добије улицу...невероватно!

"Time" magazin je uvrstio Šabana među deset najboljih bluz pevača svih vremena.Ćuti, ne blamiraj se.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Tepali gu, a? ebiga, nije žena tu ništa kriva... Ću se raspitam, baš šta je bilo...

Ajde,al nemoj da nas zaebes,evo cekacemo te dok se ne raspitas.......:roll:

A, žao mi je... Ovakve nacionalističke i rasističke izjeve ne bi smelo ovde da se pojavljuju...

Molim, moderatore da reaguju, za vređanje na nacionalnoj osnovi, koje se stalno iznova ponavlja...

PS

report.gif

A jel' ti danashnji dan nesto drugaciji od ostalih ......:roll:

A tema........najbolji romski pevac na svetu i treba da dobije ulicu.
 
Supruga preminulog kralja romske muzike Šabana Bajramovića, Milica Bajramovićizjavila je juče da „ne želi da bilo koja ulica u Nišu nosi ime njenog supruga“ i najavila iseljenje iz Niša nakon incidenta sa protivnicima preimenovanja ulice Južni bulevar u Bulevar Šabana Bajramovića.

Naterali smo ljude da se stide zato što imaju tamniju boju kože... Počinje iseljavanje... Šta je sledeće?
 
Da, ali su im zato puna usta priče o nepravdi kada neko na taj način tretira Srbe. Strašno, strašno, da strašnije ne može biti.

Kao kad su pitali poglavicu nekog pirmitivnog plemena u africi... Šta je dobro, a šta je zlo...

Poglavica odgovara...

Dobro je kad napadnemo susedno pleme, zapalimo kuće, uzmemo im stoku i silujemo žene....

A šta je zlo?

Zlo je kad susedno pleme napadne naše, zapale nam kuće, uzmu nam stoku i siluju nam žene...
 
Poslednja izmena:
Kao kad us pitali poglavicu nekog pirmitivnogg plemena u africi... Šta je dobro, a šta je zlo...

Poglavica odgovara...

Dobro je kad napadnemo susedno pleme, zapalimo kuće, uzmemo im stoku i silujemo žene....

A šta je zlo?

Zlo je kad susedno pleme napadne naše, zapala nam kuće, uzmu nam stoku i siluju nam žene...

Najbolja definicija dobra i zla koja postoji.
 

Back
Top